Materiały w roletach plisowanych

Materiały w roletach plisowanych

W naszych plisach oferujemy tkaniny o różnym wyglądzie i właściwościach.
Poza różnymi kolorami, materiały mogą mieć inny wygląd, różną strukturę powierzchni, różny stopień przezierności. Wszystkie nasze materiały plisowane nadają się do zastosowań w warunkach zwiększonej wilgotności, w pomieszczeniach takich jak łazienka, czy kuchnia. Wszystkie nasze tkaniny plis mogą być również czyszczone na mokro (opis czyszczenia w oddzielnym artykule).

Tkanina odbijająca promienie słoneczne

Niektóre materiały naszych plis mają od strony zewnętrznej powłokę odbijającą promienie słoneczne. Powłokę taką mogą mieć tkaniny przyciemniające – o połowicznym przepuszczaniu światła, jak również tkaniny nieprzezierne – nieprzepuszczające światła w ogóle (typu blackout). Tego rodzaju tkanina odbijająca promienie słoneczne gwarantuje bardzo dobre zaciemnienie pomieszczenia.


Wszystkie materiały plis które odbijają promienie słoneczne, od strony zewnętrznej (od strony szyby) mają naniesioną metaliczną, srebrną warstwę wierzchnią, oczywiście od wewnątrz mieszkania tkanina wygląda tak jak sobie wybraliśmy. Odbijanie promieni słonecznych ma na celu oczywiście zmniejszenie nagrzewania się wnętrza w czasie letnich upałów. Tkanina odbijająca promienie słoneczne to dobry wybór!

Wybrane tkaniny z naszej oferty rolet plisowanych posiadają właściwości plamoodporne. Materiał serii Juno pokryty jest powłoką z teflonu, dzięki czemu nie trzymają się go zabrudzenia.
Jest odporny na kawę, soki, czy colę (zdjęcie poniżej). Rolety plisowane z takim materiałem łatwiej utrzymać w czystości, co oznacza przyjemniejsze użytkowanie.

Materiał plamoodporny - plisy okienne

Materiały plisowane mogą być tkane bardziej rzadko, lub gęściej, aż do tkanin blackout, nieprzepuszczających światła w ogóle.
Przy poszczególnych tkaninach u nas w sklepie internetowym, w naszym konfiguratorze na stronie produktu jest to opisane gdy np. najedziemy myszką na konkretną tkaninę pojawia się krótki opis, lub gdy klikniemy powiększenie danej tkaniny.

Właściwości naszych materiałów:
Seria P100 (numery wzwyż): mają stosunkowo małą gęstość więc przepuszczą stosunkowo sporo światła, nie są jednak tkaninami półprzezroczystymi. Materiały lekko przyciemniające (około połowiczne przepuszczanie światła) gramatura tkaniny około 90 g/m2.
Seria Campari: są gęstsze więc tego światła przepuszczą trochę mniej. Przyciemniające (połowiczne przepuszczanie światła) gramatura tkaniny 130 g/m2
Seria Melange: przyciemniające (połowiczne przepuszczanie światła) gramatura tkaniny 155 g/m2
Seria Allegro Flex: przyciemniające i odbijające promienie słoneczne, gramatura tkaniny 155 g/m2
Seria Camouflage FR: przyciemniające i odbijające promienie słoneczne, gramatura tkaniny 120 g/m2
Seria Porto Pearl: przyciemniające i odbijające promienie słoneczne, gramatura tkaniny 170 g/m2
Seria  Snow Print: przyciemniające i odbijające promienie słoneczne, gramatura tkaniny 140 g/m2
Seria Juno: plamoodporne, przyciemniające (połowiczne przepuszczanie światła) gramatura tkaniny 160 g/m2 jednak tkane niejednorodnie.
seria BO P900: zaciemniające (blackout) i odbijające promienie słoneczne, gramatura tkaniny 230 g/m2.

Wybierając tkaniny nieprzepuszczające światła w ogóle (blackout), trzeba pamiętać o tym, że takie plisy nie zaciemnią nam całkowicie pomieszczenia, ponieważ materiał światła nie przepuszcza, ale już na krawędziach, po bokach będzie światło prześwitywać, również przez malutkie otworki sznurka, oraz mogą się pojawić minimalne prześwity nad i pod profilem w zależności od kształtu listwy przyszybowej. Materiały tego typu są wybierane dość rzadko, tylko w przypadkach w których rzeczywiście jest potrzeba aż tak dużego zaciemnienia, wyjątkiem są plisy do okien dachowych, gdzie większość klientów wybiera właśnie tkaniny blackout z zewnętrzną warstwą odbijającą promienie słoneczne.

W oknach o bardzo dużym nasłonecznieniu, w warunkach letnich upałów należy pozostawić przepływ powietrza i nie domykać górnego i dolnego profilu plisy, szczególnie w tkaninach blackout. W skrajnych przypadkach może dojść do pęknięcia szyby z gorąca.

Tkaniny po zamontowaniu plis na oknach, w zależności od intensywności światła dziennego, będą wewnątrz pomieszczeń optycznie zmieniać swój odcień (rozjaśniać się).

Każda plisa dostarczona przez nas jest fabrycznie ustawiona, naciąg sznurków dzięki którym właściwie funkcjonuje jest dostosowany do podanej w zamówieniu wysokości. Jednak w każdej chwili naciąg ten można dostosować, zacieśnić poprzez przesunięcie miejsca zaczepu sznurka w dolnym mocowaniu plisy, z lewej i prawej strony wyjaśnione na tym filmie          
Można też zmienić naciąg sznurków poprzez zawiązanie supłów na sznurkach przy górnych mocowaniach w innej pozycji i odcięcie nadmiaru sznurka około 1 cm za węzłem, należy to wykonać z obydwu stron.

Wszystkie materiały naszych plis jakie mamy w ofercie są bardzo wysokiej jakości i gwarantują długoletnią eksploatację. Również sznurki w naszych plisach nie mają tendencji do przecierania, jeżeli sznurka nie uszkodzimy mechanicznie wszystko działa przez długie lata.

All comments