Rodzaje rolet dzień noc

Rodzaje rolet dzień noc

Rolety okienne dzień noc

Atrakcyjne, lubiane przesłony okienne Dzień Noc, mogą występować w wielu wariantach. Odpowiednio je dobierając można uzyskać bardzo ciekawe efekty.
Jak wszystkie nasze rolety wykonujemy je na wymagany wymiar.

Rolety Dzień Noc mogą występować w wersjach montowanych do okien, do ich poszczególnych skrzydeł, jak i w wariantach o dużych wymiarach – wolnowiszących, zarówno w kasetach jak i bez kaset, montowane do ścian i sufitów.

Rolety okienne Dzień Noc to rolety w których materiał posiada pasy na przemian, nieprzezierne i przezierne, tkanina ta rozwija się podwójnie przez co zwijając i rozwijając roletę można płynnie dozować odpowiednią ilość światła jaką chcemy wpuścić do wnętrza
Zazwyczaj pasy mają szerokość: pas nieprzezierny około 7 cm. i transparentny około 5 cm.

Poza tym rolety Dzień Noc występują w podobnych wariantach jak rolety z klasycznymi tkaninami.

Rolety okienne dzień noc Klasik

Bardzo popularny typ rolet Dzień Noc. Jest to nasza roleta Klasik wyposażona w tkaninę i elementy Dzień Noc.  
Roleta mocowana do skrzydła okiennego. Tkanina zwija się w kasetę, porusza się w prowadnicach, w świetle szyby.
Kaseta przykręcana do listwy przyszybowej, prowadnice przyklejane. Kaseta w którą zwija się materiał odstaje od lica skrzydła okiennego około 3.5 cm. także nie utrudnia szerokiego otwarcia okna.
Bogaty wybór kolorów. Kasety w wersji z tworzywa sztucznego i aluminiowej, w kolorach biały, szary, brąz, kolory drewnopodobne, oraz w wersji aluminiowej możliwość wykonania w kolorze dowolnym z palety RAL.

Rolety okienne dzień noc Profil

Roleta Profil jest również mocowana do skrzydła okiennego, z tym że bezinwazyjnie, zarówno kaseta jak i prowadnice są przyklejane na skrzydle okna. Jednak należy mieć na uwadze to, że cała roleta Profil przyklejana jest do powierzchni ramy okna, także kaseta rolety odstaje o ponad centymetr bardziej niż w powyżej opisanej rolecie Klasik, podobnie prowadnice, nie są płąskie, tylko odstają przed płaszczyznę okna o około centymetr, materiał rolety pracuje na listwach przyszybowych okna, nie w świetle szyby.

Kasety i prowadnice z tworzyw sztucznych, dostępne w kolorach: białym, brązowym, antracytowym, oraz w kolorach drewnopodobnych: sosna, winchester, złoty dąb, orzech, dąb bagienny, mahoń. 

Wszystkie rolety oczywiście wykonujemy na konieczny wymiar.

Rolety okienne dzień noc Midi

Roleta Midi w wersji Dzień Noc, jest roletą wolnowiszącą, bez kasety, możliwa do wykonania w większych gabarytach. Można ją zamontować do ściany, do sufitu nad wnęką okienną, można też we wnęce, jeżeli nie wystąpi kolizja z otwarciem okna.
W rolecie możemy zastosować również specjalny ozdobny, dwuczęściowy obciążnik materiału – belkę dolną.
Kolory osprzętu – wieszaków bocznych – do wyboru: biały, brązowy i dwa szare, taki wybór wśród rolet wolnowiszących bez kasety zdarza się bardzo rzadko.

Rolety okienne dzień noc Cover

Roleta Cover w wariancie Dzień Noc – wolnowisząca, tkanina zwija się w półkasetę, dzięki czemu jest osłonięta przed np. kurzem.
Można ją zamontować do ściany, lub sufitu.
Kasety występują w kolorach do wyboru, na życzenie możliwy kolor dowolny z palety RAL.
W opcji belka dolna ozdobna, efektowny dolny obciążnik materiału.
Sterowanie ręcznym mechanizmem z łańcuszkiem, lub w opcji elektryczny napęd sterowny pilotem.

 

Rolety dzień noc rodzaje materiałów

Te same kolory materiałów będą się wydawać różne w różnym oświetleniu, w intensywnym słońcu, po zmroku, czy oświetleniu sztucznym, w zależności od nasilenia światła. Trzeba o tym pamiętać.

Materiały Dzień Noc różnią się pomiędzy sobą poza kolorami, wyglądem tkaniny i strukturą jej powierzchni, również pasy przezierne podobnie się różnią w zależności od grupy tkanin.

Materiał w roletach Dzień Noc zwija się w podwójnej ilości w kasetę – jest go dwa razy więcej w porównaniu z klasyczną roletą, co wiąże się z tym że wysokość rolet jest ograniczona aby przy całkowitym odsłonięciu - zwinięciu rolety, odpowiednia ilość tkaniny zdołała się nawinąć i zmieścić w kasetę.

 

Rolety Dzień Noc kolory - oferta producentów

Kolory osprzętu rolet Dzień Noc można sobie dobrać spośród tych jakie mamy wyszczególnione w konfiguratorze danego typu rolety, lub w wersji z kasetami aluminiowymi możemy wykonać dowolny kolor z palety RAL.
Nawet klasyczna roleta wolnowisząca bez kasety – Midi, posiada kilka kolorów uchwytów bocznych do wyboru, nie tylko białe, ale też brązowe, szare, antracytowe, a to nie zdarza się często przy tego typu roletach wolnowiszących bez kasety.

Materiały naszych rolet dzień noc dostępne również w szerokiej palecie kolorów i typów, wszystkie do obejrzenia na stronach produktów poszczególnych typów rolet w ich konfiguratorach.

 

Rolety dzień noc montaż - różnice i podobieństwa

Montaż rolet Dzień Noc odbywa się podobnie jak przy klasycznych roletach materiałowych, są również typy montowane bezinwazyjnie do okna, jak roleta Profil Dzień Noc. Rolety Dzień Noc są inną odmianą klasycznych rolet materiałowych, dlatego montaż poszczególnych ich typów wykonuje się tak samo.

Jak wygląda montaż rolet Dzień Noc przedstawiamy w instrukcjach montażu poszczególnych typów, do pobrania na stronach produktów, a także w niektórych przypadkach pokazujemy to na krótkich filmach, również na stronach poświęconych konkretnym typom rolet Dzień Noc.

Wszystko staraliśmy się uprościć jak to tylko możliwe.

 

All comments