Plisy okienne Premium. Na wymiar
notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! 793 145 120 / kontakt@roletypremium.pl
Wysokiej jakości plisy okienne wykonane na zamówienie, na wymiar z dokładnością do milimetra, wszystko według specyfikacji klienta. Do wyboru kolor profili, kolor i rodzaj materiału. Wszystkie materiały są odporne na wodę i łatwe w utrzymaniu w czystości. Do wyboru tkaniny o różnych właściwościach, w tym przyciemniające, odbijające promienie słoneczne, lub typu blackout – nie przepuszczające światła – zaciemniające.
Nasze rolety plisowane można płynnie i niezależnie otwierać i zamykać z góry na dół, z dołu do góry; zasłaniać część okna na dowolnej wysokości.
To najsprytniejszy rodzaj rolet. Proces montażu jest banalnie prosty, oraz istnieje wiele rodzajów mocowań - każdy znajdzie coś dla siebie.
Wszelkie informacje poniżej w zakładce "Opis" oraz można śmiało pytać poprzez maila.
Dane techniczne
- Typ produktu
- Wykonany na wymiar, spersonalizowany
- Czas samodzielnego montażu
- 10 minut
- Klasa produktu
- Premium
- Kraj pochodzenia
- Polska
- Gwarancja
- 2 lata
Podaj wymiary w milimetrach, zgodnie z naszymi wskazówkami, powyżej w działach "Instrukcje" i "Filmy z instrukcją pomiaru". Podany wymiar jest wymiarem gotowej plisy
Wybierz tkaninę, po najechaniu myszką, lub kliknięciu powiększenia danego materiału, otworzy się też krótki opis cech tkaniny. Wszystkie materiały wysokiej jakości.
Tu możesz wybrać kolor profili - poziomych listew z aluminium, na górnym i dolnym końcu materiału, na nich umieszczono uchwyty do unoszenia i opuszczania plisy.
Wybór rodzaju mocowań, poza standardowym mamy ogromny wybór rodzajów. Po najechaniu myszką na konkretny rodzaj otworzy się krótka informacja. Więcej wyczerpujących informacji powyżej w działach "Instrukcje" i "Filmy z instrukcją montażu".
Przydaje się gdy nie możemy dosięgnąć ręką do uchwytu plisy, aby ją opuścić/podnieść.
Wysokiej jakości plisy okienne wykonane na zamówienie, na wymiar z dokładnością do milimetra. Do wyboru kolor profili, kolor i rodzaj materiału. Wszystkie materiały są odporne na wodę i łatwe w utrzymaniu w czystości, można nawet prać. Do wyboru tkaniny o różnych właściwościach, w tym przyciemniające, odbijające promienie słoneczne, lub typu blackout – nie przepuszczające światła – zaciemniające.
Standardowo możliwość otwierania i zamykania plis dowolnie: z góry na dół, z dołu do góry, płynnie według potrzeb w dowolnym miejscu, np. tylko na środku pozostawiając nie zasłoniętą zarówno górną jak i dolną część okna. Plisa wykonana solidnie, dobrze napięta, przy pomocy niewidocznych sprężyn, bardzo stabilnie pozostaje na swoim miejscu wzdłuż skrzydła okiennego, nawet przy uchylonym oknie nie sprawia problemów, nie zwisa i nie opada.
Poniżej opisane różne możliwości zamocowania plisy na oknie:
1. Plisa pracuje w świetle szyby:
Standardowo plisa jest zamontowana tak, aby pracowała w świetle szyby, służy do tego mocowanie standardowe, lub mocowania bezinwazyjne K3, K4, K5. Jest to chyba najwygodniejsze rozwiązanie, plisa nie odstaje nadmiernie od płaszczyzny okna, mieści się w większości jakby pomiędzy listwami przyszybowymi, mocowana do listwy przyszybowej przy samej szybie.
2. Plisa pracuje na listwach, na ramie okna:
Roleta plisowana może również pracować dalej od szyby, wystawać w całości przed płaszczyznę ramy okiennej (około 3 cm.). Dzięki temu omija np. szprosy i inne elementy odstające od powierzchni szyby. Plisa jest wtedy mocowana na ramie okiennej / na listwach przyszybowych / na krawędziach skrzydła okiennego, za pomocą mocowań kątowych "C", lub mocowań bezinwazyjnych B1, B2 (na krawędziach skrzydła), K2 (przyklejane od płaszczyzny ramy).
