Rolety w kasecie Klasik. Na Wymiar.

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! kontakt@roletypremium.pl

Klasyczne rolety zwijane w kasetę. Produkt polski, wysokiej jakości.

Wykonujemy na wymiar, na zamówienie, według konfiguracji klienta, do wyboru wiele kolorów kaset i rodzajów materiału.
Po zamontowaniu roleta tworzy estetyczną całość z oknem.

Rolety w kasecie mocowane do okien blisko szyby, w których materiał jest osłonięty i zwija się w kasetę. Tkanina porusza się w płaskich prowadnicach, zapobiegając chybotaniu się materiału przy uchylonym oknie, oraz utrudnia przenikanie światła do pomieszczenia wzdłuż bocznych krawędzi rolety.

Wszystkie nasze rolety, zarówno osprzęt, jak i tkaniny, są bardzo wysokiej jakości (nasz podstawowy materiał to „grupa 3” najtańszych, najsłabszych w ogóle nie oferujemy).

Pozostałe własności naszych rolet w kasetach przedstawione są poniżej w zakładce "Opis"

Skonfiguruj produktdone_all Realizacja około 5-10 dni*
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
miejsce montażu
do okna
Czas samodzielnego montażu
10 minut
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Cena końcowa (z VAT)
0,00 zł

Kaseta rolety, w którą zwija się materiał wystaje przed ramę okna tylko około 33 mm. dzięki czemu nie koliduje ze ścianą przy szerokim otwieraniu okna.

W ofercie są wersje rolet zarówno do okien z prostą listwą przyszybową jak i dostosowana specjalnie do okien w których listwy przyszybowe są mocno zaokrąglone, np. w formie ćwierćwałka, dzięki czemu prowadnice pewnie, mocno trzymają się okna, nie mają tendencji do kołysania się i z czasem nie odpadną od okna.
Wybór odpowiedniej wersji odbywa się w naszym konfiguratorze, po prostu wybierz opcję z oknami jakie posiadasz. Uwaga należy odpowiednio wymierzyć okna według naszej instrukcji pomiaru dostępnej w zakładce "Instrukcje" ponieważ inaczej mierzymy i podajemy wymiar dla okna z prostą listwą przyszybową, a inaczej dla zaokrąglonej listwy.

Do okien z prostą listwą przyszybową, prowadnica płaska:

tapp-prow-plaska-41.jpg

 

Do okien z listwą przyszybową zaokrągloną, np. ćwierćwałek, prowadnica profilowana:

tapp-prow-lukowa-41.jpg

 

Dokładamy wszelkich starań do jak najlepszej jakości wykonania rolet i obsługi zarówno przedsprzedażnej jak i posprzedażnej.

Roleta w kasecie - sterowana za pomocą mechanizmu łańcuszkowego samoblokującego – nie trzeba łańcuszka nigdzie wpinać, zahaczać, po prostu jeżeli w dowolnym momencie przerwiemy opuszczanie lub unoszenia to materiał rolety tak pozostanie i nie będzie się samoistnie opuszczał. Rolety mocowane do listew przyszybowych skrzydeł okiennych za pomocą małych wkrętów (zalecane 3x12 mm), prowadnice przyklejane za pomocą taśmy piankowej 9mm. naniesionej już na prowadnice. Kaseta i prowadnice wykonane z tworzyw sztucznych (PVC). Jeżeli potrzebujesz szerszą roletę wybierz kasety z aluminium [kliknij tu]

Kolorystyka kaset i prowadnic w naszych roletach: białe RAL 9016, ciemny brąz RAL 8019, antracyt RAL 7016, oraz okleiny drewnopodobne (za dopłatą): złoty dąb, dąb bagienny, winchester, orzech, sosna, mahoń.Jest możliwość wykonania kaset z aluminium, w kolorystyce identycznej jak powyżej [kliknij tutaj]

Czas montażu jednej rolety to zazwyczaj około 10 minut. W montażu nie przeszkadzają nawiewniki / wywietrzniki w oknach. Szczegóły w instrukcjach pomiaru i montażu.

  

Zachęcam do zapoznania się z dodatkowymi informacjami, zamieszczanymi w naszej Bazie Wiedzy [klik tutaj],  które sukcesywnie tam dodajemy.

   

Właściwości materiałów rolet:

serie PA600X, PA800X: przyciemniające (połowiczne przepuszczanie światła)

seria PC100X: zaciemniające (blackout)

serie P500X, Modern T400X: zaciemniające (blackout) i odbijające promienie słoneczne

Na rolety jest udzielana gwarancja 2 lata.

