Plisy okienne Premium. Na wymiar

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! kontakt@roletypremium.pl

Wysokiej jakości plisy okienne wykonane na zamówienie, na wymiar z dokładnością do milimetra, wszystko według specyfikacji klienta. Do wyboru kolor profili, kolor i rodzaj materiału. Wszystkie materiały są odporne na wodę i łatwe w utrzymaniu w czystości. Do wyboru tkaniny o różnych właściwościach, w tym przyciemniające, odbijające promienie słoneczne, lub typu blackout – nie przepuszczające światła – zaciemniające.

Nasze rolety plisowane można płynnie i niezależnie otwierać i zamykać z góry na dół, z dołu do góry; zasłaniać część okna na dowolnej wysokości.

To najsprytniejszy rodzaj rolet. Proces montażu jest banalnie prosty, oraz istnieje wiele rodzajów mocowań - każdy znajdzie coś dla siebie.

Wszelkie informacje poniżej w zakładce "Opis" oraz można śmiało pytać poprzez maila.

Skonfiguruj produktdone_all Realizacja około 5-10 dni*
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
Czas samodzielnego montażu
10 minut
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Cena końcowa (z VAT)
0,00 zł

Wysokiej jakości plisy okienne wykonane na zamówienie, na wymiar z dokładnością do milimetra. Do wyboru kolor profili, kolor i rodzaj materiału. Wszystkie materiały są odporne na wodę i łatwe w utrzymaniu w czystości, można nawet prać. Do wyboru tkaniny o różnych właściwościach, w tym przyciemniające, odbijające promienie słoneczne, lub typu blackout – nie przepuszczające światła – zaciemniające.

Standardowo możliwość otwierania i zamykania plis dowolnie: z góry na dół, z dołu do góry, płynnie według potrzeb w dowolnym miejscu, np. tylko na środku pozostawiając nie zasłoniętą zarówno górną jak i dolną część okna. Plisa wykonana solidnie, dobrze napięta, przy pomocy niewidocznych sprężyn, bardzo stabilnie pozostaje na swoim miejscu wzdłuż skrzydła okiennego, nawet przy uchylonym oknie nie sprawia problemów, nie zwisa i nie opada.

 Poniżej opisane różne możliwości zamocowania plisy na oknie: 

1. Plisa pracuje w świetle szyby:

Standardowo plisa jest zamontowana tak, aby pracowała w świetle szyby, służy do tego mocowanie standardowe, lub mocowania bezinwazyjne K3, K4. Jest to chyba najwygodniejsze rozwiązanie, plisa nie odstaje nadmiernie od płaszczyzny okna, mieści się w większości jakby pomiędzy listwami przyszybowymi, mocowana do listwy przyszybowej przy samej szybie.

plisa-w-swietle-szyby-cn.jpg   plisa-w-swietle-szyby-da.jpg

 

2. Plisa pracuje na listwach, na ramie okna:

Roleta plisowana może również pracować dalej od szyby, wystawać w całości przed płaszczyznę ramy okiennej (około 3 cm.). Dzięki temu omija np. szprosy i inne elementy odstające od powierzchni szyby. Plisa jest wtedy mocowana na ramie okiennej / na listwach przyszybowych / na krawędziach skrzydła okiennego, za pomocą mocowań kątowych "C", lub mocowań bezinwazyjnych B1, B2 (na krawędziach skrzydła), K2 (przyklejane od płaszczyzny ramy).

plisa-na-listwach-bn.jpg  plisa-na-listwach-ca.jpg  plisa-na-ramie-bn.jpg  plisa-na-ramie-ca.jpg

 

