Żaluzje bambusowe 25 mm. Na wymiar

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! kontakt@roletypremium.pl

Efektowne żaluzje z naturalnych materiałów.

Wykonujemy na wymiar, według konfiguracji klienta. Żaluzje bambusowe, o szerokości lamel 25 mm. wysokiej jakości.

Kolorystyka lamel jest do wyboru w konfiguratorze poniżej, lamele z widoczną strukturą drewna.

Żaluzje bambusowe lepiej sprawdzą się od żaluzji drewnianych w pomieszczeniach o zwiększonej wilgotności, jak kuchnia czy łazienka.

Więcej właściwości i wyposażenia standardowego naszych żaluzji bambusowych poniżej w zakładce "Opis"

Skonfiguruj produktdone_all Realizacja 10-16 dni*
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
miejsce montażu
do okna lub ściany/sufitu
Czas samodzielnego montażu
15 minut
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Cena końcowa (z VAT)
0,00 zł

Żaluzje bambusowe na wymiar

Wersja z lamelami o szerokości 25 mm. Atrakcyjny wygląd i bardzo dobra jakość. Nasze żaluzje bambusowe wykonujemy na wymiar, w dużym wyborze kolorów. Kolory lamel żaluzji można zobaczyć i wybrać w konfiguratorze.

Maskownica rynny górnej bambusowa, w kolorze lameli znajduje się w wyposażeniu standardowym. Maskownica osłania rynnę górną od przodu i po bokach, w momencie kiedy klient zaznaczy w konfiguratorze rodzaj montażu w świetle szyby wtedy wykonujemy maskownicę prostą, osłaniającą rynnę górną tylko od przodu. Należy wziąć pod uwagę że maskownica z bokami jest szersza od żaluzji około centymetra z każdej strony, co przy montażu w świetle szyby uniemożliwiłoby jej założenie. Maskownica mocowana jest do rynny górnej żaluzji za pomocą magnesów.

 

Żaluzje bambusowe wyposażone są również standardowo, bez dopłat w prowadzenie boczne na żyłce bezbarwnej, które zapobiega kołysaniu się żaluzji nawet po uchyleniu okna.

Mechanizm opuszczania i unoszenia sznurkowy samohamujący, oraz mechanizm obrotowy - przekładnia ślimakowa z pokrętłem drewnianym sterującym obrotem, zmianą kąta pochylenia lameli.

 

Najmniejsza wykonalna szerokość żaluzji bambusowej to 32 cm. W żaluzjach o szerokości do 40 cm. sznurek podnoszący i pokrętło sterujące znajdują się po przeciwnych stronach żaluzji.

 

Żaluzja bambusowa z lamelami 25 mm. ma kilka możliwości zamontowania:

Wszystkie poniższe możliwości są do wybrania w konfiguratorze

Żaluzje bambusowe w świetle szyby

Montaż w świetle szyby, tradycyjny. Żaluzja znajduje się bardzo blisko tafli szyby, zamontowana do listwy przyszybowej, pracuje pomiędzy listwami przyszybowymi, dlatego w niewielkim stopniu wystaje przed płaszczyznę okna.

Żaluzja bambusowa mocowana jest za pomocą metalowych wieszaków przykręcanych małymi wkrętami od spodu górnej listwy przyszybowej, przy samej szybie. Wieszaki nie są praktycznie widoczne po zamontowaniu żaluzji - mieszczą się w górnej rynnie z mechanizmami, która dodatkowo jest przesłonięta maskownicą bambusową w kolorze lamel. Dolne mocowanie żyłek prowadzenia bocznego za pomocą przezroczystych mocowań płaskich z tworzywa sztucznego - nie rzucają się w oczy.

Instrukcje pomiaru, aby właściwie podać wymiary w zamówieniu, powyżej w zakładce "instrukcje"

żaluzje bambusowe na wymiar

zaluzja-w-swietle-szyby-cn.jpg   zaluzja-w-swietle-szyby-b.jpg

 

Żaluzje bambusowe na listwach przyszybowych na ramie okna

Montaż na listwach przyszybowych, zamontowane do płaszczyzny ramy okna, dalej od samej szyby Żaluzje bambusowe odstają od płaszczyzny okna o całą swoją grubość, ale dzięki temu mogą ominąć np. wszelkiego rodzaju szprosy okienne.

Żaluzja bambusowa mocowana jest za pomocą metalowych wieszaków kątowych przykręcanych małymi wkrętami od lica listwy przyszybowej, lub ramy okna. Wieszaki nie są praktycznie widoczne po zamontowaniu żaluzji, są zasłonięte przez rynnę górną z mechanizmami, która dodatkowo osłonięta jest maskownicą bambusową w kolorze lamel żaluzji. Dolne mocowanie żyłek prowadzenia bocznego za pomocą przezroczystych mocowań kątowych z tworzywa sztucznego.

żaluzje drewniane 25 mm

zaluzja-na-listwach-cn.jpg   zaluzja-na-listwach-b.jpg

 

Żaluzje bambusowe bezinwazyjne

Montaż bezinwazyjny, na ramie skrzydła okna. Żaluzja odstaje przed płaszczyznę okna o całą swoją grubość, tak jak w punkcie powyżej.

Żaluzja bambusowa montowana jest za pomocą specjalnych solidnych mocowań bezinwazyjnych zakręcanych, zaciskających się na brzegu skrzydła okiennego, także nie trzeba robić otworków aby zamocować żaluzję, nie trzeba przykręcać mocowań do ramy okna. Tylko do okien otwieranych.