Proszę nie korzystać ze wskazówek robienia pomiarów rolet z innych firm, należy zastosować się tylko do naszych instrukcji pomiarów i montażu.

 

Standardy i właściwości rolet:

Minimalna szerokość rolety 12 cm.

Wkrętów mocujących kasety do okien nie dołączamy należy je dobrać w zależności od potrzeb – zalecamy 3x12 mm, najczęściej wystarczają.

Wybierając tkaninę należy wziąć pod uwagę fakt, że pod światło, lub w zależności od rodzaju i natężenia światła, kolor, odcień materiału może się zmieniać. (np. pod słońce po opuszczeniu rolety materiał będzie się wydawał jaśniejszy – szczegóły w zakładce „instrukcje” na tej stronie.

Odcień materiału w zamówionej rolecie może się minimalnie różnić ze względu na zmiany w procesie farbowania. W przypadku powtórnego zamówienia rolet z takim samym materiałem odcień/struktura może się minimalnie różnić od tych wcześniejszych.

Okleina drewnopodobna stosowana w naszych roletach w kasetach i na prowadnicach imituje naturalne drewno dlatego ze względu na nieregularność słojów możliwe są różnice w wyglądzie poszczególnych elementów.

Dopuszczalne jest lekkie ugięcie rury nawojowej i belki dolnej. Dopuszczalne jest niewielkie falowanie materiału, szczególnie przy roletach o większych gabarytach.

Roleta materiałowa z materiałem typu „blackout” - nieprzepuszczającym światła, zaciemniającym, nie zagwarantuje 100% zaciemnienia – trochę światła przenika przy prowadnicach i belce dolnej, Materiały podgumowane (blackout, nieprzepuszczające światła, zaciemniające całkowicie) są szczególnie podatne na temperaturę. Może dochodzić do lekkiego wybrzuszania materiału przy opuszczonej rolecie.

Po zamontowaniu rolety z tkaniną podgumowaną (blackout), materiał po rozwinięciu może mieć delikatne załamania, które ustąpią po około tygodniu, jest to następstwo zwinięcia rolety i dociśnięcia obciążnikiem przy pakowaniu.

Maksymalna szerokość z jaką możemy wykonać rolety tego typu z pełną gwarancją to 100 cm, szersze mogą działać gorzej, rura nawojowa może się bardziej uginać, mechanizm może ciężej działać, roleta może działać nie do końca prawidłowo.

Standardowo długość łańcuszka sterującego roletą wynosi około 70% jej wysokości. Jeżeli potrzebna jest konkretna długość, prosimy o wiadomość przy zakupie. Łańcuszek można skrócić rozpinając łącznik i odcinając potrzebną długość.

Spinka łańcuszka sterującego atestowana na zrywanie wg normy PN-EN 13120.

Produkt personalizowany, wykonywany na zamówienie klienta.

W trakcie eksploatacji tolerancja wymiarów tkaniny rolety materiałowej może ulec zmianie z naturalnych powodów. Wysokość w zakresie +/-/3%, szerokość -0,5% Tolerancja odchylenia w pionie i poziomie materiałów tradycyjnych przy wymiarach do 2,5m. do 5mm.

Czas oczekiwania, najczęściej około 5-10 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty (+kurier). W fazie nasilonego spływania zamówień czas realizacji może się nieznacznie wydłużyć.

*Wszystkie terminy podajemy zawsze w dniach roboczych.

baner-info-a.jpg

 

Instrukcja pomiaru rolety Klasik (301.04k)

Rolety Klasik i Klasik Dzień Noc. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić rolety.

Instrukcja montażu Klasik (560.68k)

Instrukcja montażu rolet Klasik i Klasik Dzień Noc. Pobierz.

Instrukcja użytkowania rolet (774.29k)

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji rolet z tkaninami tradycyjnymi, oraz Dzień Noc. Pobierz.

Poniższy film przedstawia montaż rolety Klasik, na filmie widać roletę w wersji tkaniny dzień noc, jednak montaż z tkaniną tradycyjną niczym się nie różni.

  

Kolejny film pokazuje montaż rolety Klasik Dzień Noc, oraz szczegóły na które należy zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu przy montażu rolety.

Poniżej zdjęcia z kilku naszych realizacji

Sprawdź też inne produkty w naszym sklepie