Uwaga. Od 20 grudnia Przerwa świąteczno - noworoczna do 9 stycznia.
Zamówienia składane od tej chwili będą realizowane i wysyłane po 10 stycznia,
z opóźnieniem wynikającym również z czasu realizacji.
Jak zrobić moskitierę?

Jak zrobić moskitierę?

Spis treści

Moskitiery - czy warto?

Moskitiery - wszystko co musisz wiedzieć

Jak zrobić moskitierę na okno?

Jaki kolor moskitiery?

Z czego zrobić ramkę do moskitiery?

Jak zrobić moskitierę - krok po kroku

Wymiary okna

Jak zmierzyć okno do moskitiery?

Potrzebne materiały

Moskitiera ramowa

Moskitiera na balkon

Moskitiery na drzwi

Montaż moskitiery

Moskitiery a warunki pogodowe

Moskitiery a muchy i owady

Jak czyścić moskitiery?

Podsumowanie - jak zrobić moskitierę?

Moskitiery - czy warto?

Zastanawiasz się, czy warto do ramy okna lub na drzwi balkonowe zamontować specjalną siatkę, która będzie chronić wnętrze domu i pokoju przed obecnością irytujących owadów? Musisz pamiętać, ze moskitiery mogą mieć różne formy. Dotyczy to zarówno sposobu montażu (jak np. zawiasy, specjalne zaczepy), jak i także rodzaju materiały, z którego są wykonane.

Dużą zaletą moskitier jest fakt, że nie musimy rezygnować z wietrzenia domu i korzystania ze świeżego powietrza. Jeśli szukasz sposobu na zabezpieczenie swojego wnętrza przed obecnością irytujących much, komarów i innych owadów, to musisz dowiedzieć się, jak zrobić moskitierę i jak ją zamontować do ramy okna lub na drzwi.

Moskitiery - wszystko co musisz wiedzieć

W domu i mieszkaniu otwieranie okna to czynność, którą wykonujemy niemal codziennie. Jednak w okresie wiosennym i letnim może to skutkować pojawieniem się w pomieszczeniu owadów. Aby temu przeciwdziałać warto zamontować dodatkowe zabezpieczenie.

Siatkę możesz zamontować zarówno do ramy okiennej, jak i na drzwiach balkonowych czy nawet wejściowych.

Jak zrobić moskitierę na okno?

Choć moskitierę do okien można bez problemu kupić w sklepach, to musisz wiedzieć, że takie specjalne siatki do ramy okiennej, drzwi balkonowych czy ościeżnicy można wykonać samodzielnie. Jednak do tego należy dobrze się przygotować. Po to, aby móc cieszyć się z niej przez długi czas.

Zanim zaczniesz samodzielnie robić siatkę do okien musisz dowiedzieć się, co będzie potrzebne do wykonania moskitiery. Najważniejszą pozycją na liście zakupów musi być specjalna siatka na owady (lub winylowa) o małych oczkach. Wysokiej jakości produkty, to zarówno gwarancja trwałości i żywotności, ale także łatwego montażu.

Jaki kolor moskitiery?

Jeśli wykończenie pomieszczenia ma dla Ciebie znaczenie i dbasz o to, aby nawet najmniejszy szczegół pasował do aranżacji, to również kolor moskitiery będzie miał ogromne znaczenie. Zatem, jaki kolor siatki wybrać? Jak wybrać kolor moskitier, aby pasował on zarówno do wnętrza, a równocześnie zabezpieczał pomieszczenie przed owadami?

Moskitiera nie tylko wpływa na funkcjonalność przestrzeni, ale także stanowi on dodatek do aranżacji. Dostępne są siatki w kolorze białym i w odcieniach szarości. Bardziej praktyczna i przyjemniejsza dla oka będzie ta druga. Dlaczego? Ponieważ oko łatwiej zignoruje ten kolor i umożliwi swobodne korzystanie z okna.

Z czego zrobić ramkę do moskitiery?

Dobrym rozwiązaniem jest sięganie po moskitierę, która ma ramy. Dlaczego? Ponieważ dzięki ramie, ten dodatek do wnętrza będzie solidniejszy, co oznacza, że będzie chronić Cię dłużej i skuteczniej.

Choć rzepy i taśma to rozwiązania montażowe łatwe i przystępne cenowo, to ramki i listwy są bardziej solidniejsze i sprawią, że zarówno Twój taras, jak i pomieszczenia w domu będą lepiej zabezpieczone. W niektórych miejscach lepiej wybierać listwy i ramę. Solidna konstrukcja przekłada się na trwałość moskitier.

Jak zrobić moskitierę - krok po kroku

Nie chcesz aby muchy, komary i inne owady pojawiały się w Twoim pokoju? Jeśli tak, to montaż siatki w oknach lub drzwiach będzie świetnym rozwiązaniem. Co będzie Ci potrzebne? Musisz mieć pod ręką potrzebne materiały. Przede wszystkim:

  • taśma klejąca,

  • nożyczki,

  • drewniane listewki,

  • lub cieniutkie listewki frezowane.

Wymiary okna

Wymiar okna powinien by dla Ciebie najważniejszym parametrem. Ponieważ niezależnie od tego, czy wykonujesz siatkę samodzielnie czy kupujesz gotowe rozwiązanie - musisz ją dopasować do wymiarów okna. Wykonywanie pomiarów musi być przeprowadzone z jak największą starannością. Tylko w ten sposób będziesz mieć pewność, że zamontowanie siatki będzie nie tylko wygodne, ale i możliwe.

