Plisy okienne – jak mierzyć?

Plisy okienne – jak mierzyć?

Plisy okienne są ciekawym sposobem na ochronę przeciwsłoneczną. Plisa występuje w formie tkaniny złożonej w harmonijkę, której końce umieszczone są w specjalnych poziomych profilach. Można ją zwijać i rozwijać za ręcznie od dołu do góry i odwrotnie. Tak skonstruowana plisa pozwala na bardzo dokładną regulację osłony okiennej, a dzięki temu pozwala zakryć drażniące słońce, kiedy tylko tego potrzebujemy. Na rynku możemy spotkać bezinwazyjne plisy okienne, które montuje się na listwie przy szybie. Co więcej – plisy okienne występują w wielu wariantach kolorystycznych, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Roleta plisa na wymiar

Roleta plisa na wymiar to fantastyczna opcja dla osób, które nie lubią nadmiernego oświetlenia w domu. Naturalne światło może być drażniące, zwłaszcza dla osób, które pracują zdalnie przy komputerze i zazwyczaj nie ruszają się ze swojego miejsca pracy.

Roleta plisa na wymiar pozwala na precyzyjne zasłonięcie okna, bez inwazji w jego strukturę. Dlaczego warto wybrać plisy na wymiar?

Można zasłonić całe okno, co pozwala uzyskać efekt niezwykle przyciemnionego pomieszczenia,

Można zasłonić wyłącznie niewielki fragment okna, co sprawi, że do wnętrza nie dotrze żaden irytujący promień słoneczny,

Plisa pozwala na uzyskanie efektownego, eleganckiego i nowoczesnego designu,

Z pomocą plisy skutecznie można zapobiec powstawaniu refleksów na telewizorze czy komputerze,

Z łatwością można dopasować kolor plisy do pomieszczenia , optycznie je powiększyć czy sprawić, że będzie bardziej przytulne.

Plisy okienne na wymiar

Na rynku znajduje się spora oferta plis okiennych na wymiar. Dostępne plisy można podzielić na inwazyjne i bezinwazyjne, które różnią się między sobą sposobem montażu.

Plisy inwazyjne montuje się zazwyczaj na ramie przy szybie. Potrzebne są do tego cztery niewielkich rozmiarów wkręty, które należy wkręcić w listwę przy szybie. Kolejnym etapem jest zamontowanie specjalnych mocowań i wsunięcie w nie zaczepów.

Plisy okienne na wymiar dostępne są na zamówienie. Można zamówić plisy z dokładnością do milimetra. Ciekawy wybór plis okiennych posiada firma roletypremium.pl. Znajdziemy w nim różne kolory, rodzaje materiałów oraz najróżniejsze sposoby montażu. W przypadku plis okiennych ze sklepu kupnawymiar.pl można dostosować do swoich wymagań transparentność materiału. Plisy okienne na wymiar mogą być przyciemniające, odbijające promienie słoneczne bądź całkowicie nieprzepuszczające światła.

Plisy okienne bezinwazyjne na wymiar

Plisy bezinwazyjne na wymiar pozwalają montaż bez ingerencji w strukturę okna. Wszystkie dostępne w kupnawymiar.pl plisy bezinwazyjne charakteryzują się dokładnym wymiarem oraz całkowitym dostosowaniem do oczekiwań klienta.

Plisy okienne bezinwazyjne dedykowane są oknom prostokątnym, kwadratowym, trójkątnym, półkolistym, trapezowym oraz wielokątnym. Każda plisa okienna bezinwazyjna posiada instrukcję obsługi, która wspomaga montaż. Na początku należy odtłuścić ramę okienną, następnie trzeba przykleić cztery mocowania w rogach szyby, by móc w nie wsunąć specjalne uchwyty.

Plisy bezinwazyjne dostępne są w odcieniach żółci, zieleni, błękitu i nie tylko. Fantastycznie komponują się ze stylem rustykalnym, boho czy nawet shabby sic. Dokładny wybór należy do klienta, który musi dopasować materiał oraz kolor plisy do charakteru pomieszczenia.

Plisy okienne termoizolacyjne na wymiar

Plisy okienne termoizolacyjne to produkt, który fantastycznie sprawdza się w przypadku okien dachowych. Plisy te posiadają specjalistyczne prowadnice, a materiał wyposażony jest w specjalną powłokę termoizolacyjną. Pozwala to na ograniczenie przedostających się do wnętrza promieni słonecznych, a tym samym ogranicza nadmierne nagrzewanie się pokoi na poddaszu.

W przypadku plis termoizolacyjnych możliwe jest dowolne zasłanianie okna – można zasłaniać je w całości, albo tylko fragmentarycznie. Plisy termoizolacyjne na wymiar w sklepie kupnawymiar.pl to wysokiej jakości produkty, które doskonale sprawdzą się w domach jednorodzinnych. Ogromny wybór kolorystyczny i przystępna cena sprawiają, że w plisy termoizolacyjne może zainwestować każdy.

Plisy na wymiar kalkulator

Decydując się na plisę, należy przede wszystkim zmierzyć okno lub okna, jakie wymagają tego rodzaju ochrony przed słońcem. By dokładnie zmierzyć okno pod plisę, należy dokładnie określić dwie odległości – szerokość szyby wraz z uszczelkami oraz wysokość szyby wraz z uszczelkami. Ten sposób mierzenia wykorzystujemy w przypadku montażu na szybie do listwy przyszybowej. 

W przypadku montażu na skrzydle okiennym, pod uwagę bierzemy inne odległości – szerokość od styku listwy przyszybowej z ramą okna oraz wysokość całkowitą skrzydła od jego górnej do dolnej krawędzi.

Przy większych zamówieniach przydatne okazują się kalkulatory plis na wymiar, które pozwalają na wybranie tkanin, podanie wymiarów i ilości okien, a także wybór sposobu montażu. Taki kalkulator pozwala na dokładne podliczenie całej kwoty.

Plisy okienne na wymiar cena

Plisy okienne na wymiar nie są zbyt drogie. Ich cena jest przyjazna dla każdego, niezależnie od statusu materialnego. Koszt plis okiennych z pewnością jest znacznie niższy, niż w przypadku rolet zewnętrznych. Co więcej – plisy sprawdzają się znacznie lepiej niż rolety, które często należy wieszać na ramie okiennej, przez co ograniczają nieco możliwość otwarcia okna na oścież.

All comments