Plisy Bezinwazyjne Premium. Na wymiar

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! kontakt@roletypremium.pl

Wykonujemy na wymiar, na zamówienie, według konfiguracji klienta, plisy mocowane bezinwazyjnie, bez wiercenia otworów, przykręcania "na stałe". Plisy mogą być montowane bezinwazyjnie na wiele sposobów, w zależności od potrzeb, oraz tego na co pozwala profil okna.

W standardzie nasze plisy można opuszczać i podnosić płynnie i dowolnie: z góry na dół, z dołu do góry, od środka z odkrytym dołem i górą okna. Stosujemy system i materiały najwyższej jakości. Nasze plisy można czyścić na wiele sposobów, a nawet prać.

Do wyboru wiele wysokiej jakości tkanin, o różnych właściwościach i kolorach, również tkaniny przyciemniające, z warstwą zewnętrzną odbijającą promienie słoneczne, zapobiegającą nadmiernemu nagrzewaniu wnętrz (plisy termiczne).

Szczegóły poniżej w zakładce "Opis".

Skonfiguruj produktdone_all Realizacja około 5-10 dni*
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
Czas samodzielnego montażu
7 minut
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Twoja konfiguracja produktu:
Cena końcowa (z VAT)
0,00 zł

Nasze plisy można zamocować do okna na wiele nieinwazyjnych sposobów, bez potrzeby robienia otworów w ramie okna. 

Przede wszystkim należy rozróżnić dwa miejsca montażu plis na oknie: montaż w świetle szyby, oraz montaż na ramie okna – na listwach przyszybowych:

Montaż bezinwazyjny plis w świetle szyby

Montaż w świetle szyby, plisa jest zamocowana i pracuje bardzo blisko szyby, pomiędzy listwami przyszybowymi. Często nawet w ogóle nie odstaje przed ramę skrzydła okiennego, więc nie ma żadnego problemu z otwieraniem szeroko okien i drzwi balkonowych, nie przeszkadza i nie uderza o wnękę okienną. Oczywiście nie koliduje też z nawiewnikami, wywietrznikami czasem umieszczanymi w oknach.  Montaż plis w świetle szyby realizują nasze mocowania bezinwazyjne typów: K3, K4.

plisa - montaż w świetle szybyplisa - montaż w świetle szybyplisa - montaż w świetle szyby

                      

Montaż bezinwazyjny plis poza światłem szyby - na ramie okna

Montaż na ramie okna, skrzydła okiennego - na listwach przyszybowych, plisa jest zamocowana i pracuje poza światłem szyby, właśnie na listwach przyszybowych, czasem zachodzi też na resztę ramy skrzydła okiennego. Plisa tak zamontowana odstaje około trzy centymetry przed ramę okna, nadal mniej niż np. roleta mocowana na skrzydle okiennym, także można szeroko, bezkolizyjnie otwierać okna i drzwi balkonowe. Tkanina znajduje się bliżej klamki okiennej. Dzięki montażowi tego typu możemy zamocować plisę i ominąć np. wszelkie szprosy, czy inne elementy wystające przed powierzchnię szyby. Większość systemów mocowania również nie koliduje z nawiewnikami, wywietrznikami w oknach. Montaż plis na ramie okna realizują nasze mocowania bezinwazyjne typów: B1, B2, K2. 

plisa - montaż na ramie oknaplisa - montaż na ramie oknaplisa - montaż na ramie okna

       

Rodzaje mocowań do plis bezinwazyjnych

Mocowanie bezinwazyjne K4 - plisa w świetle szyby. Nie potrzeba żadnych narzędzi. Jest to mocowanie przyklejane. Wystarczy odkleić folię zabezpieczającą i przykleić całość w odpowiednich miejscach. Dostępna do pobrania jest instrukcja pomiaru, montażu, oraz film. Aby było możliwe zamocowanie plisy w ten sposób listwa przyszybowa powinna mieć głębokość co najmniej 18 mm. i prosty kształt. Mocowanie K4 jest dostępna na razie tylko w kolorze białym, także najlepiej sprawdzi się na białych oknach. Nadaje siędo okien nieotwieranych, oraz z nawiewnikami. Plisę można w każdej chwili wypiąć, np. w celu czyszczenia, na oknie pozostają tylko małe mocowania. Wymiary elementu: szerokość 30mm, wysokość 15mm, głębokość 15mm. Maksymalny rozmiar plisy z tym mocowaniem to 2 metry kw.

mocowanie K4 

 