Montaż
- Prosty montaż i dokładne instrukcje pomiaru i montażu, również w formie filmowej, dostępne powyżej w odpowiednich zakładkach.
Możliwość montażu bezinwazyjnego. - Możliwość montażu zarówno standardowo - w świetle szyby, plisa pracuje pomiędzy listwami przyszybowymi (bardzo blisko szyby), jak i na skrzydle okiennym (na ramie) - na listwach przyszybowych (dalej od szyby).
- Są rozwiązania na montaż w świetle szyby nawet przy bardzo małej szerokości/głębokości listwy przyszybowej, od 11 mm. = mocowanie K3 bezinwazyjne, przy jeszcze płytszych, lub bardzo nieregularnym kształcie = mocowanie K5 bezinwazyjne.
- Mocowanie na ramie okna/listwie przyszybowej – plisa bardziej odstaje od okna, inwazyjnie = mocowanie C, bezinwazyjnie mocowania B1, B2, lub przyklejane do ramy K2.
- Czas montażu jednej plisy to zazwyczaj około 10 minut. W montażu nie przeszkadzają nawiewniki / wywietrzniki w oknach. Szczegóły w instrukcjach pomiaru i montażu.
Więcej różnych przydatnych informacji na temat plis ukazuje się sukcesywnie w dziale Baza Wiedzy [tutaj] zachęcam do zapoznania się.
Kolory osprzętu
Dostępne kolory osprzętu – wąskich profili dolnych i górnych można dostosować do koloru np. okien, mogą być plisy białe, szare, kremowe, brązowe, srebrne, oraz różne drewnopodobne, wszystkie pokazane są w konfiguratorze.
Cechy naszych plis:
Maksymalna szerokość plis jakie możemy wyprodukować tak aby nie sprawiały problemów w użytkowaniu to 160 cm, maksymalna wysokość 240 cm.
Dokładamy wszelkich starań aby nasze plisy były wykonane z największą starannością, są to produkty wysokiej jakości, wyprodukowane w Polsce (nie jest to import z Azji). Są to produkty w pełni spersonalizowane, wykonywane indywidualnie na zamówienie klienta.
Pomiarów należy dokonać ściśle według naszych instrukcji, zamieszczonych w zakładkach powyżej, nie należy się sugerować zasadami innych producentów.
Montaż plis należy wykonać według naszych instrukcji zamieszczonych w zakładkach powyżej. Plisy w komplecie zawierają wkręty 3x12 mm.
Materiały są odporne na wodę, można je czyścić na mokro – według naszej instrukcji.
Wybierając materiał należy wziąć pod uwagę, że w różnym oświetleniu może inaczej wyglądać, szczególnie np. po zamontowaniu plis na oknie, w słoneczny dzień, pod słońce odcień będzie się wydawał jaśniejszy. W zależności od rodzaju oświetlenia i natężenia światła odcień materiału plis może się zmieniać. W minimalnym stopniu tkanina może też się różnić odcieniem w zależności od partii produkcyjnej materiału.
Kolory sznurków plis dobierane są pod kolor materiałów. Sznurki w plisach są bardzo odporne na przetarcie, jeżeli taki sznurek nie ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu, to sam się nie przetrze i nie urwie przez wiele lat.
Zamontowana plisa po rozsunięciu całkowitym na oknie, w części górnej materiał będzie się inaczej układał - bardziej prostował niż w dolnej, gdzie będzie bardziej plisowany, szczególnie np. w tkaninach Juno. Po całkowitym zasłonięciu okna w dolnej części tkanina jest bardziej splisowana niż w górnej („harmonijka w części dolnej i górnej nie jest idealnie taka sama, im wyżej tym tkanina ma większą tendencję do prostowania się - grawitacja).
Plisy zamontowane obok siebie, posiadające różną szerokość – materiał może się troszkę inaczej układać na poszczególnych plisach.
Jeżeli szeroka plisa ma tendencję do opadania, należy samodzielnie wyregulować naciąg sznurka (według instrukcji).
