Ile kosztują plisy okienne?

Ile kosztują plisy okienne?

Jeżeli podjąłeś decyzję o zakupie plis okiennych, z pewnością zastanawiasz się, ile będzie kosztować taka inwestycja. Urządzanie lub remontowanie mieszkania pochłania ogromne ilości czasu oraz funduszy, dlatego często kierujemy się jedynie ceną, przy wyborze produktów do wyposażenia wnętrz. Jest to niestety częsty błąd klientów. Kupując produkty słabej jakości, narażamy się na dodatkowe koszty, które pojawiają się w momencie, gdy zniszczenie lub zużycie rolet następuje w niedługim czasie po ich zakupie. Warto zainwestować w produkt wykonany z trwałych materiałów, którym będziemy cieszyć się dłużej. Wybierając rolety, należy zwrócić uwagę na kilka cech produktu, które znacząco wpływają na jego cenę. Ile kosztują plisy okienne? Wyjaśniamy.

Spis treści:

    -Ile kosztują plisy okienne?
    -Plisy inwazyjne - cena
    -Plisy bezinwazyjna - cena
    -Rodzaj zastosowanej tkaniny a cena plisy
    -Plisy okienne na wymiar

We wpisie dowiesz się, ile kosztują plisy okienne, jaka jest cena plisy okiennej montowanej w sposób inwazyjny, a jaka plisy montowanej w sposób bezinwazyjny. Przeczytasz także, dlaczego cena plisy różni się w zależności od rodzaju zastosowanego materiału oraz jak wygląda cena plisy okiennej na wymiar.

Ile kosztują plisy okienne?

Zdarza się, że klienci decydują się na zastosowanie klasycznych firan i zasłon w swoich mieszkaniach, w obawie o wysokie koszty związane z zakupem nowoczesnych żaluzji plisowanych. Warto przed podjęciem decyzji zapoznać się z ofertą sklepów i wybrać produkt w odpowiadającej nam cenie. Ceny plis okiennych dostępnych w naszym sklepie, zaczynają się już od 63 złotych. Na cenę rolet plisowanych mają wpływ różne cechy produktu i czynniki, które z kolei są uzależnione od rodzaju okna, czy funkcji jaką mają pełnić w pomieszczeniu. Niezależnie od tego, czy wybierzemy plisy montowane inwazyjnie lub bezinwazyjnie, gotowe lub na wymiar, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość materiałów z jakich jest wykonany produkt. Sięganie po rolety plisowane dostępne w tanich marketach, może skutkować tym że nie będą działać w sposób jaki powinny, nie będą odpowiednio trzymać się okna, oraz szybko ulegną zniszczeniu, lub zużyciu, co będzie wiązać się z dodatkowymi kosztami związanymi z zakupem nowego produktu. Jeżeli masz wątpliwości jaki rodzaj rolety plisowanej sprawdzi się najlepiej w twoim mieszkaniu, nasi fachowcy pomogą wybrać najlepsze plisy okienne, dopasowane do twoich potrzeb.

Plisy inwazyjne - cena

Plisa okienna montowana w sposób inwazyjny, wymaga wykonania otworów montażowych, poprzez wykonanie małych nawierceń bezpośrednio w listwie przyszybowej okna. Do powstałych otworów montuje się elementy mocujące i za pomocą zaczepów montuje się plisy na oknie. Aby zamontować plisy okienne inwazyjne, niezbędna jest wiertarka lub śrubokręt. Montaż inwazyjny nie uszkadza okna właściwego i nie ma wpływu na jego prawidłowe funkcjonowanie. Zaletą montażu inwazyjnego jest z pewnością stabilność konstrukcji, która pozwala na swobodną obsługę rolety, bez obaw o jej poluzowanie. Taki system mocowania gwarantuje stabilność konstrukcji i wytrzymałość na duże obciążenia, co może mieć znaczenie przy dużym wymiarze okna. Rolety plisowane inwazyjne, dokładnie przylegają do powierzchni okna. Rolety montowane w sposób inwazyjny cechują się nieco niższą ceną, niż rolety montowane w sposób bezinwazyjny.

Plisy bezinwazyjne - cena

Plisy okienne montowane w systemie bezinwazyjnym, nie wymagają wiercenia otworów montażowych we framudze okna. Ich montaż może odbywać się na kilka sposobów, za pomocą specjalnie zaprojektowanych uchwytów, które umieszcza się na dolnej oraz górnej krawędzi okna, lub w innych systemach mocowania przykleja się do ram, lub nawet szyb okiennych. Montaż plisy bezinwazyjnej jest nieco szybszy i mniej wymagający, niż w przypadku montażu inwazyjnego. Plisy bezinwazyjne są droższe o koszt różnego rodzaju systemów zamocowań od rolet montowanych inwazyjnie, jednak w przeciwieństwie do nich, nie są tak wytrzymałe na obciążenia dużych gabarytów. System mocowania bezinwazyjnego nie sprawdzi się w przypadku bardzo dużych okien, a ich ciężar może przekraczać możliwości uchwytów stosowanych przy montażu bezinwazyjnym, szczególnie tych przyklejanych.

Rodzaj zastosowanej tkaniny a cena plisy

Elementem, który ma znaczący wpływ na ostateczną cenę rolety plisowanej, jest nie tylko wielkość, ale także rodzaj zastosowanego materiału. Wyróżniamy tkaniny o różnej gramaturze oraz stopniu przyciemnienia. Do wyboru mamy rolety o gładkie, rolety wzorzyste lub tłoczone. Rolety we wzory, oraz rolety wykonane z tkanin o wyższym stopniu zaciemnienia, cechują się wyższą ceną, jednak nie jest to zasadą. Droższe są także rolety wykonane z tkanin z zewnętrzną powłoką odbijającą promienie słoneczne. Stopień zaciemnienia tkaniny powinien być dopasowany do rodzaju pomieszczenia, oraz kierunku świata na jaki wychodzą okna, które mają być wyposażone w plisy. Do sypialni, gabinetu lub pokoju dziecięcego możemy wybrać również materiały zaciemniające, z kolei do salonu, jadalni czy kuchni, najlepsze będą tkaniny częściowo przepuszczające światło.

Plisy okienne na wymiar

Wysokiej jakości plisy wykonane na zamówienie, to najlepszy wybór jeśli chcemy mieć pewność co do długiego i prawidłowego funkcjonowania rolety. Roleta na wymiar jest tworzona na podstawie wymiarów okna dostarczonych przez klienta, co skutkuje produktem w pełni dopasowanym do jego potrzeb. Roleta plisowana jest stale narażona na intensywne użytkowanie, dlatego ważne jest, aby była wykonana z wysokiej jakości tkaniny. Profesjonalne rolety plisowane wykonane na zamówienie, gwarantują bezawaryjne działanie i świetny wygląd rolety przez długi czas użytkowania.

All comments