Montaż

 • Prosty montaż plis i dokładne instrukcje pomiaru i montażu, również w formie filmowej, dostępne powyżej w zakładkach "instrukcje" i "filmy...".
 • Możliwość montażu bezinwazyjnego.
 • Możliwość montażu zarówno standardowo (mocowanie standardowe) - w świetle szyby, plisa pracuje pomiędzy listwami przyszybowymi (bardzo blisko szyby); jak również możliwy montaż na skrzydle okiennym (na ramie) - na listwach przyszybowych (dalej od szyby).
 • Są rozwiązania na montaż plisy w świetle szyby nawet przy bardzo małej szerokości/głębokości listwy przyszybowej, od 11 mm. = mocowanie K3 bezinwazyjne. Maksymalny rozmiar plisy przy zastosowaniu mocowania K3 to 2 metry kwadratowe.
 • Mocowanie na ramie okna/listwie przyszybowej – plisa bardziej odstaje od okna, inwazyjnie = mocowanie C, bezinwazyjnie mocowania B1, B2, lub przyklejane do ramy K2 (max. 2 m.kw.).
 • Czas montażu jednej plisy to zazwyczaj około 10 minut. W montażu nie przeszkadzają nawiewniki / wywietrzniki w oknach. Szczegóły w instrukcjach pomiaru i montażu. 

Montaż standardowy plisy, za pomocą mocowania standardowego, plisa pracuje w świetle szyby. Rozwiązanie bardzo wygodne w użytkowaniu. Przykręcamy mocowania tylko do listwy przyszybowej, a więc nie naruszamy konstrukcji okna. Ingerencja jest niewielka, za pomocą malutkich wkrętów 3x12mm dołączonych do zestawu. Według instrukcji do pobrania powyżej w zakładce "instrukcje". Głębokość listwy przyszybowej okna - odległość od szyby do krawędzi listwy przyszybowej minimum 15 mm. Kolor mocowań dobrany do wybranego koloru profili plisy.

Plisa mocowanie standardowe  plisa mocowanie w świetle szyby

-

 

Mocowanie "C" kątowe. przykręcane np. do listwy przyszybowej, do jej lica. Plisa pracuje na listwach przyszybowych na ramie. Plisa wystaje w całości przed lico ramy okiennej. Stosuje się to mocowanie np. gdy listwa przyszybowa jest zbyt płytka na aby dało się zamontować plisę w świetle szyby (głębokość listwy poniżej 15 mm), lub żeby ominąć np. jakieś szprosy wystające prze płaszczyznę szyby. Kolor mocowań dobrany do wybranego koloru profili plisy.

plisa mocowanie kątowe c  uchwyt mocowania c

 

Dodatkowo możliwe do zastosowania mocowania bezinwazyjne, zarówno z plisą pracującą w świetle szyby, jak i z plisą mocowaną na ramie okiennej.

Więcej szczegółowych informacji na temat mocowań bezinwazyjnych jest na naszej oddzielnej stronie produktu: "Plisy bezinwazyjne" tam też można od razu skonfigurować i zamówić plisy - Plisy beziwazyjne

    

Każda nasza plisa, zawsze, standardowo ma możliwość otwierania zarówno od góry jak i od dołu, płynnie i niezależnie, wedle aktualnej potrzeby. Niezależnie od zastosowanego systemu montażu.

 

Więcej różnych przydatnych informacji na temat plis ukazuje się sukcesywnie w dziale Baza Wiedzy  [tutaj] zachęcam do zapoznania się.

 

Plisy okienne na wymiar

Wykonamy plisy na potrzebny wymiar, a ponadto do wyboru są też np. kolory profili poziomych na górnym i dolnym końcu materiału plisy, materiał można wybrać spośród różnych, posiadających różne cechy, w zależności od potrzeb, nie tylko kolor ale i gęstość tkaniny, lub dodatkowa powłoka mająca na celu ograniczenie nagrzewania się wnętrz pomieszczeń. Szczegóły poniżej. Zachęcamy również do ściągnięcia i zapoznania się z instrukcjami pomiaru, oraz montażu plis, znajdują się do pobrania powyżej w zakładce "instrukcje" pomoże to rozwiać niektóre wątpliwości.

Kolory osprzętu plis

Dostępne kolory osprzętu – wąskich profili dolnych i górnych można dostosować do koloru np. okien, mogą być plisy białe, szare, kremowe, brązowe, srebrne, oraz różne drewnopodobne, wszystkie pokazane są w konfiguratorze. Profile wykonane są z aluminium. Do koloru tych profili dobierana jest kolorystyka drobnych elementów wokół, typu: uchwyty, zakończenia boczne, mocowania standardowe (poza kolorem szampańskim, w tym przypadku są czarne).