 _                   

Mocowanie bezinwazyjne K3 - plisa w świetle szyby. Mocowanie do okien o bardzo płytkich listwach przyszybowych, np. w niektórych nowoczesnych oknach trzyszybowych. Aby było możliwe zamocowanie plisy w ten sposób, listwa przyszybowa powinna mieć głębokość co najmniej 11 mm. Nie potrzeba żadnych narzędzi. Jest to mocowanie przyklejane, wystarczy odkleić folię zabezpieczającą i przykleić w odpowiednich miejscach. Dostępne oczywiście instrukcje pomiaru, montażu, oraz film. Mocowanie K3 jest dostępne w kolorach białym, szarym, brązowym, antracytowym, dobierane automatycznie do koloru profili plis, tak aby pasowały do wszystkich kolorów okien. Mocowanie nadaje się do okien nieotwieranych oraz z nawiewnikami, wywietrznikami. Plisę można wypiąć, wysunąć z mocowań, na oknie pozostają przyklejone tylko małe mocowania. Wymiary elementu: szerokość 30mm, wysokość 45mm, komplet 4 szt. Maksymalny rozmiar plisy w jakich można to mocowanie  zastosować to 2 metry kwadratowe.

mocowanie K3   mocowanie K3

 

 _

                    

Mocowanie bezinwazyjne B1 - plisa pracuje na ramie okna. Jest to podstawowe mocowanie bezinwazyjne. Zaciskane na ramie skrzydła okiennego, na przyldze z uszczelką. Mocowanie bezbarwne, przezroczyste. Nie potrzeba żadnych narzędzi. Dostępna do pobrania instrukcja pomiaru, montażu, film. Mocowanie nadaje się tylko do okien otwieranych, pasuje do okien z nawiewnikami, wywietrznikami. Plisę można wypiąć z mocowań np. w celu czyszczenia. Zakres mocowania, grubość przylgi skrzydła okiennego 13 - 24 mm.

mocowanie B1   mocowanie B1

_

                 

Mocowanie bezinwazyjne B2 - plisa pracuje na ramie skrzydła okiennego. Zakręcane na krawędzi skrzydła okiennego - ściskające przylgę skrzydła z uszczelką - jak imadło, solidne, metalowo - tworzywowe, nie ma ryzyka zsuwania, czy przesuwania się plis. Plisa pracuje poza światłem szyby, na listwach i na ramie. Dostępna do pobrania instrukcja pomiaru, montażu, oraz film. Mocowanie nadaje się tylko do okien otwieranych. Mocowanie B2 jest dostępne w kolorach: białym, szarym, brązowym, antracytowym, dobierane automatycznie do kolorów osprzętu plisy, także całość da się dopasować do wszystkich kolorów okien. Plisę można zawsze zdjąć z mocowań. Zakres grubości przylgi skrzydła okiennego: 7 - 30 mm.

mocowanie B2   mocowanie B2

_

          

Mocowanie bezinwazyjne K2 kątowe - plisa pracuje poza światłem szyby, na ramie okna. Przyklejane do ramy okna, wystarczy odkleić folię zabezpieczającą i przykleić mocowania do okna. Nie potrzebne narzędzia. Dostępna do pobrania instrukcja pomiaru, montażu. Mocowanie jest dostępne w kolorach: białym, szarym, brązowym, antracytowym, także pasuje do praktycznie wszystkich kolorów okien. Mocowanie K2 nadaje się do okien nieotwieranych, oraz z nawiewnikami, wywietrznikami. Plisę można zawsze wypiąć z mocowań. Wymiary elementu: szerokość 30mm, wysokość 37mm, plisa z tym mocowaniem odstaje od ramy okna na 33mm. Maksymalny rozmiar plisy w jakim można to mocowanie zastosować to 2 metry kwadratowe.

mocowanie K2 

 

Czas montażu jednej plisy w wersji mocowania bezinwazyjnego to około 5 minut we wszystkich rodzajach mocowań.

Bardzo staraliśmy się wszystko uprościć. Dlatego też staramy się udostępniać instrukcje pomiarów i montażu w różnych jak najbardziej przystępnych formach, do pobrania opis, zdjęcia, oraz filmy. Cały czas tworzymy nowe, coraz lepsze instrukcje, oraz prezentacje filmowe produktów.

  

Coraz więcej ciekawych informacji na temat plis ukazuje się stopniowo w naszej Bazie Wiedzy [klik tutaj], zachęcam do zapoznania się.

