Plisowane rolety dachowe / plisy do okien dachowych

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! kontakt@roletypremium.pl

Plisy do okien dachowych wyposażone są w specjalne prowadnice boczne. Materiały mogą mieć od strony zewnętrznej warstwę odbijającą promienie słoneczne aby zniwelować nagrzewanie się wnętrza, mogą też być typu blackout – nieprzepuszczające światła i również na zewnątrz odbijające. Możliwe zasłanianie okna płynnie i dowolnie od dołu do góry, od góry do dołu, według uznania np. na środku pozostawiając nieosłonięte części u dołu i u góry okna. Łatwy montaż według naszej instrukcji, oraz filmu instruktażowego.

Skonfiguruj produktdone_all Realizacja około 5-10 dni*
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
Czas samodzielnego montażu
23 minuty
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Twoja konfiguracja produktu:
  Cena końcowa (z VAT)
  0,00 zł

  Najlepszym, najpraktyczniejszym rozwiązaniem do okien dachowych są plisy. Plisy do okien dachowych wykonujemy na wymiar, na zamówienie. Produkt Polski, wysokiej jakości.

  Plisy do okien dachowych wyposażone są w specjalne prowadnice boczne. Materiały mogą mieć od strony zewnętrznej warstwę odbijającą promienie słoneczne, mogą też być typu blackout – nieprzepuszczające światła i również na zewnątrz odbijające. Możliwe zasłanianie okna płynnie i dowolnie od dołu do góry, od góry do dołu, według uznania np. na środku pozostawiając nieosłonięte części u dołu i u góry okna.

  Kolory profili i prowadnic bocznych plisy dachowej: białe, brązowe, kremowe, szare antracyt, srebrne anodowane, oraz drewnopodobne: sosna, złoty dąb, winchester, orzech, mahoń, dąb bagienny. Do obejrzenia w konfiguratorze.

  Czas montażu jednej plisy dachowej to zazwyczaj około 15 minut. Szczegóły w instrukcjach pomiaru i montażu.

  Możliwe czyszczenie na mokro według instrukcji obsługi. Łatwy montaż według naszej instrukcji, oraz filmu instruktażowego.

   

  Standard i cechy plis do okien dachowych wykonywanych w naszym sklepie internetowym:

  Dokładamy wszelkich starań aby nasze plisy były wykonane z największą starannością, są to produkty wysokiej jakości, wyprodukowane w Polsce (nie są importowane np. z Chin).

  Pomiarów należy dokonać ściśle według naszych instrukcji, zamieszczonych w naszym sklepie internetowym, nie należy się sugerować zasadami innych producentów.

  Montaż plis należy wykonać według naszych instrukcji.

  Plisy w komplecie zawierają wkręty 3x12 mm.

  Materiały są odporne na wodę, można je czyścić na mokro – według naszej instrukcji.

  Wybierając materiał należy wziąć pod uwagę to że w różnym oświetleniu może trochę inaczej wyglądać, szczególnie np. po zamontowaniu plis na oknie, w słoneczny dzień, pod słońce odcień będzie się wydawał jaśniejszy. W zależności od rodzaju oświetlenie i natężenia światła odcień materiału plis może się zmieniać.

  Kolory sznurków plis dobierane są pod kolor materiałów. Sznurki w plisach są bardzo odporne na przetarcie, jeżeli taki sznurek nie ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu, to sam się nie przetrze i nie urwie przez wiele lat, to pewna i sprawdzona informacja.

  W minimalnym stopniu tkanina może też się różnić odcieniem w zależności od partii produkcyjnej materiału.

  Zamontowana plisa po rozsunięciu całkowitym na oknie, w części górnej materiał będzie się inaczej układał - bardziej prostował niż w dolnej, gdzie będzie bardziej plisowany, szczególnie np. w tkaninach Juno. Po całkowitym zasłonięciu okna w dolnej części tkanina jest bardziej splisowana niż w górnej („harmonijka w części dolnej i górnej nie jest idealnie taka sama, im wyżej tym tkanina ma większą tendencję do prostowania się).

  Plisy posiadają minimalne prześwity boczne ze względu na ich konstrukcję i sposób montażu w oknie. W zależności od kształtu krawędzi ramy okna dachowego pojawiają się też bardziej lub mniej widoczne prześwity pod dolnym, oraz nad górnym profilem plisy.

  W tkaninie plisowanej widoczne są okrągłe otworki o średnicy około 1 mm. Na sznurek prowadzący. Ze względu na powyższe, plisy nie zagwarantuję 100% zaciemnienia, nawet przy wyborze tkanin typu blackout. Klienci z reguły nie zwracają na powyższe cechy uwagi, nikomu to nie przeszkadza, można to zobaczyć na naszych zdjęciach z realizacji w zakładce powyżej.

  W gorące dni może dochodzić do wybrzuszenia materiału, zwłaszcza w dużych oknach dachowych, szczególnie w materiałach typu blackout. Należy zapewnić swobodny przepływ powietrza np. nie domykając do końca plis u góry i na dole.

  W plisach szerszych niż 110 cm. Profil plisy może się minimalnie uginać(około 1-3 milimetry), szczególnie w przypadku tkanin blackout. W tak szerokich plisach stosujemy specjalny wzmocniony profil, mający zapobiegać tym ugięciom. Profil jest wyższy od standardowego o 3 mm.

  W oknach dachowych materiał będzie się minimalnie odchylał od szyby pod wpływem grawitacji.

  W oknach o bardzo dużym nasłonecznieniu, w gorące dni, należy zapewnić swobodny przepływ powietrza pozostawiając niedomknięty górny i dolny profil plisy, szczególnie w tkaninach blackout, ponieważ w skrajnym przypadku może nawet dojść do pęknięcia szyby.

  W okresie grzewczym gdy będzie dochodziło do skraplania się pary wodnej na szybach okiennych, aby zmniejszyć tą przypadłość należy dbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, a plisy należy nie domykać do końca, szczególnie na noc.

  Plisy dostarczone są fabrycznie ustawione – naciąg sznurków powodujących prawidłowe działanie plis zestrojony jest z podaną wysokością, można również wyregulować samodzielnie:

  • naciągnąć mocniej plisę przesuwając miejsce zaczepu sznurka w dolnych mocowaniach - jest w instrukcji, oraz jest krótki filmik pokazujący jak to zrobić [tutaj]

  • zawiązać supły na sznurkach w górnych mocowaniach w innym miejscu, powyższe czynności należy przeprowadzić po lewej i prawej stronie.

  W plisach dachowych profile i materiał plisy ocierają o prowadnice w czasie obsługiwania.

  Czas oczekiwania na realizację, najczęściej około 5 - 10 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty (+czas dostawy przez kuriera). W fazie nasilonego spływania zamówień czas realizacji może się nieznacznie wydłużyć.

   

  Instrukcja montażu plisa dachowa (380.53k)

  Pobierz instrukcję montażu rolety plisowanej do okna dachowego.

  Instrukcja pomiaru plisy dach (720.6k)

  Roleta plisowana do okien dachowych. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić rolety.

  Instrukcja użytkowania plis d. (983.57k)

  Instrukcja użytkowania i pielęgnacji rolet plisowanych do okien dachowych. Pobierz.

  Poniżej kilka zdjęć z naszych realizacji:

  Sprawdź też inne produkty w naszym sklepie