Jak wyczyścić rolety dzień noc?

Jak wyczyścić rolety dzień noc?

Każda roleta, zwłaszcza ta w jasnym kolorze, wraz z upływem czasu ulegnie zabrudzeniu. Codziennie osiada na niej kurz czy też innego rodzaju brud, a dodatkowo może zostać zachlapana czy też pobrudzona przez nas samych - np. brudnymi dłońmi. W jaki zatem sposób czyścić rolety o tak specyficznej konstrukcji, jak te typu dzień noc?

Spis treści:

  1. Jak wyczyścić rolety dzień noc
  2. Jak wyczyścić rolety dzień noc z pleśni
  3. Czyszczenie rolety dzień noc YouTube
  4. Jak czyścić rolety dzień noc forum
  5. Pranie rolety dzień noc

Z poniższej treści dowiesz się, w jaki sposób czyścić rolety dzień noc z zabrudzeń, jak skutecznie wyczyścić rolety dzień noc z pleśni, czym czyścić rolety, by ich nie uszkodzić i czy można prać rolety dzień noc.

Czym czyścić rolety dzień noc

Pomimo tego, że materiał rolet dzień noc jest fabrycznie poddawany impregnacji, nie chroni ich to całkowicie przed brudem. Roleta składa się z dwóch części - dlatego też podczas ich czyszczenia musimy uważać, by nie uszkodzić mechanizmu przesuwających się tkanin, a tym samym nie zniszczyć żadnej z nich. To sprawi, że roleta nie będzie w odpowiedni sposób pełniła swojej funkcji. Jak zatem czyścić rolety dzień noc?

Podstawową czynnością w kwestii czyszczenia rolet dzień noc jest ich regularne odkurzanie. Można użyć do tego odkurzacza na niskich obrotach wyposażonego w końcówkę ze szczotką, jednak bezpieczniejszą metodą jest użycie miotełki do kurzu lub miękkiej ściereczki. Dzięki temu zminimalizujemy ryzyko uszkodzenia materiału. W jaki sposób wykonywać czyszczenie? Najlepiej delikatnymi, długimi pociągnięciami z góry na dół, by nie rozprowadzać zanieczyszczeń po materiale i nie wpychać ich jeszcze mocniej w jego strukturę. Co ważne - odkurzanie rolet warto wykonać podczas słonecznego dnia - wtedy będziemy widzieć lepiej miejsca, w których osiadł na nich kurz.

Jak wyczyścić rolety dzień noc z pleśni

Pleśń na roletach to nie lada wyzwanie. Najczęściej zbiera się ona pod wpływem wilgoci, a zatem w miejscach, w których ona występuje, takich jak kuchnia czy łazienka. Jak pozbyć się pleśni z rolet, nie niszcząc ich delikatnej struktury?

Jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni?

Jeżeli zastanawiasz się jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni, to najlepszym do tego środkiem jest mieszanka ciepłej ( nie gorącej) wody z delikatnym proszkiem do prania lub płynem do naczyń. Należy taką substancją delikatnie oczyścić materiał, pomagając sobie w tym wypadku gąbeczką lub małą szczoteczką. Nie możemy trzeć materiału w silny sposób, ponieważ go zniszczymy, zatem - uzbrajając się w cierpliwość - delikatnymi ruchami, kawałek po kawałku, oczyszczajmy roletę z pleśni. Teraz już wiesz jak wyczyścić rolety materiałowe z pleśni!

Czyszczenie rolety dzień noc youtube

Gdy zabrudzenia rolet okażą się mocne i będą wymagały prania, musimy być podczas wykonywania tej czynności bardzo ostrożni. Jednym ze sposobów oczyszczenia rolet jest zamoczenie je w wannie wypełnionej wodą z delikatnym detergentem. Po kilku minutach odlewamy wodę z wanny i płuczemy rolety prysznicem, by wypłukać z nich brud i płyn. Nie trzemy rolet szmatką czy gąbką i nie wycieramy ich w takiej sytuacji do sucha. Wywieszamy je na linkę, by ociekł z nich nadmiar wody i pozostawiamy je w taki sposób do wyschnięcia.

Jeśli potrzebujesz dokładnego instruktażu mycia rolet krok po kroku, warto zerknąć w tym celu na YouTube, gdzie znajdziesz filmy instruujące, w jaki sposób przeprowadzić bezpieczne czyszczenie rolet dzień noc.

Jak czyścić rolety dzień noc forum

Pamiętajmy, że niezależnie od tego, czy rolety zostały mocno zabrudzone, czy też wymagają tylko odkurzenia, warto wykonać ich kąpiel raz na pół roku. Dzięki temu zachowają one nienaganny wygląd na długie lata, a ich materiał nie odbarwi się od starych zabrudzeń pozostawionych bez czyszczenia, czy też nie zszarzeje od kurzu, który osadza się na nich dzień po dniu.

Pranie rolety dzień noc

Rolety dzień noc nie są przeznaczone do prania ich w pralce, jednak niekiedy wymagają one większej ingerencji podczas czyszczenia, niż tylko przetarcie ich z kurzu. Do tego celu należy użyć miękkiej ściereczki nasączonej letnią wodą z dodatkiem delikatnego detergentu. Doskonale w tym przypadku sprawdzi się płyn do prania delikatnych materiałów, który dodatkowo posiada właściwości antystatyczne. Pamiętajmy, że rolet dzień noc nie można szorować - tak silny nacisk na materiał może sprawić, że delikatna konstrukcja pasów ulegnie zniszczeniu. Najlepiej ostrożnie nasączyć zaplamione miejsca gotowym preparatem, odczekać kilka minut i ruchani od lewej do prawej - zgodnie z kierunkiem pasów - przetrzeć materiał mokrą szmatką, a następnie miękką szmatką suchą, by zebrać nadmiar wody wraz z brudem.

Rolety dzień noc - jak czyścić?

Posiadasz w swoim domu cudowne rolety dzień noc? Jak czyścić, aby zachwycały swoim wyglądem, a nie odstraszały? Warto poznać dobre sposoby, aby w razie potrzeby poradzić sobie z brudem, zanieczyszczeniem, kurzem czy pyłem. Wiele typów tkanin możesz śmiało prać w pralce, wystarczy je zdjąć okna i pozbyć się wszystkich plastikowych elementów. Jeśli brud nie jest zbyt intensywny, a rolety były niedawno prane, wystarczy przetrzeć je wilgotną lub suchą ściereczką, co przywróci im utracony wcześniej blask.

Ważne: Mimo wszystko stosowanie powyższych porad, skutkuję utratą gwarancji.

All comments