Powyżej w zakładce "Instrukcje" jest do pobrania między innymi instrukcja użytkowania, w tym czyszczenia i prania.

Pobierz instrukcję pomiaru plis i interesującego systemu mocowań, oraz instrukcję montażu, dostępne są powyżej w zakładce "instrukcje"

    

Czym wyróżniają się poszczególne serie tkanin w plisach

Wyszczególnione podstawowe parametry poszczególnych serii materiałów jakie można wybrać konfigurując plisy na wymiar:

  • Tkaniny P100 - zatrzymują około połowę światła, gramatura materiału to 90 g/m2
  • Tkaniny Campari - trochę grubsze od powyżej opisanych, zatrzymują około połowę światła, gramatura materiału 130g/m2
  • Tkaniny Melange - charakterystyczny deseń, zatrzymują około połowę światła, gramatura materiału 155 g/m2
  • Tkaniny Allegro Flex - bardzo lubiane przez klientów, zatrzymują około połowę światła i dodatkowo posiadają od strony szyby warstwę perlex, metalizowaną, lekko sebrną, odbijającą promienie słońca, co ma na celu zniwelowanie nagrzewania wnętrza pomieszczeń. Gramatura materiału 155 g/m2
  • Tkaniny Camouflage FR - zatrzymują około połowę światła, posiadają od str. zewn. srebrną warstwę metalizowaną odbijającą promienie słoneczne, gramatura 120 g/m2
  • Tkaniny BO P900 - zatrzymują całe światło, kolory "metalik", strona zewnętrzna zawsze srebrna odbijającą promienie słoneczne, gramatura 230 g/m2.

 

Pozostałe właściwości naszych plis bezinwazyjnych:

Maksymalna szerokość plis jakie możemy wyprodukować tak aby nie sprawiały problemów w użytkowaniu to 160 cm, maksymalna wysokość 240 cm.

Dokładamy wszelkich starań aby nasze plisy były wykonane z największą starannością, są to produkty wysokiej jakości, wyprodukowane w Polsce (nie jest to import z Azji). Są to produkty w pełni spersonalizowane, wykonywane indywidualnie na zamówienie klienta.

Pomiarów należy dokonać ściśle według naszych instrukcji, zamieszczonych w zakładkach powyżej, nie należy się sugerować zasadami innych producentów.

Montaż plis należy wykonać według naszych instrukcji zamieszczonych w zakładkach powyżej.

Materiały są odporne na wodę, można je czyścić na mokro – według naszej instrukcji.

Wybierając materiał należy wziąć pod uwagę, że w różnym oświetleniu może inaczej wyglądać, szczególnie np. po zamontowaniu plis na oknie, w słoneczny dzień, pod słońce odcień będzie się wydawał jaśniejszy. W zależności od rodzaju oświetlenia i natężenia światła odcień materiału plis może się zmieniać. W minimalnym stopniu tkanina może też się różnić odcieniem w zależności od partii produkcyjnej materiału.

Kolory sznurków plis dobierane są pod kolor materiałów. Sznurki w plisach są bardzo odporne na przetarcie, jeżeli taki sznurek nie ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu, to sam się nie przetrze i nie urwie przez wiele lat.

Zamontowana plisa po rozsunięciu całkowitym na oknie, w części górnej materiał będzie się inaczej układał - bardziej prostował niż w dolnej, gdzie będzie bardziej plisowany, szczególnie np. w tkaninach Juno. Po całkowitym zasłonięciu okna w dolnej części tkanina jest bardziej splisowana niż w górnej („harmonijka w części dolnej i górnej nie jest idealnie taka sama, im wyżej tym tkanina ma większą tendencję do prostowania się - grawitacja).

Plisy zamontowane obok siebie, posiadające różną szerokość – materiał może się troszkę inaczej układać na poszczególnych plisach.

Plisy posiadają minimalne prześwity boczne ze względu na ich konstrukcję i sposób montażu w oknie. W zależności od kształtu listwy przyszybowej okna pojawiają się też bardziej lub mniej widoczne prześwity pod dolnym, oraz nad górnym profilem plisy.

W tkaninie plisowanej widoczne są okrągłe otworki o średnicy około 1 mm. Na sznurek prowadzący.

Ze względu na powyższe, plisy nie zagwarantuję 100% zaciemnienia, nawet przy wyborze tkanin typu blackout.