Właściwości poszczególnych tkanin plis jakie są do wyboru w konfiguratorze

Poniżej opisane poszczególne serie tkanin, w każdej serii możliwe do wyboru wiele kolorów zgodnie z konfiguratorem

 • seria P100: Plisy lekko przyciemniające - około połowiczne przepuszczanie światła, gramatura tkaniny około 90 g/m2
 • Campari: Plisy przyciemniające (połowiczne przepuszczanie światła) gramatura tkaniny 130 g/m2
 • Allegro Flex: Plisy przyciemniające i odbijające promienie słoneczne, gramatura tkaniny 155 g/m2 (termiczne) od zewnątrz (od strony szyby) posiada srebrną powłokę metalizowaną odbijającą promienie słoneczne.
 • Melange: Plisy przyciemniające (połowiczne przepuszczanie światła) gramatura tkaniny 155 g/m2
 • Camouflage FR: przyciemniające i odbijające promienie słoneczne, gramatura tkaniny 120 g/m2 od zewnątrz (od strony szyby) posiada srebrną powłokę metalizowaną odbijającą promienie słoneczne
 • seria blackout BO P900: Zaciemniające (blackout) tkanina nie przepuszcza światła, gramatura tkaniny 230 g/m2 (termiczne) kolory metalizowane, od strony zewnętrznej zawsze srebrne. Powłoka odbijająca promienie słoneczne.

Cechy naszych plis:

Maksymalna szerokość plis jakie możemy wyprodukować tak aby nie sprawiały problemów w użytkowaniu to 160 cm, maksymalna wysokość 240 cm.

Dokładamy wszelkich starań aby nasze plisy były wykonane z największą starannością, są to produkty wysokiej jakości, wyprodukowane w Polsce (nie jest to import z Azji). Są to produkty w pełni spersonalizowane, wykonywane indywidualnie na zamówienie klienta.

Pomiarów należy dokonać ściśle według naszych instrukcji, zamieszczonych w zakładkach powyżej, nie należy się sugerować zasadami innych producentów.

Montaż plis należy wykonać według naszych instrukcji zamieszczonych w zakładkach powyżej. Plisy w komplecie zawierają wkręty 3x12 mm.

Materiały są odporne na wodę, można je czyścić na mokro – według naszej instrukcji.

Wybierając materiał należy wziąć pod uwagę, że w różnym oświetleniu może inaczej wyglądać, szczególnie np. po zamontowaniu plis na oknie, w słoneczny dzień, pod słońce odcień będzie się wydawał jaśniejszy. W zależności od rodzaju oświetlenia i natężenia światła odcień materiału plis może się zmieniać. W minimalnym stopniu tkanina może też się różnić odcieniem w zależności od partii produkcyjnej materiału.

Kolory sznurków plis dobierane są pod kolor materiałów. Sznurki w plisach są bardzo odporne na przetarcie, jeżeli taki sznurek nie ulegnie mechanicznemu uszkodzeniu, to sam się nie przetrze i nie urwie przez wiele lat.

Zamontowana plisa po rozsunięciu całkowitym na oknie, w części górnej materiał będzie się inaczej układał - bardziej prostował niż w dolnej, gdzie będzie bardziej plisowany, szczególnie np. w tkaninach Juno. Po całkowitym zasłonięciu okna w dolnej części tkanina jest bardziej splisowana niż w górnej („harmonijka w części dolnej i górnej nie jest idealnie taka sama, im wyżej tym tkanina ma większą tendencję do prostowania się - grawitacja).

Plisy zamontowane obok siebie, posiadające różną szerokość – materiał może się troszkę inaczej układać na poszczególnych plisach.

Jeżeli szeroka plisa ma tendencję do opadania, należy samodzielnie wyregulować naciąg sznurka (według instrukcji).

Plisy posiadają minimalne prześwity boczne ze względu na ich konstrukcję i sposób montażu w oknie. W zależności od kształtu listwy przyszybowej okna pojawiają się też bardziej lub mniej widoczne prześwity pod dolnym, oraz nad górnym profilem plisy.

