Uwaga. Od 20 grudnia Przerwa świąteczno - noworoczna do 9 stycznia.
Zamówienia składane od tej chwili będą realizowane i wysyłane po 10 stycznia,
z opóźnieniem wynikającym również z czasu realizacji.
Jak zamontować plisy?

Jak zamontować plisy?

Spis treści

Małe zmiany we wnętrzach

Dekoracje i dodatki

Ładna zasłona okienna

Plisy okienne i rolety

Ochrona przed światłem

Montaż - plisy okienne

Zachowanie ostrożności

Rolety montowane bezinwazyjnie

Połączenie wygody i wyglądu

Plisy i rolety do każdego typu okien

Wysoka jakość rolet

Żaluzje do każdego pomieszczenia

Idealny efekt końcowy

Podsumowanie - jak zamontować plisy?

Małe zmiany we wnętrzach

Prędzej czy później przychodzi taki moment, w którym należy dokonać pewnych zmian jeśli chodzi o wnętrza swojego domu czy też mieszkania. Remont przynosi często świetne efekty i pozwala odświeżyć wygląd danego pomieszczenia. Warto więc raz na jakiś czas dokonać chociażby niewielkich zmian.

Dekoracje i dodatki

Wszelkiego rodzaju dekoracje oraz dodatki do wnętrz mają spory wpływ na ich końcowy wygląd. Warto postawić więc na ładne i funkcjonalne rozwiązania, których codzienne użytkowanie będzie dawać dodatkowe korzyści. Wysokiej jakości rolety plisowane sprawdzą się w tym przypadku rewelacyjnie.

Ładna zasłona okienna

Wybór odpowiedniej zasłony okiennej musi być dobrze przemyślany. Należy zadbać przede wszystkim o to, by zasłona dobrze pasowała do wystroju danego wnętrza. Wówczas będzie można uzyskać zadowalający efekt i mieć pewność, że wszystko będzie tworzyło spójną całość.

Plisy okienne i rolety

Rolety oraz plisy okienne to idealne rozwiązanie w praktycznie każdym pomieszczeniu. Wyglądają bardzo dobrze i gwarantują ochronę przed promieniami słonecznymi. Są również świetną opcją w momencie, gdy mieszkasz przykładowo na parterze i chcesz zadbać o swoją prywatność.

Ochrona przed światłem

Stawiając na wysokiej jakości rolety gwarantujesz sobie odpowiedni komfort. Ich zalety to przede wszystkim skuteczna ochrona przed światłem. Montaż rolety plisowanej wcale nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać.

Montaż - plisy okienne

Aby zamontować plisy okienne nie trzeba wcale używać profesjonalnych narzędzi. Plisy i ich montaż jest dosyć prosty i bez problemu każdy sobie z tym poradzi. Wyróżnia się plisy inwazyjne oraz bezinwazyjne. Montaż na listwy przyszybowe lub też pomiędzy listwami przyszybowymi to metoda inwazyjna. Jeśli jednak posiadasz podstawowe narzędzia i nieco umiejętności, montaż do listwy przyszybowej nie sprawi Ci problemów. Wykonanie pomiarów ma znaczenie - rolety znajdują się w świetle szyby, ale sposób mierzenia może być różny w zależności od sposobu montażu - szerokość okna jest szczególnie ważna. Warto zwrócić też uwagę na wysokość plisy, aby dopasować ją do wysokości okna. Plisa na listwie przyszybowej ładnie się prezentuje i gwarantuje trwałość. Istnieje również możliwość montażu plisy na wieszaku kątowym.

Zachowanie ostrożności

W przypadku montażu inwazyjnego plisy wymagają wiercenia otworu. Przy tego typu montażu należy więc zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić samej szyby razem z uszczelkami przyszybowymi. Montaż inwazyjny jest nieco trudniejszy od bezinwazyjnego, ale posługując się instrukcją na pewno sobie z nim poradzisz.

Rolety montowane bezinwazyjnie

Montaż bezinwazyjny plis jest o wiele łatwiejszy. W tym przypadku stosuje się bezinwazyjne uchwyty, które mocuje się na górnej i dolnej części ramy okna. Gdy na ramę okna będzie już umieszczony bezinwazyjny uchwyt należy założyć na niego zatrzaski. Na zatrzaski nakładamy mocowanie - trzeba pamiętać o tym, by sznurki rolety układały się równo i nie były splątane. Mocowanie sznurka to szczególny element montażowy, na który należy zwrócić uwagę. Należy pamiętać też o pomiarach - zmierzenie szerokości okna w świetle szyby wraz z listwami przyszybowymi będzie koniecznością. Montaż bezinwazyjny plis nie uszkodzi listwy, szyby ani ramy okna, ale taki sposób nie pozwoli utrzymać dużego ciężaru, co należy mieć na uwadze. Zajmie jednak nieco mniej czasu niż w przypadku montażu plis inwazyjnie.

Połączenie wygody i wyglądu

Montaż plis w świetle szyby to doskonałe rozwiązanie, które pozwala na przysłonięcie wybranej części okna. Bezinwazyjne plisy okienne przymocowane do ramy wyglądają schludnie i pasują do każdego pomieszczenia.

Plisy i rolety do każdego typu okien

Rolety plisowane znajdują zastosowanie w przypadku każdego typu okien. Niezależnie od tego czy będą to okna dachowe czy zwykłe, bez problemu uda Ci się zamontować plisy okienne ramie okna. Możliwy jest też montaż na drzwiach balkonowych, co tak jak i w przypadku okien dachowych da sporą osłonę przed słońcem.

Wysoka jakość rolet

Kupując roletę plisowaną czy też żaluzje możesz mieć pewność, że ich jakość Cię nie zawiedzie. Roleta wykonana jest z wysokiej jakości materiału, który sprawdza się na co dzień całkowicie bezproblemowo.

Żaluzje do każdego pomieszczenia

Dużym plusem w przypadku plis i rolet jest to, że pasują one do każdego pomieszczenia - zarówno eleganckiego salonu jak i pokoju dziecięcego. Dobrym pomysłem jest wybór klasycznych rolet, które będą szczególnie dobrym rozwiązaniem do salonu.

Idealny efekt końcowy

Roleta na okno dachowe czy też kuchenne lub balkonowe zawsze pozwoli na uzyskanie efektu, który będzie w pełni zadowalający. Jej właściwości użytkowe sprawiają, że wiele osób decyduje się na takie rozwiązanie podczas rozmaitych remontów.

Podsumowanie - jak zamontować plisy?

Założenie odpowiedniej rolety nie jest wcale tak trudne. Dostępne instrukcje pozwalają na łatwy montaż i to bez konieczności posiadania całej masy narzędzi. Każdy jest w stanie poradzić sobie z takim zadaniem, posiadając jedynie nieco wolnego czasu i chęci. Finalny rezultat daje zawsze sporo satysfakcji i pozwala cieszyć się pięknym wyglądem konkretnego pomieszczenia.

All comments