Żaluzje drewniane 25 mm. Na wymiar

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! kontakt@roletypremium.pl

Bardzo ładny i stylowy rodzaj żaluzji. Żaluzje drewniane wysokiej jakości, dostępne u nas na wymiar, wykonane dokładnie według specyfikacji klienta.

Lamele o szerokości 25 mm. Kolorystyka przedstawiona poniżej w konfiguratorze, lamele z widoczną strukturą drewna, oraz kolory kryjące.

Żaluzje wyposażone są standardowo w prowadzenie boczne na żyłce bezbarwnej, dzięki czemu żaluzja utrzymuje się cały czas równolegle do okna i np. przy otwieraniu, czy uchylaniu okna nie buja się.

Pozostałe informacje poniżej w zakładce "Opis"

Skonfiguruj produktdone_all Realizacja około 10-16 dni*
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
miejsce montażu
do okna lub ściany/sufitu
Czas samodzielnego montażu
15 minut
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Cena końcowa (z VAT)
0,00 zł

Żaluzje drewniane na wymiar, szerokość lamel 25 mm

Bardzo dobra jakość żaluzji drewnianych, oraz efektowny wygląd podkreśli wystrój każdego wnętrza. Żaluzje wykonujemy na wymiar w bogatej gamie kolorów, do przejrzenia i wyboru w konfiguratorze.

Bez dopłat, w standardzie prowadzenie boczne, żyłki umieszczone pionowo wzdłuż, po bokach żaluzji drewnianej. Uniemożliwia kołysanie się żaluzji np. przy uchylaniu okna.

Maskownica rynny górnej w kolorze lameli znajduje się również w wyposażeniu standardowym. Maskownica osłania rynnę górną od przodu i po bokach, w momencie kiedy klient zaznaczy w konfiguratorze rodzaj montażu w świetle szyby, wtedy wykonujemy maskownicę prostą, osłaniającą rynnę górną tylko od przodu. Należy wziąć pod uwagę że maskownica z bokami jest szersza od żaluzji około centymetra z każdej strony, co przy montażu w świetle szyby uniemożliwiłoby jej założenie. Maskownica jest mocowana magnetycznie do górnej rynny żaluzji.

 

Żaluzje drewniane 25mm można zamontować na kilka sposobów:

Poniższe warianty są do wybrania w konfiguratorze

Żaluzje drewniane w świetle szyby

Montaż w świetle szyby, tradycyjny. Żaluzja drewniana pracuje bardzo blisko szyby, zamontowana do listwy przyszybowej, pracuje pomiędzy listwami przyszybowymi, niewiele wystaje przed płaszczyznę okna.

Żaluzja drewniana mocowana jest za pomocą metalowych wieszaków przykręcanych małymi wkrętami od spodu górnej listwy przyszybowej, przy samej szybie. Wieszaki nie są praktycznie widoczne po zamontowaniu żaluzji - mieszczą się w górnej rynnie z mechanizmami, która dodatkowo jest przesłonięta maskownicą w kolorze lamel. Dolne mocowanie żyłek prowadzenia bocznego za pomocą przezroczystych mocowań płaskich z tworzywa sztucznego - nie rzucają się w oczy.

Instrukcje pomiaru, aby właściwie podać wymiary w zamówieniu, powyżej w zakładce "instrukcje"

żaluzje drewniane na wymiar

zaluzja-w-swietle-szyby-cn.jpg   zaluzja-w-swietle-szyby-b.jpg

  

Żaluzje drewniane na listwach przyszybowych, na ramie okna

Montaż na listwach przyszybowych, zamontowane do płaszczyzny ramy okna, dalej od samej szyby Żaluzje drewniane zamontowane w ten sposób odstają od płaszczyzny okna o całą swoją grubość, ale dzięki temu mogą ominąć np. wszelkiego rodzaju szprosy okienne.

Żaluzja drewniana mocowana jest za pomocą metalowych wieszaków kątowych przykręcanych małymi wkrętami od lica listwy przyszybowej, lub ramy okna. Wieszaki nie są praktycznie widoczne po zamontowaniu żaluzji, są zasłonięte przez rynnę górną z mechanizmami, która dodatkowo osłonięta jest maskownicą w kolorze lamel żaluzji. Dolne mocowanie żyłek prowadzenia bocznego za pomocą przezroczystych mocowań kątowych z tworzywa sztucznego.

żaluzje drewniane 25 mm na wymiar

zaluzja-na-listwach-cn.jpg   zaluzja-na-listwach-b.jpg

 

Żaluzje drewniane bezinwazyjne

Montaż bezinwazyjny, na ramie skrzydła okna. Tylko do okien otwieranych. Żaluzja drewniana odstaje przed płaszczyznę okna o całą swoją grubość, tak jak w punkcie powyżej.

Żaluzja drewniana montowana jest za pomocą kompletu specjalnych solidnych mocowań bezinwazyjnych zakręcanych, zaciskających się, na krawędzi skrzydła okiennego. także nie trzeba robić otworków aby zamocować żaluzję, nie trzeba przykręcać mocowań do ramy okna.

