Jak zamontować bezinwazyjnie nasze plisy robione na wymiar?

Jak zamontować bezinwazyjnie nasze plisy robione na wymiar?

Na przykładzie mocowań bezinwazyjnych przyklejanych do szyby, przezroczystych - K5

Mocowanie K5 przydaje się wszędzie tam gdzie nie możemy plis zamontować do okna w inny sposób, lub kształt, profil ram okiennych uniemożliwia inny montaż, lub np. mamy okna drewniane, chcemy zamontować bezinwazyjnie, ale nie chcemy ryzykować uszkodzenia powierzchni lakierowanej.

Do zamontowania plisy potrzebujemy cztery mocowania bezinwazyjne K5. które mamy w paczce dołączone do naszych plis, razem z nimi jest też krótka instrukcja obrazkowa, oraz nasączone chusteczki odtłuszczające powierzchnię.

 

  

Przed przystąpieniem do montażu mocowań używamy dołączonych nasączonych chusteczek i odtłuszczamy powierzchnię szyb w rogach w miejscu przyklejania naszych mocowań bezinwazyjnych.

  

Przyklejamy cztery mocowania K5 w rogach szyby, o niezbędny dystans od brzegu zadba kształt mocowania, musimy tylko pamiętać aby przykleić je prosto, dotykając listew przyszybowych okna/ na samych widocznych krawędziach szyby.

Należy powierzchnię z klejem kolejno dość mocno dociskać np. od dolnego końca z mocowaniem plisy do górnego, wtedy nie będzie pozostawionych pęcherzyków powietrza i powierzchnia przyklejona, będzie całkowicie przezroczysta.

Należy pamiętać aby odpowiednio, do zewnętrznych krawędzi, ustawione były zatrzaski na które nasuwamy część mocowania ze sznurkiem przy plisie, tak jak jest pokazane na rysunkach instrukcji montażu, oraz poniższych zdjęciach.

plisy montaż bezinwazyjnyplisy montaż bezinwazyjnyplisy montaż bezinwazyjnyplisy montaż bezinwazyjny

  

Po przyklejeniu wszystkich czterech mocowań bezinwazyjnych do szyby zajmujemy się naszą plisą.

Odklejamy zabezpieczającą taśmę klejącą papierową z miejsc w które będziemy wsuwać uchwyty za pomocą których będziemy plisę obsługiwać na oknie, ale nie zdejmujmy jeszcze całkowicie taśmy żeby nam się plisa nie otworzyła przed zamontowaniem. Wsuwamy i wklikujemy uchwyciki.

  

Rozwijamy sznurki z częściami mocowań na końcach plisy.

W obydwu górnych końcach dociskamy supełki na sznurkach i odcinamy np. za pomocą nożyczek, nadmiar sznurków po około centymetrze nad supełkami, całość umieszczamy z powrotem we wnętrzu mocowania.

  

Możemy teraz ostrożnie odkleić całość taśmy zabezpieczającej z plisy, tylko uwaga, trzymamy plisę aby się nie rozłożyła zanim ją zamontujemy.

Teraz po kolei wsuwamy części mocowań na końcach sznurków plisy w przyklejone wcześniej mocowania bezinwazyjne i mamy zamontowaną plisę. Rekumendujemy zamocowanie plisy w przyklejanych mocowaniach po kilku godzinach od przyklejenia mocowań bezinwazyjnych aby klej zdążył na dobre związać.

Całość jest niezwykle prosta, nie wymaga narzędzi i zajmuje bardzo mało czasu, podobnie wygląda montaż wszystkich odmian przyklejanych mocowań bezinwazyjnych, tylko przyklejamy je w innych miejscach, zgodnie z instrukcjami.

plisy montaż bezinwazyjnyplisy bezinwazyjneplisy bezinwazyjne na wymiarplisy bezinwazyjne na wymiar montaż

 

All comments