Plisy posiadają minimalne prześwity boczne ze względu na ich konstrukcję i sposób montażu w oknie. W zależności od kształtu listwy przyszybowej okna pojawiają się też bardziej lub mniej widoczne prześwity pod dolnym, oraz nad górnym profilem plisy.
W tkaninie plisowanej widoczne są okrągłe otworki o średnicy około 1 mm. Na sznurek prowadzący.
Ze względu na powyższe, plisy nie zagwarantuję 100% zaciemnienia, nawet przy wyborze tkanin typu blackout.
Klienci z reguły nie zwracają na powyższe cechy uwagi, nikomu to nie przeszkadza, można to zobaczyć na naszych zdjęciach z realizacji [kliknij tu]
W plisach szerszych niż 110 cm. profil plisy może się minimalnie uginać(około 1-3 milimetry), szczególnie w przypadku ciężkich tkanin blackout, gdzie minimalne ugięcie może wystąpić nawet przy węższym wymiarze, jednak nasi klienci twierdzą że są to tak minimalne wartości że to nie przeszkadza. W tak szerokich plisach stosujemy specjalny wzmocniony profil, mający zapobiegać tym ugięciom. Profil jest wyższy od standardowego o 3 mm.
W oknie uchylnym materiał może minimalnie odchylać się od szyby pod wpływem grawitacji.
W oknach o bardzo dużym nasłonecznieniu należy zapewnić swobodny przepływ powietrza pozostawiając niedomknięty górny i dolny profil plisy, szczególnie w tkaninach blackout, ponieważ w skrajnym przypadku może nawet dojść do pęknięcia szyby.
W okresie grzewczym gdy będzie dochodziło do skraplania się pary wodnej na szybach okiennych, aby zmniejszyć tą przypadłość należy dbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, a plisy należy nie domykać do końca, szczególnie na noc.
Plisy dostarczone są fabrycznie ustawione – naciąg sznurków powodujących prawidłowe działanie plis zestrojony jest z podaną wysokością, można również samodzielnie ustawić:
• naciągnąć mocniej plisę przesuwając miejsce zaczepu sznurka w dolnych mocowaniach - jest w instrukcji, oraz jest krótki filmik pokazujący jak to zrobić [ klik tutaj ]
• zawiązać supły na sznurkach w górnych mocowaniach w innym miejscu, nadmiar sznurka za supłem odciąć. Powyższe czynności należy przeprowadzić po lewej i prawej stronie.
Roleta plisowana - jak zamontować?
Rolety harmonijkisą chętnie wybierane, głównie do łazienki czy przedpokoju, gdzie mamy jakieś okno. Są to bardzo ciekawe rolety, dają wiele możliwości, a ich sposób montażu jest banalnie prosty. Interesuje Cię roleta wewnętrzna plisowana? Jak zamontować taki typ rolety? Otóż wystarczy skorzystać z montażu bezinwazyjnego, który może mieścić się pomiędzy listwami przyszybowymi, a także na skrzydle okiennym, jednak tutaj całość pracuje już na wierzchu okna. Nie ma tutaj żadnej skomplikowanej struktury, do zestawu dołączone są po prostu odpowiednie mocowania, które znacznie ułatwiają cały proces.
Jak zwęzić roletę?
Roletę, która jest zbyt szeroka na nasze okno, można własnoręcznie zawęzić do odpowiedniego rozmiaru. Najważniejszym krokiem jest oczywiście określenie, jaki rozmiar będzie dobry i odpowiednie jego zaznaczenie. Pomyłka grozi albo powtórzeniem całej operacji, albo zwężeniem rolety za bardzo. Jak zwęzić roletę, aby była idealna? Rurkę wystarczy podciąć brzeszczotem, zaś jeśli chodzi o samą tkaninę, należy uciąć ją nożyczkami. Mamy tutaj dwie sytuacje. Przy jednokolorowej tkaninie wystarczy zrobić to z jednej strony, zaś jeśli chodzi o tkaninę wzorzystą, warto tego dokonać po równo po obu stronach.
Jak zamontować plisy?
