Ile kosztują plisy?

Ile kosztują plisy?

Plisy okienne są ciekawym sposobem na osłonienie przed nadmiernym słońcem padającym prosto na ekran komputera czy telewizora. Plisy mogą różnić się od siebie typem montażu, typem materiału, wielkością oraz jakością. Cena plis z pewnością jest nieco niższa niż innych osłon okiennych, w tym rolet tekstylnych czy rolet zewnętrznych, które wymagają już całkowicie innego montażu ingerującego w elewację domu.

Plisy cena za m2

W ogóle nie istnieje tego typu przelicznik cenowy, trzeba wziąć bowiem pod uwagę wiele istotnych czynników. Najważniejszy jest wymiar plisy, konkretna szerokość i wysokość, oraz dobrany materiał. Im większa plisa oraz materiały lepszej jakości, tym cena plisy będzie wyższa. W przypadku materiałów, z jakich wykonana jest plisa, trzeba zwrócić uwagę, czy jest to materiał odporny na brud, czy chroniony jest przed parą wodą, a może posiada nietuzinkowe właściwości termoizolacyjne. Każda dodatkowa zaleta automatycznie podwyższa cenę.

Cena metra kwadratowego rolety zależy również od sposobu montażu. Wyróżniamy montaż inwazyjny oraz bezinwazyjny. Oczywiście, znacznie droższej wychodzą plisy z montażem bezinwazyjnym, jednak należy pamiętać, iż ten wybór automatycznie chroni nasze okno przed koniecznością tworzenia otworów montażowych. Dlatego jak widać nie można bezpośrednio przeliczyć w każdym przypadku ceny na metry kwadratowe wyrobu.

Kolejnym aspektem, który wpływa na koszt plisy okiennej jest fakt, czy pochodzi ona z tradycyjnego marketu, czy została zamówiona na wymiar. Jeśli jest to plisa na wymiar, zamówiona specjalnie dla konkretnego okna, trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami. Oznacza to jednak również, że nie będziemy musieli się męczyć z samodzielnym dopasowywaniem i skomplikowanym montażem, oraz materiały z jakich jest wykonana są znacznie wyższej jakości, podobnie jak sam sposób jej działania. 

Plisy okienne zamówione w takim sklepie jak roletypremium.pl, choć będą droższe od tych zakupionych w markecie, z pewnością będą o wiele lepiej pasować do naszych pomieszczeń. Nietuzinkowe kolory w sklep.roletypremium.pl bez większego trudu zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Plisy rolety cena

Plisy i rolety okienne kosztują różnie, w zależności od poszczególnych czynników. Jednak cena pojedynczej rolety ze średniej półki cenowej, która większość zadowoli swoją jakością i użytym materiałem to koszt od ok. 40-60 zł za sztukę. w zależności od konkretnych wymiarów i użytych materiałów. 

Żaluzje plisy cena

Żaluzje w postaci plis można zakupić praktycznie w całej Polsce. Najkorzystniej, w obecnych czasach, robić zakupy przez Internet. Biorąc to pod uwagę, ciekawe przykłady żaluzji znajdziemy w kupnawymiar.pl Średni koszt żaluzji o standardowej wielkości, czyli 60x150 cm może oscylować w przedziale 75 – 100 zł. Wiadomo jednak, że za znacznie lepszy materiał, ciekawszy sposób montażu, który oszczędzi okno oraz inne udogodnienia zapłacimy znacznie więcej.

Plisy na okna dachowe cena

Plisy na okna dachowe to szczególny rodzaj osłony. Przede wszystkim są to plisy dedykowane oknom, które otwierają się w bardzo specyficzny sposób, ich zawias znajduje się pośrodku okna. Co więcej, plisy na okna dachowe muszą uwzględniać silne promienie słoneczne, jakie niejednokrotnie przeszkadzają wszystkim domownikom. Słońce najbardziej odczuwalne jest jednak w pomieszczeniach usytuowanych na poddaszu.

Plisy na okna dachowe powinny posiadać specjalną termoizolacyjną tkaninę, która ograniczy przedostawanie się ciepła do wnętrza domu. Biorąc to pod uwagę, można sądzić, iż plisy na okna dachowe są automatycznie droższe, niż tradycyjne plisy.

Plisy okienne cena

Plisy okienne to fantastyczny sposób na ochronę pomieszczenia przed słońcem. Sprawdzają się w mieszkaniach, domach jednorodzinnych i wszędzie tam, gdzie chcemy choć na chwilę ochronić się przed promieniami słonecznymi.

Plisy mogą być wykonane z przeróżnych materiałów, dlatego ich przedziały cenowo są mocno ruchome. Plisy mogą posiadać materiał przezroczysty, które tylko lekko przysłonią światło padające z zewnątrz, jak i bardziej przyciemniający, który praktycznie w ogóle nie wpuszcza światła do wnętrza.

Plisy dzień noc cena

Plisy dzień noc to fantastyczna alternatywa dla lepiej znanych rolet. Pozwalają na całkowitą kontrolę ilości wpadającego do wnętrza światła w pomieszczeniu. Plisy dzień noc charakteryzują się podwójną warstwą materiału – jeden jest lekko transparentny, z kolei drugi praktycznie w ogóle nie przepuszcza światła. Zaletą plis dzień noc jest fakt, że doskonale wyciemniają pomieszczenie, co jest szczególnie pożądane w dobrze oświetlonych miastach, gdzie nigdy nie ma całkowitej ciemności, nawet nocą. Plisy dzień noc doskonale nadają się do sypialni dziecięcych, które często rozpraszają się najmniejszym nawet światłem.

Plisy dzień noc posiadają cztery ruchome profile bądź tylko trzy profile ruchome. Wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji oraz ciężaru materiału, jaki został użyty w tego rodzaju plisach. Plisy dzień noc to świetna alternatywa dla osób, którym żaluzje, czy rolety dzień noc nie przypadły do gustu.

Koszt plisy dzień noc z pewnością będzie nieco większy, niż w przypadku tradycyjnej plisy. Głównie zależy to od faktu, iż mamy tutaj dwa rodzaje materiału oraz nieco inne mocowanie, które musi je uwzględniać. 

All comments