Skorzystaj z wysokiej jakości narzędzi - doskonale sprawdzi się metalowa miara budowlana. Z kolei do sprawdzenia grubości profilu okiennego - suwmiarka.

Jak zmierzyć okno do moskitiery?

Jeśli planujesz zakup rolety lub moskitiery zobacz, jak skutecznie przygotować się do ich zakupu. Aby maksymalnie dopasować siatkę do okna, musisz zdecydować, od której strony zostanie ona zamontowana. Od tego zależy czy będzie potrzebny Ci wymiar wewnętrzny czy ten od zewnętrznej strony.

Co musisz zmierzyć? Przede wszystkim konieczne jest zmierzenie szerokości i wysokości ramy okiennej lub otworu okna. Ważna jest także grubość profilu ramy z uszczelką. Ten ostatni wpłynie na prawidłowe wybranie zaczepów i montaż siatki w oknie lub drzwiach.

Potrzebne materiały

Co będzie potrzebne do montażu siatki? Przede wszystkim konieczne może być zakupienie:

  • drewnianych listew,

  • metalowych narożników,

  • ramki z tworzywa sztucznego,

  • zawiasy.

Potrzebny będzie Ci także metr lub suwmiarka. Jeśli nie zdecydujesz się na sposób zamocowania oparty na zawiasach, to potrzebna będzie taśma, dzięki której przyklejamy siatkę do ramy. W tym rodzaju zabezpieczenia, z listewek tworzymy ramy, między którymi umiejscawiana jest siatka chroniąca.

Moskitiera ramowa

Ten rodzaj moskitiery to taka siatka, która ma listwy tworzące ramę. Taki rodzaj jet trwalszym rozwiązaniem i sprawia, że moskitiera jest wyjątkowo funkcjonalna w każdym pomieszczeniu.

Moskitiera na balkon

Siatka na balkon na taras? Oczywiście, że tak! Musisz wiedzieć, że siatkę możesz przymocować niemalże wszędzie - również do okien balkonowych. W końcu to Ty decydujesz, gdzie potrzebna jest największa ochrona przeciwko komarom, muchom i innym owadom.

Moskitiery na drzwi

Moskitiera może także pojawić się w drzwiach wejściowych. Ważne jest, aby zamontowanie ich nie utrudniały korzystania z drzwi i nie przeszkadzały przy ich zamykaniu. Jednak niezależnie od tego, gdzie będzie się ona znajdować, konieczne jest sięganie po lepszej jakości materiały.

Z uwagi na fakt, że drzwi to wyposażenie, z którego korzystamy bardzo często musimy wybrać taką moskitierę, która będzie funkcjonalna. Dobrze, aby posiadała ona specjalne zaczepy i magnesy, dzięki którym będziesz mógł korzystać z drzwi i równocześnie zadbać o pomieszczenie.

Montaż moskitiery

Niezależnie od tego, czy moskitierę będziesz montować w sypialni, kuchni czy łazience, zasady montażu będą podobne. Aby cieszyć się siatką chroniącą wnętrze możesz wykorzystać zarówno taśmę, specjalny rodzaj zawiasów lub wkręty. Musisz pamiętać, że wykonana samodzielnie moskitiera tzw. ramowa powinna być dobrze zamontowana.

Jeśli montaż moskitiery zostanie wykonany solidnie i dokładnie, to będziesz mógł cieszyć się siatką przez długi, długi czas. Najważniejsze o co musisz zadbać, to to, by dopasować ją do ramki okien.

Moskitiery a warunki pogodowe

Moskitiera może zostać zamontowana z każdej strony okna, zarówno od strony wewnętrznej, jak i zewnętrznej. Jednak mając na uwadze zmienne warunki pogodowe, lepiej montować ją od środka. W ten sposób przedłużysz jej trwałość.

Moskitiery a muchy i owady

Zadaniem moskitiery jest ochrona pomieszczenia przed owadami. Niezależnie od tego, czy sięgasz po modele zwijane, czy tradycyjne, ramkowe musisz starannie dobrać i zamontować dodatek w oknie.

W kwestii montażu jest możliwych wiele rozwiązań. Od Ciebie zależy, który wariant wybierzesz. Czy zdecydujesz się na obecność taśmy klejącej, zawiasów czy ramek. Najważniejsze o czym musisz pamiętać, to to, że moskitierę należy zamontować bezpośrednio do ramy okiennej.

Jak czyścić moskitiery?

Zamontowana moskitiera w domu często jest trudna do zdemontowania. Dlatego też jej dokładne wyczyszczenie może stanowić nie lada wyzwanie. Rozwiązaniem jest trwałe ściąganie siatki na czas jesienno - zimowy, czyli okres, w którym obecność owadów nie jest uciążliwa.

Podsumowanie - jak zrobić moskitierę?

Zależy Ci na przyjemnym i komfortowym czasie spędzonym w domu? Jeśli chcesz utrudnić owadom przedostanie się do wnętrza moskitiera będzie dobrym rozwiązaniem. Dzięki nim zarówno odpoczynek, jak i wykonywanie obowiązków nie będzie trudne. Aby zadbać o wygodę i czystość w domu musisz starannie wybrać dodatki do okien. Tylko w taki sposób podniesiesz ich funkcjonalność. Co więcej, wybór wysokiej jakości materiałów wpłynie również na jakość i żywotność moskitier w Twoich oknach.

All comments