Komplet mocowań bezinwazyjnych to zaczepy górne, oraz dolne utrzymujące żyłkę prowadzenia bocznego, kolory zaczepów bezinwazyjnych do wyboru: biel, beż, szary, antracyt, brąz, czarny. Ilość górnych wieszaków bezinwazyjnych dobierana jest w zależności do wielkości - szerokości żaluzji drewnianej, do szer. 800 mm. to 2 szt, do szer. 1400 mm. 3 szt, powyżej szerokości 1400mm: 4 szt.

Instrukcje pomiaru, aby właściwie podać wymiary w zamówieniu, powyżej w zakładce "instrukcje"

żaluzje drewniane bezinwazyjne na wymiar

zaluzja-na-ramie-cn.jpg   zaluzja-na-ramie-b.jpg

 

Żaluzje drewniane mocowane do ściany, lub sufitu

Można też zamontować żaluzję drewnianą do ściany lub sufitu, poza wnęką okienną, lub we wnęce okiennej (wtedy trzeba zwrócić uwagę na to aby nie kolidowała z możliwością otwierania okna).

zaluzja-na-scianie-n.jpg

Jeżeli potrzebujesz żaluzje montowane do ściany / sufitu o większych wymiarach, proponuję żaluzje z szerokimi lamelami 50 mm. tutaj.

     

Układ unoszenia i opuszczania żaluzji sznurkowy samohamujący, oraz obrotowy mechanizm - przekładnia obracająca lamelami z pokrętłem długim drewnianym. 

Minimalna szerokość żaluzji jaką można wykonać: 32 cm. W żaluzjach o szerokości do 40 cm. sznurek podnoszący i pokrętło sterujące znajdują się po przeciwnych stronach żaluzji.

 

Wysokość całej żaluzji drewnianej 25mm, po całkowitym podniesieniu: 

wysokość całkowita żaluzji x 12% + rynna górna 25 mm + belka dolna 15 mm  = należy się z tym liczyć że tyle miejsca zajmie złożona - podniesiona żaluzja drewniana.

 

Waga metra kwadratowego żaluzji to około 2,1 kg.

 

Zalecam zapoznać się z instrukcjami pomiaru żaluzji, powyżej w zakładce "Instrukcje".

 

Pozostałe cechy wykonania żaluzji:
Na żaluzje drewniane udzielana jest gwarancja 2 lata.
Możliwe są niewielkie różnice w odcieniach poszczególnych lameli żaluzji drewnianych.
Kolory sznurków i drabinek zbliżone do koloru drewna.
Kolor rynny górnej zbliżony do koloru lameli
Żaluzja po całkowitym podciągnięciu do góry, będzie miała prześwit pomiędzy rynną górną, a pakietem lameli, wynika to ze specyfiki mechanizmu.
Przy całkowitym zamknięciu lameli może być widoczny prześwit pomiędzy rynną górną, a pierwszą lamelą.
Dolna lamela może nie układać się tak samo jak pozostałe.
Zalecana maksymalna powierzchnia tych żaluzji to 3 metry kwadratowe.
Należy mieć na uwadze to że jest to produkt naturalny i dopuszcza się niewielkie różnice w odcieniach i strukturze, oraz odkształcenia poszczególnych lameli drewnianych.
Kolor zamawianej żaluzji jest kolorem lameli, maskownica górnej rynny i rynna górna stalowa, belka dolna, pokrętło dobrane są do koloru lameli, jak również pasmanteria.
Żaluzja pod wpływem słońca może z czasem zmienić kolor.
Żaluzja drewniana reaguje na niską lub wysoką wilgotność i może się odkształcać, to naturalna cecha.
Proszę pamiętać że to produkt naturalny, dopuszczalne są różnice w odcieniach i strukturze elementów żaluzji drewnianych.
Należy również liczyć się z niewielkimi odkształceniami, które są dopuszczalne. Maksymalne dopuszczalne skręcenie 2 mm na 1 m długości lameli, Maksymalne wygięcie wzdłużne lameli do 1,5m - 3 mm, powyżej - 5 mm.
W trakcie eksploatacji żaluzji drewnianych tolerancja wymiarów może ulec zmianie z powodów naturalnych. Wysokość +/- 3%, szerokość +/- 5%.
Nie dołączamy wkrętów mocujących, te elementy trzeba sobie dobrać samemu w zależności od miejsca w którym zamierzamy żaluzję przymocować. Dla mocowania do listwy przyszybowej okna zalecamy wkręty 3x12 mm.

Informacje o właściwościach naturalnych i standardach żaluzji drewnianych - plik do pobrania w zakładce "Instrukcje" powyżej.

*Indywidualny proces produkcji sprawia że na ten rodzaj przesłon okiennych czeka się dość długo, około 10-14 dni roboczych.

W momentach dużego spiętrzenia zamówień, w sezonie letnim, lub np. w grudniu przed świętami, termin realizacji może się nieznacznie wydłużyć.

baner-info-a.jpg

 

Instrukcja pomiaru żal d. 25 (835.22k)

Pobierz instrukcję pomiaru aby odpowiednio zmierzyć i podać właściwe wymiary żaluzji.

Instrukcja montażu żal. d. i b. (1001.5k)

Pobierz instrukcję montażu żaluzji.

Instrukcja użytkowania żal d i b (343.36k)

Pobierz instrukcję użytkowania i konserwacji żaluzji drewnianych i bambusowych

żaluzje drewniane i bambusowe (388.84k)

Pobierz aby zapoznać się z naturalnymi właściwościami i standardami żaluzji drewnianych i bambusowych.