Rolety wolnowiszące co to znaczy i jakie wybrać?

Rolety wolnowiszące co to znaczy i jakie wybrać?

Rolety wolnowiszące na ścianę

Rolety wolnowiszące montowane są zazwyczaj do ściany, lub sufitu nad oknem. Czasem montuje się je też w samej wnęce okiennej, jeżeli taka roleta nie będzie kolidować z możliwością otwierania okna.

Rolety wolnowiszące są to zazwyczaj rolety o większych gabarytach od tych mocowanych do okien i posiadających jakieś prowadzenie materiału typy prowadnica.
Niektóre z rolet wolnowiszących mogą być roletami naprawdę wielkogabarytowymi.

 

Rolety wolnowiszące w kasecie

Rolety wolnowiszące, o dużych gabarytach,montowane do ścian i sufitów mogą również być roletami w kasetach. Roleta zwija się wtedy w kasetę aluminiową, chroniącą materiał przed np. zabrudzeniem.
W niektórych wersjach mogą być również wyposażone w prowadnice materiału.

Rolety wolnowiszące mogą być sterowane ręcznie za pomocą mechanizmu łańcuszkowego z hamulcem utrzymującym tkaninę na zadanej wysokości, lub mogą być wyposażone w automatykę, silnik elektryczny sterowany przełącznikiem lub pilotem. Szczególnie przy dużych gabarytach rolety może to być duże ułatwienie, lub jeżeli mamy takich rolet kilka, wtedy jednym pilotem możemy obsługiwać wszystkie razem, lub każdą z osobna.

Należy pamiętać o tym że rolety o dużych wymiarach mogą przekroczyć wymiary belek z materiałem produkowanym do rolet, w takich przypadkach materiał jest łączony, w zależności od rodzaju rolety zszywany, lub zgrzewany, wszystko w taki sposób aby jak najmniej rzucało się w oczy, o szczegółach informujemy na stronach poszczególnych produktów, w ich opisach podajemy konkretne wymiary od jakich materiał jest łączony, zazwyczaj poziomo na górze (belkę z materiałem z reguły można obrócić o 90 stopni i z szerokości „zrobi się „wysokość” a wtedy szerokość mamy dowolną).

 

Rolety wolnowiszące zaciemniające

Oczywiście rolety tego typu mogą być wyposażone w materiały zaciemniające, całkowicie nie przepuszczające światła – blackout. Należy jednak pamiętać o tym że taka roleta  pomieszczenia zupełnie nie zaciemni, światło będzie prześwitywać na skrajach, pomiędzy np. roletą, a ścianą. Jednak takie przenikanie światła zazwyczaj nikomu nie przeszkadza.
Więcej o charakterystyce tkanin tutaj.

 

Rolety wolnowiszące porównanie

W naszej ofercie posiadamy kilka wariantów rolet wolnowiszących, zarówno bez kaset jak i w kasecie.
W każdej wersji można zastosować całą gamę różnych tkanin, rolety wolnowiszące wykonujemy na odpowiedni wymiar, spersonalizowane dla każdego klienta.

Pilnujemy tego aby rolety odpowiednio spełniały swoją funkcję, dlatego wszystkie są dostosowane konstrukcyjnie do wymiarów w jakich je wykonujemy. Zarówno mechanizmy, wieszaki, uchwyty boczne, jak i belki nawojowe muszą przenieść odpowiednie gabaryty i wagę. Dlatego stosujemy przy większych rozpiętościach rury nawojowe o średnicach nawet 50 mm.

 

Rolety Midi są to rolety wolnowiszące bez kaset, z których wykonujemy rolety o średnich gabarytach, w przypadku dużych wymiarów proponujemy już rolety Maxi.
Obydwa typy są to rolety wolnowiszące bez kaset, ze sterowaniem ręcznym łańcuszkiem, lub możliwym opcjonalnie sterowaniem elektrycznym za pomocą pilota.
Midi można doposażyć w listwę montażową tylną ułatwiającą montaż, całą kompletną roletę wciskamy w uprzednio przykręcone do ściany czy sufitu klipsy montażowe.

Jeżeli potrzebne są rolety wolnowiszące ale zwijane w kasetę, co polecam ze względów praktycznych i estetycznych, również mamy duży wybór takich produktów: rolety Cover i nowość One.

Rolety wolnowiszące  Cover

Rolety wolnowiszące Cover są wyposażone w półkasetę aluminiową, od strony ściany nie ma jej części. Konstrukcyjnie zbliżona do rolety Midi, tylko doposażona w półkasetę, która dostępna jest w kilku kolorach: białe, szare, brązowe, lub na życzenie możliwy jest dowolny kolor z palety RAL.
Pełen zakres tkanin do wyboru. Roleta wykonywana na wymiar.
Również możliwe sterowanie ręczne łańcuszkiem, lub napęd elektryczny.

Rolety wolnowiszące One

Roleta wolnowisząca One w pełnej kasecie aluminiowej o bardzo estetycznym kształcie, w kolorach do wyboru.  Wykonujemy oczywiście na wymiar. Sterowanie odbywa się mechanizmem z łańcuszkiem lub elektrycznie, pilotem. Pełna gama materiałów do wyboru: przyciemniające, blackout, termiczne, screen.

Wybierając odpowiedni typ rolet wolnowiszących, do tego optymalnie dobrać materiał, oraz wykonując całość na pasujący idealnie wymiar możemy znacząco podkreślić  atrakcyjność wystroju wnętrza.

All comments