Klienci z reguły nie zwracają na powyższe cechy uwagi, nikomu to nie przeszkadza, można to zobaczyć na naszych zdjęciach z realizacji [kliknij tu]

W plisach szerszych niż 110 cm. profil plisy może się minimalnie uginać(około 1-3 milimetry), szczególnie w przypadku ciężkich tkanin blackout, gdzie minimalne ugięcie może wystąpić nawet przy węższym wymiarze, jednak nasi klienci twierdzą że są to tak minimalne wartości że to nie przeszkadza. W tak szerokich plisach stosujemy specjalny wzmocniony profil, mający zapobiegać tym ugięciom. Profil jest wyższy od standardowego o 3 mm.

W oknie uchylnym materiał może minimalnie odchylać się od szyby pod wpływem grawitacji.

W oknach o bardzo dużym nasłonecznieniu należy zapewnić swobodny przepływ powietrza pozostawiając niedomknięty górny i dolny profil plisy, szczególnie w tkaninach blackout, ponieważ w skrajnym przypadku może nawet dojść do pęknięcia szyby.

W okresie grzewczym gdy będzie dochodziło do skraplania się pary wodnej na szybach okiennych, aby zmniejszyć tą przypadłość należy dbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, a plisy należy nie domykać do końca, szczególnie na noc.

Plisy dostarczone są fabrycznie ustawione – naciąg sznurków powodujących prawidłowe działanie plis zestrojony jest z podaną wysokością, można również samodzielnie ustawić (jeżeli np. plisa ma tendencję do opadania):

• naciągnąć mocniej plisę przesuwając miejsce zaczepu sznurka w dolnych mocowaniach - jest w instrukcji, oraz jest krótki filmik pokazujący jak to zrobić [ klik tutaj ]

• zawiązać supły na sznurkach w górnych mocowaniach w innym miejscu, nadmiar sznurka za supłem odciąć. Powyższe czynności należy przeprowadzić po lewej i prawej stronie.

 

Czas oczekiwania to najczęściej około 5 -10 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty (+ czas dostawy przez kuriera). Jeżeli intensywność z jaką spływają zlecenia od klientów mocno się zwielokrotni, okres realizacji wydłuża się o kilka dni.

baner-info-a.jpg

  

Instrukcja użytkowania Plisy (1.13M)

Plik pdf zawierający szczegóły użytkowania i konserwacji plis.

Instrukcja pomiaru Plisy (289.15k)

Plisy - mocowania standardowe, oraz bezinwazyjne - typy: K3, K4, K5, K6, oraz plisy z mechanizmem. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić plisy.

Instrukcja Pomiaru Plisy (408.02k)

Plisy - mocowania bezinwazyjne, typy: B1 i B2. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić plisy.

Instrukcja pomiaru Plisy (216.21k)

Plisy - mocowania bezinwazyjne typu K2. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić plisy.

Instrukcja montażu Plisy (572.11k)

Instrukcja Montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne B1. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (301.74k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne B2. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (137.95k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K2. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (196.44k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K3. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (181.89k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K4. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (166.56k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K5. Pobierz

Poniżej film pokazujący jak zmierzyć okno do zamówienia plis mocowanych bezinwazyjnie. Plisa pracuje w świetle szyby. Pomiar do mocowań bezinwazyjnych typu: K3, K4, K5.

    

Poniżej film pokazujący jak zmierzyć okno do zamówienia plis mocowanych bezinwazyjnie. Plisa pracuje na ramie skrzydła okiennego. Pomiar do mocowań typu: B1, B2.

    

Film pokazujący działanie drążka obsługi, gdy nie możemy dosięgnąć ręką aby obsługiwać plisę

 

Poniżej film pokazujący montaż bezinwazyjny plisy za pomocą podstawowych mocowań B1. Bez narzędzi. Plisa na ramie skrzydła okiennego.

_

Jeszcze jeden film pokazujący montaż bezinwazyjny za pomocą mocowań B1

_

Poniżej film pokazujący montaż Plisy z mocowaniem bezinwazyjnym B2. Plisa na ramie skrzydła okiennego.

_

Poniżej film pokazujący montaż bezinwazyjny plisy z mocowaniem przyklejanym K3. Bez narzędzi. Plisa pracuje w świetle szyby. Mocowanie nadaje się również do okien trzyszybowych z bardzo płytką listwą przyszybową.

_

Poniżej film pokazujący działanie drążka obsługi - gdy nie możemy dosięgnąć ręką aby obsługiwać plisę.

_

Poniżej film pokazujący jak można zwiększyć naciąg plisy, aby plisa działała z większym oporem, oraz sztywniej przylegała do okna.

_