Rolety, porady i dodatkowe informacje

Rolety, porady i dodatkowe informacje

W naszych roletach oferujemy tkaniny o różnych kolorach i właściwościach.
Materiały mogą być przyciemniające, o połowicznej przepuszczalności światła, a także typu blackout – nie przepuszczające światła w ogóle, oraz blackout z zewnętrzną powłoką srebrną, odbijającą promienie słoneczne niwelując nagrzewanie wnętrza.
Tkaniny z warstwą zewnętrzną odbijającą w roletach są dostępne tylko jako nie przepuszczjące światła, w przeciwieństwie do plis, w których oferujemy również takie tkaniny zarówno typu blackout jak i przyciemniające.

Przy poszczególnych tkaninach w naszym sklepie internetowym, w konfiguratorze na stronie produktu, jest to opisane gdy np. najedziemy myszką na konkretną tkaninę pojawia się krótki opis, lub gdy klikniemy powiększenie wybranego materiału roletowego.

Materiały naszych rolet są wyłącznie wysokiej jakości, nie stosujemy w ogóle najtańszych komponentów, nawet nasze najtańsze tkaniny są dopiero z trzeciej grupy cenowej.

Zalecam aby przy montażu rolet zarówno wielkogabarytowych, wolnowiszących, do ściany, czy sufitu, jak i rolet mocowanych do skrzydeł okiennych pilnować aby był zachowany poziom. Skrzydła okienne nie zawsze są poziomo, czasem się opuszczają, lub zostały wykonane niedbale i wtedy zamocowana do nich roleta czasem może nie zachowywać się całkowicie prawidłowo.

Tkaniny po zamontowaniu rolet na oknach, w zależności od intensywności światła dziennego, będą wewnątrz pomieszczeń optycznie zmieniać swój odcień (rozjaśniać się).

Do obsługi rolety służy łańcuszek, należy obsługiwać go delikatnie, bez szarpania.
Łącznik łańcuszka, przy mocniejszym szarpnięciu może się rozłączyć, jest atestowany na zrywanie, zgodnie z dyrektywą UE 2001/95/WE, jeżeli do tego dojdzie należy po prostu łańcuszek z powrotem spiąć.

Dolny i górny punkt zatrzymania rolety należy ustalić i ograniczyć spinkami łańcuszka.

Jeżeli jest taka potrzeba, możemy bez problemu skrócić łańcuszek, w tym celu rozpinamy łącznik łańcuszka i koniec łańcuszka obcinamy np. nożyczkami na odpowiadającą nam długość, po czym spinamy łańcuszek ponownie łącznikiem.

Mechanizm łańcuszkowy nie wymaga żadnej konserwacji.

Tkaniny rolet podgumowane tuż po zamontowaniu mogą mieć poziome odgniecenia, jest to wynik zwinięcia tkaniny i dociśnięcia przy pakowaniu, po kilku dniach odgniecenia ustępują.

Długość łańcuszka sterującego roletami jest zgodna z normą Child Safety PN-EN 13120.

All comments