Żaluzje drewniane 25 mm. Na wymiar

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! 793 145 120 / kontakt@roletypremium.pl

Bardzo ładny i stylowy rodzaj żaluzji. Żaluzje drewniane wysokiej jakości, dostępne u nas na wymiar, wykonane dokładnie według specyfikacji klienta.

Lamele o szerokości 25 mm. Kolorystyka przedstawiona poniżej w konfiguratorze, lamele z widoczną strukturą drewna, oraz kolory kryjące.

Żaluzje wyposażone są standardowo w prowadzenie boczne na żyłce bezbarwnej, dzięki czemu żaluzja utrzymuje się cały czas równolegle do okna i np. przy otwieraniu, czy uchylaniu okna nie buja się.

Pozostałe informacje poniżej w zakładce "Opis"

Skonfiguruj produktdone_all Realizacja około 10-19 dni*
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
miejsce montażu
do okna lub ściany/sufitu
Czas samodzielnego montażu
15 minut
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Cena końcowa (z VAT)
0,00 zł

Maskownica rynny górnej w kolorze lameli znajduje się również w wyposażeniu standardowym. Maskownica osłania rynnę górną od przodu i po bokach, w momencie kiedy klient zaznaczy w konfiguratorze rodzaj montażu w świetle szyby, wtedy wykonujemy maskownicę prostą, osłaniającą rynnę górną tylko od przodu. Należy wziąć pod uwagę że maskownica z bokami jest szersza od żaluzji około centymetra z każdej strony, co przy montażu w świetle szyby uniemożliwiłoby jej założenie.

Żaluzje drewniane 25mm można zamontować na kilka sposobów:

  • Montaż w świetle szyby, zamontowana do listwy przyszybowej okna, żaluzja działa pomiędzy listwami przyszybowymi, przy samej szybie, dzięki czemu bardzo niewiele wystaje przed płaszczyznę okna.

zaluzja-w-swietle-szyby-cn.jpg   zaluzja-w-swietle-szyby-b.jpg

  

  • Montaż na listwach przyszybowych, zamontowana do płaszczyzny ramy okna. Odstaje od płaszczyzny okna o całą swoją grubość, ale dzięki temu może ominąć np. wszelkiego rodzaju szprosy okienne. 

zaluzja-na-listwach-cn.jpg   zaluzja-na-listwach-b.jpg

 

  • Montaż bezinwazyjny, na skrzydle okna. Żaluzja wystaje przed płaszczyznę okna podobnie jak w punkcie powyżej. Montowana jest za pomocą kompletu specjalnych solidnych mocowań bezinwazyjnych zakręcanych, zaciskających się, na krawędzi skrzydła okiennego. Zaczepy górne i dolne (mocowanie żyłki prowadzenia bocznego) kolory są dobierane do koloru żaluzji: biel, beż, szary, antracyt, brąz, czarny.

zaluzja-na-ramie-cn.jpg   zaluzja-na-ramie-b.jpg

 

  • Można też zamontować żaluzję do ściany lub sufitu, poza wnęką okienną, lub we wnęce okiennej (wtedy trzeba zwrócić uwagę na to aby nie kolidowała z możliwością otwierania okna).

zaluzja-na-scianie-n.jpg

Jeżeli potrzebujesz żaluzje montowane do ściany / sufitu o większych wymiarach, proponuję żaluzje z szerokimi lamelami 50 mm. tutaj.

     

Układ unoszenia i opuszczania żaluzji sznurkowy samohamujący, oraz obrotowy mechanizm - przekładnia obracająca lamelami z pokrętłem długim drewnianym. 

Minimalna szerokość żaluzji jaką można wykonać: 32 cm. W żaluzjach o szerokości do 40 cm. sznurek podnoszący i pokrętło sterujące znajdują się po przeciwnych stronach żaluzji.

