Uwaga. Od 20 grudnia Przerwa świąteczno - noworoczna do 9 stycznia.
Zamówienia składane od tej chwili będą realizowane i wysyłane po 10 stycznia,
z opóźnieniem wynikającym również z czasu realizacji.
Materiał na plisy okienne - jaki wybrać?

Materiał na plisy okienne - jaki wybrać?

Jaki materiał na plisy okienne

Wybierając rolety plisowane, w głównej mierze wybieramy właśnie materiał. Asortyment jest duży, ale poza wyborem koloru, należy wiedzieć czym jeszcze różnią się poszczególne tkaniny, aby wybrać materiał jak najbardziej nam odpowiadający.
Poza kolorem,oraz swoim wyglądem – strukturą powierzchni, możliwym materiałem z deseniem, wzorzystym, mogą różnić się właściwościami funkcjonalnymi.
Wszystkie tkaniny plisowane jakie mamy w ofercie są odporne na wilgoć i wodę, można je uprać, zgodnie z naszą instrukcją (nie dotyczy materiałów cellular – honeycomb).

Tkanina plisowana – przegląd tkanin do rolet

Materiały różnią się między sobą np. stopniem przepuszczalności światła, swoją gęstością (gramaturą), im materiał jest gęstszy, tym mniej światła przepuszcza. Są oczywiście materiały nie przepuszczające światła w ogóle – typ blackout.
Tkaniny mogą też być wyposażone w zewnętrzną powłokę „perlex”. Niezależnie od tego czy tkanina przepuszcza światło, czy też nie, może mieć od strony szyby warstwę srebrzystą mającą za zadanie odbijanie promieni słonecznych, co przyczynia się do redukcji nagrzewania pomieszczenia latem.

  • Materiały serii NC są materiałami transparentnymi, cechującymi się dużą przeziernością, są jak dość gęsta firanka.
  • Materiały z serii Decora print 2 są materiałami o częściowej przezierności, niektóre można określić wręcz jako półprzezroczyste (jest to opisane w naszym konfiguratorze plis, przy danej tkaninie).
  • Materiały serii P100 są dość rzadko tkane (około 90 g/m2), ale mimo to można określić je jako przyciemniające, niektórzy może powiedzieliby że rozpraszają i tłumią bezpośrednio padające światło słoneczne.
  • Seria Campari to tkaniny przyciemniające, z około połowicznym przepuszczaniem światła, gramatura około 130 g/m2.
  • Seria AF to również tkaniny przyciemniające z około połowicznym przepuszczaniem światła, ale dodatkowo wzbogacone o powłokę zewnętrzną „perlex” (od strony szyby w oknie) odbijającą promienie słoneczne. Gramatura to około 155 g/m2.
  • Materiały Melange – przyciemniające, o ciekawym wzorze, połowicznie przepuszczające światło, 155 g/m2.
  • Porto Pearl – przyciemniające, połowicznie przepuszczające światło, z warstwą perlex odbijającą promienie słoneczne, gramatura 170 g/m2.
  • Seria Juno, poza charakterystyczną niejednorodną strukturą powierzchni posiadają powłokę teflonową, która utrudnia ubrudzenie, poplamienie, oraz ułatwia czyszczenie, bród „nie trzyma się mocno”. Jest to tkanina przyciemniająca.
  • Seria BO 900 jest to materiał nieprzepuszczający światła – blackout, z dodatkową powłoką odbijającą promienie słoneczne. Gramatura to 230 g/m2.

Wszystkie tkaniny są wykonane z poliestru.

Rolety plisowane na wymiar

Nasze wszystkie rolety plisowane wykonujemy na wymiar, według życzenia zamawiającego i jego potrzeb. Tak że można każdą plisę idealnie, co do milimetra dopasować do okna pod względem wymiarów, oraz dopasować do potrzeb względem materiału, jego rodzaju i koloru.
Oczywiście są pewne ograniczenia konstrukcyjne, dlatego nie wszystkie wymiary są możliwe do wykonania, co widać w konfiguratorze, ale to wszystko z myślą o komforcie późniejszego długotrwałego użytkowania naszych wyrobów. Bo to że nasze plisy są długowieczne mamy już dawno sprawdzone, widzieliśmy je po wielu latach użytkowania i nadal spełniały swoją funkcję nie tracąc swoich walorów estetycznych, dlatego tak dużą wagę przywiązujemy do tego jakie materiały oferujemy w naszych roletach plisowanych.

plisa-301h.jpg

Plisy do okien – na co zwrócić uwagę przy wyborze materiału

Oczywiście wybierając materiał do swoich plis najlepiej zapoznać się z powyższymi uwagami, oraz określić jaki rodzaj materiału dla nas będzie najodpowiedniejszy, aby nie tylko upiększyć okno, ale także poza dopasowaniem do wystroju wnętrza skorzystać też z walorów praktycznych takich materiałów plisowanych, bo może to wpłynąć na podwyższenie naszego komfortu przebywania w pomieszczeniach.
Weź pod uwagę swoje realne potrzeby, a o czyszczenie czy trwałość naszych plis nie musisz się obawiać, wszystko jest sprawdzone, wysokiej jakości, a czyszczenie łatwe i opisane przez nas w instrukcji.

Pamiętaj jednak że odcień tkaniny będzie wydawał się inny w różnym oświetleniu, czy to sztucznym wewnątrz pomieszczenia, czy w naturalnym padającym z zewnątrz do wnętrza. W różnym nasileniu oświetlania i pod różnymi kątami padania światła odcień wybranego koloru materiału za każdym razem będzie wydawał się nieco inny.

Odbijanie deseniu na tkaninie

Rolety mogą przybierać różne formy. Z jednej strony mogą być gładkie, jednokolorowe, z innej zaś mogą być piękne, kolorowe, mogą mieć wspaniałe wzory nałożone na siebie. Odbijanie deseniu na tkaninie nie jest takie trudne, jak nam się wydaje, dlatego coraz częściej na rynku ukazują się rolety z pięknymi wzorami nawiązującymi do różnych stylów. Z jednej strony mogą być one stonowane, idealne dla pomieszczeń w stylu minimalistycznym, inne zaś mogą mieć mnóstwo ozdób i pasować do stylu vintage.

Firanka połowiczna

Firanka połowiczna to nic innego, jak niewielka firanka, która nie obejmuje całej powierzchni okna swoim materiałem. Zazwyczaj w takiej sytuacji nie wykorzystuje się specjalnego karnisza montowanego w ścianie, ale malutkie, plastikowe karnisze z nałożoną wcześniej firaneczką, która montuje się na oknie. Jest to ciekawe rozwiązanie w domach, gdzie są małe okna i nie trzeba dużej firanki, która mogłaby zabrać więcej światła, niż powinna. Jeśli nie przekonuje Cię ani wielka firanka, ani roleta, koniecznie wybierz firankę połowiczną!

All comments