Rolety zewnętrzne - kiedy warto zastosować?

Rolety zewnętrzne - kiedy warto zastosować?

Rolety zewnętrzne to szczególny rodzaj przesłony okiennej. Decydują się na nią klienci, którym szczególnie zależy na bezpieczeństwie oraz wysokim poczuciu prywatności. To produkt dedykowany najczęściej dla mieszkań i pomieszczeń, znajdujących się na parterze lub niższych kondygnacjach budynku. Rolety zewnętrzne posiadają wiele zalet, które przyczyniają się do zwiększenia komfortu życia, nie tylko w centrum miasta, ale także na prywatnych posesjach ulokowanych na jego obrzeżu. Rolety zewnętrzne znajdują swoje zastosowanie na przestrzeni całego roku, niezależnie od temperatury. Kiedy warto zastosować rolety zewnętrzne? Odpowiadamy.

Spis treści:

    -Rolety zewnętrzne - wielofunkcyjna przesłona okienna

    -Kiedy warto zastosować roletę zewnętrzną?

    -Ochrona przed hałasem i włamaniem

    -Montaż rolety zewnętrznej

    -Konserwacja rolet zewnętrznych

We wpisie dowiesz się, dlaczego roleta elewacyjna jest produktem wielofunkcyjnym, kiedy warto zastosować roletę zewnętrzną, jakie zalety posiada roleta zewnętrzna, oraz na czym polega montaż rolety zewnętrznej.

Rolety zewnętrzne - wielofunkcyjna przesłona okienna

Rolety zewnętrzne to wysoce funkcjonalna przesłona okienna, która stanowi integralny element nowoczesnego budownictwa. To świetne zabezpieczenie przed intensywnym nasłonecznieniem zwłaszcza, gdy okna pomieszczenia są skierowane na zachód. Ostre słońce i duża ilość naturalnego światła, mogą prowadzić do nadmiernego nagrzewania pomieszczenia i powodować dyskomfort mieszkańców. Rolety zewnętrzne stanowią barierę dla wiatru, deszczu i śniegu, które w okresie jesienno-zimowym mogą ochładzać powietrze w pobliżu okna. Roleta zewnętrzna doskonale izoluje otwory okienne, i zapobiega uciekaniu ciepła z pomieszczenia. Nieużywana roleta zostaje zwinięta do wygodnej kasety, umieszczonej w górnej części okna.

Kiedy warto zastosować roletę zewnętrzną?

Rolety zewnętrzne świetnie sprawdzą się zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i w budynkach starego typu. Wszędzie tam, gdzie zainstalowana jest klimatyzacja, rolety zewnętrzne pozwalają na częściowy zwrot kosztów ogrzewania zimą, i utrzymują przyjemny chłód pomieszczenia latem. W przeciwieństwie do rolet wewnętrznych, roleta zatrzymuje promienie słoneczne przed szybą, co zapobiega jej nagrzewaniu. Rolety zewnętrzne dostępne w naszej ofercie, są wykonane z profili aluminiowych pokrytych powłoką odporną na ścieranie. Szeroki wybór kolorystyki rolet oraz skrzynek sprawia, że możesz dopasować roletę idealnie do charakteru i stylistyki budynku. Rolety zewnętrzne dostępne w naszej ofercie, mogą być sterowane ręcznie lub elektrycznie. Napęd elektryczny gwarantuje ciche i delikatne opuszczanie rolety, co może być niezbędne gdy roleta jest zamontowana w blokach.

Ochrona przed hałasem i włamaniem

Elektryczne rolety zewnętrzne, osłaniają przed spojrzeniami przechodniów i sąsiadów. To także pierwsza przeszkoda, która skutecznie zniechęca potencjalnych złodziei przed dostaniem się do naszego mieszkania. Należy pamiętać, że roleta zewnętrzna nie jest jednocześnie roletą antywłamaniową. Roleta antywłamaniowa musi posiadać oznaczenia RC1 i RC2. Pancerz rolety jest wypełniony pianką izolującą, co wpływa na jej właściwości termoizolujące. Pianka sprawia, że roleta stanowi także doskonałą barierę przed hałasem. Hałas generowany przez przejeżdżające samochody lub inne pojazdy, może być szczególnie uciążliwy dla mieszkańców większych miast. Roleta zewnętrza jest także barierą dla wszelkich zanieczyszczeń, dostających się do pomieszczeń przez okna. Rolety zewnętrzne to trwała przesłona okienna, która dodatkowo stanowi doskonałe zabezpieczenie przed uderzeniami twardych przedmiotów. 

Montaż rolety zewnętrznej

Należy pamiętać, że montaż rolet zewnętrznych w blokach lub budynkach zabytkowych, musi być uzgodniony z konserwatorem budynku. Najczęściej spotykany model rolety, to roleta elewacyjna. Rolety zewnętrzne można montować we wnęce okiennej lub na ścianie nad oknem. Ich montaż nie jest trudny, jeżeli jednak masz wątpliwości czy uda ci się samodzielnie zamontować rolety, możesz zatrudnić profesjonalną ekipę która wykona montaż. Profesjonalny montaż rolety zewnętrznej gwarantuje jej bezawaryjne funkcjonowanie, a w razie powstałych nieprawidłowości pomoże nam uniknąć problemów z uznaniem gwarancji. Rolety są zbudowane z ułożonych poziomo zintegrowanych ze sobą profili, które są wykonane z aluminium. Profile tworzą tak zwany pancerz, który możemy zwinąć do umieszczonej nad oknem kasety. Do wyboru mamy dwa kształty kasety - ściętą lub zaokrągloną. Możemy także dowolnie wybrać stronę montażu systemu sterującego. W naszym sklepie istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia rolety przed podniesieniem jej pancerza, przez osobę znajdującą się na zewnątrz budynku.

Konserwacja rolet zewnętrznych

Aby długo cieszyć się idealnym stanem rolet, powinniśmy używać ich w sposób ostrożny. Należy zwracać szczególną uwagę, aby w świetle otworu żaluzji nie znajdowały się żadne twarde przedmioty, które mogłyby uszkodzić dolny profil rolety. Pasek rolety oraz znajdujące się w prowadnicach uszczelki, powinny podlegać regularnemu czyszczeniu. W miarę użytkowania na roletach może osadzać się kurz i piasek, który może powodować uszkodzenia i zarysowania powierzchni rolety. Przed przystąpieniem do mycia żaluzji zewnętrznych, opłukajmy ich powierzchnię letnia wodą. Pomoże ona pozbyć się drobinek piasku i zmyje najbardziej uporczywe zabrudzenia. Aby nie uszkodzić powierzchni rolety do czyszczenia używajmy miękkiej szmatki oraz łagodnych detergentów.

All comments