Wysokość całej żaluzji drewnianej 25mm, po całkowitym podniesieniu: rynna górna 25 mm + belka dolna 15 mm + lamele złożone zajmują 130 mm na każdy metr wysokości żaluzji drewnianej - należy się z tym liczyć że tyle miejsca zajmie złożona - podniesiona żaluzja drewniana.

Waga metra kwadratowego żaluzji to około 2,1 kg.

Zalecam zapoznać się z instrukcjami pomiaru żaluzji, powyżej w zakładce "Instrukcje".

 

Pozostałe cechy wykonania żaluzji:
Na żaluzje drewniane udzielana jest gwarancja 2 lata.
Możliwe są niewielkie różnice w odcieniach poszczególnych lameli żaluzji drewnianych.
Kolory sznurków i drabinek zbliżone do koloru drewna.
Kolor rynny górnej zbliżony do koloru lameli
Żaluzja po całkowitym podciągnięciu do góry, będzie miała prześwit pomiędzy rynną górną, a pakietem lameli, wynika to ze specyfiki mechanizmu.
Przy całkowitym zamknięciu lameli może być widoczny prześwit pomiędzy rynną górną, a pierwszą lamelą.
Dolna lamela może nie układać się tak samo jak pozostałe.
Zalecana maksymalna powierzchnia tych żaluzji to 3 metry kwadratowe.
Należy mieć na uwadze to że jest to produkt naturalny i dopuszcza się niewielkie różnice w odcieniach i strukturze, oraz odkształcenia poszczególnych lameli drewnianych.
Kolor zamawianej żaluzji jest kolorem lameli, maskownica górnej rynny i rynna górna stalowa, belka dolna, pokrętło dobrane są do koloru lameli, jak również pasmanteria.
Żaluzja pod wpływem słońca może z czasem zmienić kolor.
Żaluzja drewniana reaguje na niską lub wysoką wilgotność i może się odkształcać, to naturalna cecha.
Proszę pamiętać że to produkt naturalny, dopuszczalne są różnice w odcieniach i strukturze elementów żaluzji drewnianych.
Należy również liczyć się z niewielkimi odkształceniami, które są dopuszczalne. Maksymalne dopuszczalne skręcenie 2 mm na 1 m długości lameli, Maksymalne wygięcie wzdłużne lameli do 1,5m - 3 mm, powyżej - 5 mm.
W trakcie eksploatacji żaluzji drewnianych tolerancja wymiarów może ulec zmianie z powodów naturalnych. Wysokość +/- 3%, szerokość +/- 5%.
Nie dołączamy wkrętów mocujących, te elementy trzeba sobie dobrać samemu w zależności od miejsca w którym zamierzamy żaluzję przymocować. Dla mocowania do listwy przyszybowej okna zalecamy wkręty 3x12 mm.

Informacje o właściwościach naturalnych i standardach żaluzji drewnianych - plik do pobrania w zakładce "Instrukcje" powyżej.

*Indywidualny proces produkcji sprawia że na ten rodzaj przesłon okiennych czeka się dość długo, około 10-14 dni roboczych.

W momentach dużego spiętrzenia zamówień, w sezonie letnim, lub np. w grudniu przed świętami, termin realizacji może się nieznacznie wydłużyć.

baner-info-a.jpg

 

Instrukcja pomiaru żal d. 25 (578.98k)

Pobierz instrukcję pomiaru aby odpowiednio zmierzyć i podać właściwe wymiary żaluzji.

Instrukcja montażu żal. d. i b. (1001.5k)

Pobierz instrukcję montażu żaluzji.

Instrukcja użytkowania żal d i b (343.36k)

Pobierz instrukcję użytkowania i konserwacji żaluzji drewnianych i bambusowych

żaluzje drewniane i bambusowe (388.84k)

Pobierz aby zapoznać się z naturalnymi właściwościami i standardami żaluzji drewnianych i bambusowych.

Sprawdź też inne produkty w naszym sklepie