Dlaczego warto wykonać rolety rzymskie na wymiar?

Dlaczego warto wykonać rolety rzymskie na wymiar?

Aranżacja okna jest elementem, który przyciąga wzrok i nadaje ostateczny charakter pomieszczeniu. Prawidłowo dobrana przesłona okienna podkreśla zastosowany we wnętrzu styl, i skutecznie ogranicza ilość światła wpadającego do pokoju w ciągu dnia. Roleta rzymska to rozwiązanie łączące w sobie subtelny charakter firan i praktyczne działanie rolet okiennych. Roleta rzymska zapewnia poczucie prywatności i nadaje wnętrzu elegancji. Tkanina rolety dobrana kolorystycznie do aranżacji, sprawi, że pokój dzienny stanie się przytulny i komfortowy. Warto zainwestować w rolety rzymskie wykonane na wymiar, które swoim wyglądem i bezawaryjnym działaniem, będą długo cieszyć oko mieszkańców. Dlaczego warto wybrać rolety rzymskie na wymiar? Odpowiadamy.

Spis treści:

-Jak działają rolety rzymskie?

-Rolety rzymskie - zalety

-Jak wygląda montaż rolety rzymskiej?

-Rolety rzymskie na wymiar

We wpisie dowiesz się, jak działają rolety rzymskie, jakie są zalety rolet rzymskich, jak wygląda montaż rolety rzymskiej i czym cechują się rolety rzymskie wykonane na wymiar.

Jak działają rolety rzymskie?

Mechanizm działania rolety rzymskiej, oparty jest na mechanizmie stosowanym w klasycznych roletach. Z kolei pod względem estetycznym, dorównują one firanom. Ozdobny wygląd rolety rzymskiej wynika ze składania materiału podczas zwijania rolety, który tworzy atrakcyjne falbany. W materiale rolety, co 25-30 centymetrów znajdują się przeszycia z tunelami, wewnątrz których umieszczone są poprzeczki. To dzięki nim uzyskujemy specyficzne fałdowania na materiale. Sterowanie rolet odbywa się za pomocą mechanizmu łańcuszkowego, który powoli zwijany, powoduje unoszenie i składanie pasów materiału. Dodatkowo rolety posiadają mechanizm samoblokujący, który umożliwia zatrzymanie rolety na wybranej wysokości. Rolety rzymskie mogą być wykonane z różnego rodzaju tkanin naturalnych lub syntetycznych, o zróżnicowanym stopniu zaciemnienia. Rolety rzymskie z naszej oferty posiadają dodatkowo opcję sterowania za pomocą pilota.

Rolety rzymskie - zalety

Najczęściej wymienianą zaletą rolety rzymskiej, jest możliwość demontażu i uprania tkaniny rolety. Jest to spore udogodnienie, które powoduje, że rolety łatwo utrzymać w czystości. W momencie utworzenia się większych zabrudzeń materiału, nie ma konieczności wymiany rolet na całkowicie nowe. Możliwość demontażu rolet daje możliwość zmiany aranżacji wnętrza, porównywalną do wymiany klasycznych firan i zasłon. Rolety rzymskie sprawdzą się w przypadku mniejszych otworów okiennych, które nie posiadają dostatecznej ilości miejsca po bokach, na umieszczenie rozsuniętych firan. Co ciekawe, rolety rzymskie mogą być wykonane z tkanin dedykowanych na zasłony i firany. Można je łatwo zaadoptować do wnętrz utrzymanych w różnych stylach - od stylu glamour, poprzez skandynawski, do stylu sielskiego. Nadają się do wnętrz chłodnych jak i ciepłych, nowoczesnych i klasycznych. Rolety rzymskie także doskonale komponują się z zasłonami i firanami, dzięki czemu możesz stworzyć praktyczną i stylową aranżację okna.

Jak wygląda montaż rolety rzymskiej?

Montaż rolety rzymskiej przebiega w bardzo łatwy sposób. Podobnie jak firany i zasłony, możesz je zakładać i zdejmować samodzielnie. Możliwe jest bezinwazyjne zamontowanie rolety do okna, za pomocą specjalnych mocowań. Rolety można zamocować także w sposób inwazyjny, czyli wykonując otwory montażowe w ramie okna. Otwory służą do zamocowania uchwytów rolety. Montaż rolet jest szybki i łatwy co stanowi jedną z cech decydujących o zakupie tej przesłony okiennej przez klientów. Montaż rolety do ściany polega na zamontowaniu wkrętami i kołkami wsporników, znajdujących się wewnątrz opakowania rolety. Przed wykonaniem otworów warto zmierzyć wymiary okna i przestrzeni wokół nich, aby całość wyglądała estetycznie, a rolety mogły rozwijać się w prawidłowy sposób. Montaż rolet wykonanych na wymiar, nie wymaga wcześniejszego dopasowania miejsc mocowania produktu do ramy okna.

Rolety rzymskie na wymiar

Dlaczego warto wybrać rolety na wymiar? Gotowe rolety dostępne w marketach są produkowane hurtowo, co przekłada się na ich słabą jakość materiałów, wykonania i mechanizmu. Składając zamówienie indywidualne mamy pewność, że roleta będzie idealnie dopasowana do naszego okna, bez względu na jego kształt czy wielkość. Roleta będzie idealnie przylegać do ramy ona, nie powodując nieestetycznych prześwitów. Produkt wykonany z dbałością i dokładnością o detale, będzie spełniał najwyższe standardy, które gwarantują długie i bezawaryjne funkcjonowanie produktu. Stworzenie produktu od podstaw pozwala na dobranie koloru, rodzaju i struktury materiału, dzięki czemu mamy pewność, że nie natrafimy na identyczną roletę w mieszkaniu naszych sąsiadów lub znajomych. Tkaninę możemy dopasować zgodnie z pomieszczeniem w jakim ma zawisnąć roleta. Materiał odporny na zabrudzenia stosujemy w kuchni lub jadalni, materiał zaciemniający we wnętrzu sypialni lub pokoju dziecięcego, a roletę transparentną w pokoju dziennym. Rolety rzymskie na wymiar to doskonały sposób na elegancką i praktyczną ozdobę okna.

All comments