W tkaninie plisowanej widoczne są okrągłe otworki o średnicy około 1 mm. Na sznurek prowadzący.

Ze względu na powyższe, plisy nie zagwarantuję 100% zaciemnienia, nawet przy wyborze tkanin typu blackout.

Klienci z reguły nie zwracają na powyższe cechy uwagi, nikomu to nie przeszkadza, można to zobaczyć na naszych zdjęciach z realizacji [kliknij tu]

W plisach szerszych niż 110 cm. profil plisy może się minimalnie uginać(około 1-3 milimetry), szczególnie w przypadku ciężkich tkanin blackout, gdzie minimalne ugięcie może wystąpić nawet przy węższym wymiarze, jednak nasi klienci twierdzą że są to tak minimalne wartości że to nie przeszkadza. W tak szerokich plisach stosujemy specjalny wzmocniony profil, mający zapobiegać tym ugięciom. Profil jest wyższy od standardowego o 3 mm.

W oknie uchylnym materiał może minimalnie odchylać się od szyby pod wpływem grawitacji.

W oknach o bardzo dużym nasłonecznieniu należy zapewnić swobodny przepływ powietrza pozostawiając niedomknięty górny i dolny profil plisy, szczególnie w tkaninach blackout, ponieważ w skrajnym przypadku może nawet dojść do pęknięcia szyby.

W okresie grzewczym gdy będzie dochodziło do skraplania się pary wodnej na szybach okiennych, aby zmniejszyć tą przypadłość należy dbać o odpowiednią wentylację pomieszczeń, a plisy należy nie domykać do końca, szczególnie na noc.

Plisy dostarczone są fabrycznie ustawione – naciąg sznurków powodujących prawidłowe działanie plis zestrojony jest z podaną wysokością, można również samodzielnie ustawić:

• naciągnąć mocniej plisę przesuwając miejsce zaczepu sznurka w dolnych mocowaniach - jest w instrukcji, oraz jest krótki filmik pokazujący jak to zrobić [ klik tutaj ]

• zawiązać supły na sznurkach w górnych mocowaniach w innym miejscu, nadmiar sznurka za supłem odciąć. Powyższe czynności należy przeprowadzić po lewej i prawej stronie.

 

Czas oczekiwania to najczęściej około 5 - 10 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty (+ czas dostawy przez kuriera).
W momentach dużego spiętrzenia zamówień, w sezonie letnim, lub np. w grudniu, przed świętami, termin realizacji może się nieznacznie wydłużyć.

Plisy okienne na wymiar- funkcjonalne i estetyczne rozwiązanie dla Twojego wnętrza

Plisy okienne na wymiar to rozwiązanie, które nie tylko dodaje funkcjonalności do Twojego wnętrza, ale także zachwyca estetyką i pozwala stworzyć wyjątkową atmosferę w każdym pomieszczeniu. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak można optymalnie wykorzystać światło słoneczne i jednocześnie zachować prywatność? Plisy okienne na wymiar są odpowiedzią na te potrzeby, zapewniając niezwykle wszechstronne rozwiązanie, które dostosuje się do Twoich indywidualnych wymagań, jako osłony okienne.

Nie bez powodu rolety plisy na wymiar cieszą się coraz większą popularnością. Dzięki nim możesz kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, regulując oświetlenie i atmosferę w zależności od swojego nastroju i potrzeb. Dodatkowo plisy zapewniają ochronę przed nadmiarem słońca, chroniąc pomieszczenie przed nagrzewaniem się i promieniami UV.

To jednak nie wszystko. Plisy okienne, rolety plisowane na wymiar to również doskonałe rozwiązanie w kontekście estetyki wnętrza. Dostępne są w szerokim wyborze tkanin, kolorów i wzorów, dzięki czemu możesz dopasować je do każdego stylu dekoracji. Bez względu na to, czy preferujesz nowoczesny minimalizm, czy szukasz klasycznych rolet, czy przytulny styl rustykalny, u nas znajdziesz plisy, które idealnie współgrają z charakterem Twojego wnętrza.

