Uwaga. Od 20 grudnia Przerwa świąteczno - noworoczna do 9 stycznia.
Zamówienia składane od tej chwili będą realizowane i wysyłane po 10 stycznia,
z opóźnieniem wynikającym również z czasu realizacji.
Dlaczego rolety plisowane / plisy?

Dlaczego rolety plisowane / plisy?

Rolety plisowane, nazywane też czasem żaluzjami plisowanymi, lub też po prostu plisami są najbardziej praktycznymi i funkcjonalnymi osłonami okiennymi.

Możemy płynnie, dwukierunkowo, regulować miejsce w którym chcemy zasłonić lub odsłonić okno, możemy zasłonić szybę dowolnie od dołu do góry, z góry w dół lub np. część szyby tylko na środku pozostawiając nieosłoniętą w dolnej i w górnej części. Dzięki temu możemy dowolnie regulować ilość światła jaką wpuszczamy do pomieszczenia, możemy wyeliminować refleksy światła na ekranach komputera lub telewizora, lub to w jakim stopniu chcemy się osłonić od spojrzeń z zewnątrz. Możemy wybrać i zasłonić dokładnie ten fragment szyby, który chcemy.

Ponadto możemy idealnie dobrać plisy do kolorystyki i wystroju wnętrza. Kolor osprzętu plis – aluminiowe poziome listewki do których jest zamocowany materiał możemy dobrać kolorystycznie np. do ram okiennych, do wyboru kilkanaście kolorów: białe srebrne, szare, antracytowe, kremowe, brązowe, czarne, oraz drewnopodobne złoty dąb, winchester, orzech, sosna, dąb bagienny, mahoń. Tkaniny można dobrać zarówno pod kolor, wygląd struktury powierzchni, jak i właściwości materiału: przyciemniające, zaciemniające (blackout) z powierzchnią zewnętrzną odbijającą promienie słoneczne, mającą na celu zmniejszenie nadmiernego nagrzewania pomieszczeń latem.

Praktyczność plis polega również na łatwym utrzymaniu ich w czystości, można czyścić je na sucho, na mokro, a nawet prać, opisane jest to w tym miejscu na naszej stronie /link tutaj/.

Nasze plisy są również trwałe i niezawodne, jest to sprawdzona informacja, widywałem nasze plisy po latach eksploatacji. Niektórzy obawiają się o trwałość sznurków odpowiadających za naciąg, nieraz słyszałem pytania czy się nie przecierają. Nie przecierają się nawet po latach użytkowania. Dopóki sami ich mechanicznie nie uszkodzimy nic takiego nie grozi. Ogólnie plisy są znacznie solidniejsze niż się nam wydaje, ponieważ wyglądają bardzo delikatnie, ale dzięki jakości użytych komponentów spełniają swoją funkcję latami. Dzięki odpornym tkaninom możemy montować je w dowolnych pomieszczeniach, nawet tych o podwyższonej wilgotności. Codzienne użytkowanie naszych plis jest przyjemne. Plisa nie odstaje od okna, nie wystaje nadmiernie dzięki czemu nie przeszkadza w otwieraniu okna, dzięki odpowiedniemu naciągowi z ukrytymi sprężynkami nie zwisa i nie przeszkadza przy uchylaniu okien.

Sam montaż plis maksymalnie uprościliśmy, każdy sobie poradzi, oczywiście służymy zawsze radą, wystarczy się skontaktować. W naszym sklepie są do pobrania instrukcje i do obejrzenia filmy instruktażowe. Dzięki wielu prostym systemom montażowym możemy zamontować plisę do każdego nawet „dziwnego” okna o nietypowym profilu ramy, zarówno przykręcając mocowania wkrętami jak i dzięki licznym systemom montażu bezinwazyjnego. Oczywiście materiał z jakiego wykonane jest okno nie ma znaczenia. Nasze plisy można zamontować nawet nie dysponując narzędziami, wystarczy wybrać odpowiedni system montażu, szczegóły i rozwinięcie tego tematu w innym wpisie /link tutaj/

All comments