Plisy okienne (osłony okienne) to ciekawa opcja, jeśli chodzi o zasłonięcie okna przed wścibskim wzrokiem sąsiadów, światłem latarni ulicznych czy nadmiernym słońcem w ciągu dnia. Plisy należą do najczęściej wybieranych mechanizmów, jednak wiele osób zastanawia się, jak zamontować plisy, aby było wszystko w porządku? Otóż montaż plis nieco różni się od montażu innych typów rolet. Można je umieścić bezinwazyjnie pomiędzy ramami okna, centralnie na szybie i poruszać nimi zarówno w dół, jak i w górę. Plisy nie są chowane w kasecie, dlatego nie wiesza się ich na ramie okna.
Montaż żaluzji plisowanych
Zastanawiasz się nad zakupem żaluzji plisowanych, jednak nie wiesz, jak wygląda ich instalacja? Montaż żaluzji plisowanych to bułka z masłem. Ten typ zasłon okiennych wybierany jest przez wzgląd na banalnie prosty sposób zakładania. Wystarczy skorzystać z elementów dodatkowych, które dostępne są w zestawie. Montaż bezinwazyjny świetnie sprawdza się w wynajmowanych domach czy mieszkaniach. Dzięki niemu nie uszkodzisz ani ramy okiennej, ani ściany czy sufitu. Nie trzeba również używać wiertarki czy wkrętów.
Plisy okienne - montaż
Roleta plisowana zaciemniająca to rewelacyjny dodatek do każdego domu czy mieszkania. Jeśli chcesz zasłonić okno przed nadmiernym słońcem latem, albo po prostu latarnie uliczne nocą nie pozwalają Ci spać - koniecznie zdecyduj się na plisy okienne. Montaż takiej rolety jest bardzo prosty, w zależności, jaki konkretnie wybierzesz. Możesz skorzystać z montażu inwazyjnego (plisy inwazyjne na wymiar), jak i bezinwazyjnego. Instalacja bez wiercenia z pewnością pozwoli uchronić ścianę czy sufit przed uszkodzeniem. Montaż inwazyjny powinien odbywać się tylko i wyłącznie w budynku, który jest Twoją własnością.
Jak zwęzić roletę?
Czasem zdarza się, że zamawiamy nieco szerszą roletę, niż w rzeczywistości jest potrzebne. W takiej sytuacji nasuwa nam się pytanie - jak zwęzić roletę, aby pasowała do naszego zapotrzebowania? Tak naprawdę wystarczy ponowić pomiar okna, sprawdzić, ile materiału jest potrzebne. Jeśli już mamy odpowiednie wymiary, trzeba zwęzić materiał według tego, co wyszło. Dodatkowo konieczne jest ścięcie rurki o taką samą wartość. W ten sposób uzyskamy dobre rolety. Warto mieć pod ręką bardzo ostre nożyczki, które nie pozostawią brzydkich ścinek na materiale.
Rolety plisowane - montaż
Plisy to fantastyczne, chętnie wybierane rodzaje osłon okiennych. Charakteryzują się całkowicie innym złożeniem materiału - powstają charakterystyczne plisy, które bardzo ładnie prezentują się w biurach, ale również w domach, np. w kuchni. Co wyróżnia jeszcze rolety plisowane? Montaż zazwyczaj przebiega bezinwazyjnie, można go dokonać przy wykorzystaniu specjalnych elementów dołączonych do zestawu. Plisy mają to do siebie, że można je zamontować na środku szyby. Zasłanianie szyby zaś może być pełne lub połowiczne, w zależności jak chce konkretny użytkownik.
Montaż żaluzji plisowanych
Plisowane rolety (żaluzje plisowane) są chętnie wybierane do pokoju, do łazienki, do kuchni z wielu względów. Jednym z nich jest łatwy, bezinwazyjny montaż. Plisy to bardzo ciekawe, intrygujące rolety, których instalacja przebiega inaczej, niż w innych przypadkach. Chodzi o to, że montaż żaluzji plisowanych to usytuowanie ich na środku okna, pomiędzy dwoma bokami ramy. Tak zamontowana plisa okienna pozwala na zasłonięcie jednocześnie górnej i dolnej części szyby, ale jeśli nie ma takiej potrzeby, można zasłonić tylko górę lub tylko dół.
Czas oczekiwania to najczęściej około 5 - 7 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty (+ czas dostawy przez kuriera).
W momentach dużego spiętrzenia zamówień, w sezonie letnim, lub np. w grudniu przed świętami, termin realizacji może się nieznacznie wydłużyć.