Przygotuj się na odkrycie nowych możliwości, jakie oferują plisy okienne na wymiar. Nie tylko sprawią, że Twoje wnętrze stanie się bardziej funkcjonalne i piękne, ale także pozwolą Ci cieszyć się komfortem, intymnością i optymalnym wykorzystaniem światła słonecznego. Czy jesteś gotowy na tę fascynującą podróż po świecie plis okiennych na wymiar? Zapraszamy do lektury!

Plisy okienne na wymiar: na zamówienie

Plisy okienne na wymiar są doskonałym rozwiązaniem, jeśli szukasz osłon okiennych dopasowanych do wymiarów Twojego okna. Dzięki nim możesz kontrolować ilość światła wpadającego do pomieszczenia oraz zapewnić sobie prywatność. Mamy szeroki wybór rolet plisowanych! Plisy okienne są dostępne w szerokim wyborze kolorów i tkanin, co pozwala na stworzenie harmonijnej aranżacji wnętrza.

Plisy okienne na wymiar to idealne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia. Bez względu na styl i funkcję pomieszczenia, plisy okienne sprawdzą się doskonale.

Są dopasowane idealnie do powierzchni szyby. Posiadamy w sprzedaży także żaluzje plisowane na wymiar, rolety plisowane do okien dachowych. A może zachwycają Cię rolety rzymskie? U nas każdy znajdzie coś dla siebie!

Rolety, żaluzje na wymiar dostępne z mocowaniem do listwy przyszybowej do ramy okiennej.

Plisy okienne na wymiar: nasz sklep

Jeśli poszukujesz plis okiennych na wymiar, warto odwiedzić nasz sklep internetowy kupnawymiar.pl. Oferujemy szeroki wybór plis okiennych w różnych rozmiarach i kolorach. Nasze plisy są wykonane z wysokiej jakości materiałów, gwarantując trwałość i estetyczny wygląd przez wiele lat. Materiał, z którego zostały wykonane, odporny jest na promienie słoneczne.

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór plis okiennych na wymiar. Posiadamy plisy zaciemniające idealne do sypialni, plisy półprzezroczyste tkaniny, które umożliwiają delikatne przenikanie światła, a także plisy z szerokim wyborem kolorów i wzorów, które pozwolą Ci dopasować je do swojego wnętrza.

Nasze plisy okienne na wymiar są dostępne w różnych rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do każdego typu okna.

W naszej ofercie znajdziesz również plisy bezinwazyjne, które montowane są bezpośrednio na ramie okiennej, bez konieczności wiercenia otworów. Dzięki temu nie naruszają one struktury okna i można je łatwo zdjąć i zamontować w innym pomieszczeniu.

Plisy okienne na wymiar są nie tylko praktyczne, ale również estetyczne. Dzięki szerokiemu wyborowi kolorów i wzorów możesz dopasować je do każdego stylu wnętrza. Dodatkowo plisy zaciemniające są idealnym rozwiązaniem do sypialni, zapewniając odpowiednią ilość ciemności i prywatności podczas snu.

Plisy okienne na wymiar: online

W naszym sklepie internetowym kupnawymiar.pl możesz łatwo i wygodnie zamówić plisy okienne na wymiar do każdego wnętrza. Wystarczy wybrać odpowiednią tkaninę, rozmiar oraz rodzaj montażu, a my dostarczymy plisy bezpośrednio do Twojego domu.

Nie czekaj, zamów plisy okienne na wymiar i ciesz się funkcjonalnością, estetyką i ochroną przed promieniami słonecznymi. Nasze plisy okienne na wymiar są trwałe, łatwe w utrzymaniu czystości i świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu.

Warto wspomnieć, że plisy okienne na wymiar w naszym sklepie internetowym to wygodna opcja zakupu. Możesz przejrzeć naszą ofertę, porównać różne modele i dokonać zamówienia online, bez konieczności wychodzenia z domu.

