Plisy okienne czy rolety dzień noc?

Plisy okienne czy rolety dzień noc?

Rolety wewnętrzne to niezbędny element wyposażenia, który osłania pomieszczenie przed ostrym słońcem w letnie miesiące oraz izoluje ciepło w okresie jesienno-zimowym. Wewnętrzne osłony okienne w postaci rolet, to element wystroju wnętrza, który jest coraz częściej wybierany przez klientów jako alternatywa lub uzupełnienie firan i zasłon. Klienci często stają przed dylematem, co wybrać: plisy czy rolety dzień noc? Oba typy wymienionych osłon okiennych mają swoje zalety i wady, i dają zróżnicowany efekt we wnętrzu. Wybierając rolety kierujemy się często jedynie ich wyglądem i kolorystyką, nie uwzględniając innych cech produktu, takich jak sposób montażu czy materiał wykonania. Plisy okienne czy rolety dzień noc? Wyjaśniamy.

Spis treści: 
   

    -Czym się różnią plisy okienne od klasycznych rolet?

    -Gdzie sprawdzą się plisy okienne?

    -Jak działają rolety dzień noc?

    -Gdzie sprawdzą się rolety dzień noc?

We wpisie dowiesz się, czym się różnią plisy od klasycznych rolet i gdzie sprawdzą się żaluzje plisowane. Przeczytasz także jak działają rolety dzień noc i w jakich pomieszczeniach warto zastosować, sprawdzą się rolety dzień noc.

Czym się różnią plisy okienne od klasycznych rolet?

Plisę okienną możemy zamontować na oknie w sposób inwazyjny lub bezinwazyjny, w zależności od konstrukcji okna, lub naszych preferencji. Roleta plisowana cechuje się specyficznym wyglądem, który nadaje jej złożona w harmonijkę tkanina. Nie znajdziemy w jej konstrukcji rolki, na którą nawija się klasyczną roletę, ani systemu łańcuszkowego służącego do jej obsługi. Plisa posiada dwie boczne prowadnice w postaci sznurków, które są przeplecione przez plisowaną tkaninę rolety odpowiednio ją naciągając. Prowadnice pozwalają na płynne przesuwanie rolety w obrębie szyby i przytrzymują roletę blisko okna, zapobiegając powstawaniu prześwitów. Plisa okienna to jedyna roleta, która umożliwia przesłonięcie środkowego lub dolnego fragmentu okna. Roleta plisowana jest sterowana za pomocą dwóch uchwytów, znajdujących się na górze i na dole tkaniny. Co wyróżnia roletę plisowaną od innych rolet, to także łatwość utrzymania w czystości. Rolety plisowane wykonane z tkanin syntetycznych, można prać ręcznie, stosując w tym celu łagodne środki do prania tkanin lub roztwór wody z płynem do naczyń.

Gdzie sprawdzą się plisy okienne?

Plisy nadają wnętrzu elegancji i charakteru, dlatego świetnie sprawdzą się we wnętrzu salonu lub jadalni połączonej z pokojem dziennym. Możliwość precyzyjnego operowania światłem wpadającym do wnętrza, przy pomocy plisy okiennej, sprawia, że jest to niezwykle praktyczna przesłona okienna. Dostarcza odpowiednią ilość światła dziennego do różnych typów aktywności odbywających się w salonie - czy jest to czytanie książki, oglądanie telewizji czy poobiednia drzemka. Rolety plisowane sprawdzą się także w nowoczesnej sypialni. Dzięki zastosowaniu prowadnic przytrzymujących roletę blisko szyby, oraz odpowiedniego typu tkaniny zaciemniającej uzyskamy wysoki poziom zaciemnienia pomieszczenia. Plisa okienna stworzy idealne warunki efektywnego, niczym nieprzerwanego odpoczynku. Ze względu na bezpieczną i łatwą obsługę rolety, bardzo dobrze nadaje się ona do pokoju dziecięcego. Szeroki wybór tkanin plisy okiennej pozwala na dopasowanie przesłony do kolorystyki pokoju dziecięcego, a brak mechanizmu łańcuszkowego minimalizuje niebezpieczeństwo. Roleta plisowana to także dobre wyjście do eleganckiego gabinetu lub biura, w którym znajduje się ekran komputera. Plisa skutecznie przesłoni promienie słoneczne i stworzy idealne warunki do pracy.

Jak działają rolety dzień noc?

Roleta dzień noc cieszy się zainteresowaniem klientów, ze względu na ozdobne pasy tkaniny oraz wysoką funkcjonalność. Roleta dzień noc jest wykonana z dwóch rodzajów tkaniny: tkaniny transparentnej oraz tkaniny zaciemniającej. Poziome ułożenie pasów tkaniny tworzy charakterystyczny, paskowany wzór rolety dzień noc. Roleta dzień noc składa się z dwóch warstw tkaniny, których płaszczyzny przesuwają się względem siebie. Wzajemne nakładanie się na siebie pasów tkaniny o różnej gramaturze, pozwala na precyzyjną zmianę natężenia światła wewnątrz pomieszczenia. Roleta dzień noc pozwala na całkowite przesłonięcie okna, co jest świetnym wyjściem wieczorową porą, na pośrednie przesłonięcie okna, oraz poprzez całkowite zwinięcie tkaniny rolety - na odsłonięcie okna. Roleta dzień noc jest obsługiwana za pomocą systemu łańcuszkowego i posiada prowadnice przytrzymujące tkaninę przy oknie. Prowadnica zapobiega uderzaniu rolety o okno, oraz zapobiega powstawaniu prześwitów. Podczas montażu rolety dzień noc, warto zwrócić uwagę na odpowiednie wyregulowanie płaszczyzny rolety, aby pasy tkaniny układały się prawidłowo względem siebie.

Gdzie sprawdzą się rolety dzień noc?

Roleta dzień noc świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach takich jak pokój dzienny, kuchnia czy jadalnia. To także świetne wyjście do mieszkań i pomieszczeń znajdujących się na parterze. Dzięki możliwości przesłonięcia okna bez całkowitego odcięcia wpadającego światła, roleta dzień noc gwarantuje wysoki poziom prywatności zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorową porą. To doskonały wybór dla użytkowników, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania oraz indywidualny charakter produktu. Roleta dzień noc utrzymana w spokojnej tonacji np. bieli, szarości lub beżu, idealnie wpasuje się do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz stylu skandynawskim. 

All comments