Komplet mocowań bezinwazyjnych to zaczepy górne, oraz dolne utrzymujące żyłkę prowadzenia bocznego, kolory zaczepów bezinwazyjnych do wyboru: biel, beż, szary, antracyt, brąz, czarny. Ilość górnych wieszaków bezinwazyjnych dobierana jest w zależności do wielkości - szerokości żaluzji, do szer. 800 mm. to 2 szt, do szer. 1400 mm. 3 szt, powyżej szerokości 1400mm: 4 szt.

Instrukcje pomiaru, aby właściwie podać wymiary w zamówieniu, powyżej w zakładce "instrukcje"

żaluzje bambusowe bezinwazyjne

zaluzja-na-ramie-cn.jpg   zaluzja-na-ramie-b.jpg

 

Żaluzje bambusowe mocowane do ściany, lub sufitu

Można też zamontować żaluzję do ściany lub sufitu, poza wnęką okienną, lub we wnęce okiennej (wtedy trzeba zwrócić uwagę na to aby nie kolidowała z możliwością otwierania okna).

zaluzja-na-scianie-n.jpg

 

Żaluzje bambusowe o dużych gabarytach montowane do ściany, lub sufitu najlepiej wybrać z lamelami 50 mm. są dostosowane do większych rozpiętości i wysokości i możliwe do wykonania w o wiele większych wymiarach.

  

Metr kwadratowy żaluzji waży około 2 kg.

 

Ile wysokości zajmie żaluzja po całkowitym podniesieniu?

Wysokość całej żaluzji bambusowej po całkowitym podniesieniu:

wysokość całkowita żaluzji x 12% + rynna górna 25 mm + belka dolna 15 mm  = tyle zajmie miejsca otwarta, podniesiona całkowicie żaluzja bambusowa.

  

Zalecam zapoznać się z instrukcjami pomiaru żaluzji, powyżej w zakładce "Instrukcje"

 

Pozostałe cechy wykonania żaluzji:

Na żaluzje bambusowe udzielana jest gwarancja 2 lata.

Możliwe są niewielkie różnice w odcieniach poszczególnych lameli żaluzji bambusowych.

Kolory sznurków i drabinek zbliżone do koloru drewna.

Kolor rynny górnej zbliżony do koloru lameli

Żaluzja po całkowitym podciągnięciu do góry, będzie miała prześwit pomiędzy rynną górną, a pakietem lameli, wynika to ze specyfiki mechanizmu.

Przy całkowitym zamknięciu lameli może być widoczny prześwit pomiędzy rynną górną, a pierwszą lamelą.

Dolna lamela może nie układać się tak samo jak pozostałe.

Zalecana maksymalna powierzchnia tych żaluzji to 3 metry kwadratowe.

Należy mieć na uwadze to że jest to produkt naturalny i różnice w odcieniach i strukturze poszczególnych lameli bambusowych, oraz odkształcenia tychże są całkowicie dopuszczalne.

Mogą zdarzyć się prześwity na lamelach powstałe w wyniku sklejania i prasowania bambusa, mogą być widoczne miejsca łączenia poszczególnych listewek bambusowych, te cechy są dopuszczalne.

Kolor zamawianej żaluzji jest kolorem lameli, maskownica górnej rynny i rynna górna stalowa, belka dolna, dobrane są do koloru lameli, jak również pasmanteria. Pokrętło zmiany kąta lamel (długi drążek) również jest dobierane jak najbliżej kolorystycznie do odcieni lamel, do koloru "white" jest białe.

Żaluzja pod wpływem słońca może z czasem zmienić kolor.

Żaluzja drewniana reaguje na niską lub wysoką wilgotność i może się odkształcać, to naturalna cecha.

Proszę pamiętać że to produkt naturalny, dopuszczalne są różnice w odcieniach i strukturze elementów żaluzji.

Należy również liczyć się z niewielkimi odkształceniami, które są dopuszczalne. Maksymalne dopuszczalne skręcenie 2 mm na 1 m długości lameli,

Maksymalne wygięcie wzdłużne lameli do 1,5m - 3 mm, powyżej - 5 mm.

W trakcie eksploatacji żaluzji tolerancja wymiarów może ulec zmianie z powodów naturalnych. Wysokość +/- 3%, szerokość +/- 5%.

Nie dołączamy wkrętów mocujących, te elementy trzeba sobie dobrać samemu w zależności od miejsca w którym zamierzamy żaluzję przymocować. Dla mocowania do listwy przyszybowej okna zalecamy wkręty 3x12 mm.

Zapoznaj się z właściwościami naturalnymi i standardami żaluzji bambusowych, plik do pobrania w zakładce "Instrukcje" powyżej.

*Realizacja około 10-14 dni roboczych, specyficzny, jednostkowy proces produkcji.

W czasie gdy duża ilość zamówień kumuluje się np. w szczycie sezonu letniego, lub w grudniu przed świętami termin realizacji może nieznacznie wydłużyć się.

baner-info-a.jpg

 

Instrukcja pomiaru żal d. 25 (835.22k)

Pobierz instrukcję pomiaru aby odpowiednio zmierzyć i podać właściwe wymiary żaluzji.

Instrukcja montażu żal. d. i b. (1001.5k)

Pobierz instrukcję montażu żaluzji.

Instrukcja użytkowania żal d i b (343.36k)

Pobierz instrukcję użytkowania i konserwacji żaluzji drewnianych i bambusowych

żaluzje drewniane i bambusowe (388.84k)

Pobierz aby zapoznać się z naturalnymi właściwościami i standardami żaluzji drewnianych i bambusowych.