Skorzystaj z naszej oferty i przekonaj się, jak plisy okienne na wymiar mogą odmienić Twoje wnętrze. Zapewniamy szeroki wybór, wysoką jakość i profesjonalną obsługę. Zamów już dziś i odkryj nowy wymiar komfortu w swoim domu!

Plisy okienne na wymiar: rolety góra dół

Plisy okienne na wymiar: rolety "góra dół" to nowoczesne i praktyczne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie indywidualizm i komfort użytkowania. Zapewniają możliwość precyzyjnej kontroli nad światłem w pomieszczeniu, dzięki możliwości swobodnej regulacji zasłonięcia okna od góry i dołu. Idealnie dopasowują się do każdego okna, niezależnie od jego kształtu czy wielkości, dzięki możliwości wykonania na wymiar. W zależności od wybranego materiału i koloru mogą być subtelnym uzupełnieniem wnętrza lub stanowić jego wyrazisty akcent. Rolety "góra dół" to synonim stylu, funkcjonalności i swobody w aranżacji przestrzeni.

baner-info-a.jpg

Instrukcja użytkowania Plisy (1.13M)

Plik pdf zawierający szczegóły użytkowania i konserwacji plis.

Instrukcja pomiaru Plisy (289.15k)

Plisy - mocowania standardowe, oraz bezinwazyjne - typy: K3, K4, K5, K6, oraz plisy z mechanizmem. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić plisy.

Instrukcja Pomiaru Plisy (408.02k)

Plisy - mocowania bezinwazyjne, typy: B1 i B2. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić plisy.

Instrukcja pomiaru Plisy (216.21k)

Plisy - mocowania bezinwazyjne typu K2. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić plisy.

Instrukcja pomiaru Plisy (437.7k)

Plisy - mocowania typu C. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić plisy.

Instrukcja montażu Plisy (349.39k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania standardowe. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (572.11k)

Instrukcja Montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne B1. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (301.74k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne B2. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (137.95k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K2. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (196.44k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K3. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (181.89k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K4. Pobierz.

Instrukcja montażu Plisy (166.56k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania bezinwazyjne K5. Pobierz

Instrukcja montażu Plisy (408.66k)

Instrukcja montażu - Plisa mocowania typu C. Pobierz.

Pomiar okna do zamówienia plisy, która montowana będzie w świetle szyby.

Do montażu standardowego i bezinwazyjnego mocowaniami K3, K4, K5, K6.

    

Poniżej pomiar okna do zamówienia plisy mocowanej bezinwazyjnie, na ramie okna, do mocowań B1 i B2

     

Film pokazujący działanie drążka obsługi, gdy nie możemy dosięgnąć ręką aby obsługiwać plisę.

Montaż, mocowania standardowe, plisa w świetle szyby. Każdy zainteresowany plisami, nie tylko z tym rodzajem montażu, powinien ten film obejrzeć.

_    

2 wersja filmu z montażem, mocowania standardowe, plisa w świetle szyby. Również ten film powinien obejrzeć każdy zainteresowany plisami, z każdym rodzajem montażu.

_   

Montaż plisy, mocowania K3. Bezinwazyjne (przyklejane), plisa pracuje w świetle szyby! Świetnie sprawdzą się w oknach np. 3 szybowych i innych gdzie jest płytka listwa przyszybowa (np. tylko 11 mm. głębokości) - tu możemy zamontować plisę w świetle szyby.

_    

Poniżej montaż za pomocą naszego podstawowego mocowania bezinwazyjnego B1, plisa pracuje na ramie skrzydła okiennego.

_    

Poniżej film z montażem - mocowanie bezinwazyjne B2, bardzo stabilne, zakręcane na przyldze skrzydła okiennego.

_

Poniżej film pokazujący jak można zwiększyć naciąg plisy, aby plisa działała z większym oporem, oraz sztywniej przylegała do okna.

_  

Poniżej film pokazujący działanie drążka obsługi - gdy nie możemy dosięgnąć ręką aby obsługiwać plisę.

Film pokazuje jak można zwiększyć naciąg plisy, jeżeli mamy taką potrzebę, aby działała z większym oporem i sztywniej przylegała do okna.