Rolety w kasecie Alu. Klasik. Na wymiar.

notifications_none Masz pytanie? Jesteśmy do Twojej dyspozycji! 793 145 120 / [email protected]

Rolety Klasik Alu. Wysokiej jakości, wytwarzamy na wymiar. Klasyczne rolety zwijane w kasetę aluminiową w wielu kolorach do wyboru.

Kaseta aluminiowa usztywnia całość, co ma znaczenie przy szerokich roletach, również trwałość może okazać się wyższa niż w przypadku rolet z kasetą z tworzyw sztucznych.

Stosujemy wysokiej jakości tkaniny, w tym typu blackout - nieprzepuszczające  w ogóle światła, oraz takie z dodatkową warstwą zewnętrzną odbijającą promienie słoneczne. Wszystkie zawarte poniżej w konfiguratorze.

Dokładamy wszelkich starań do jak najwyższej jakości produktów i obsługi. Nasz podstawowy materiał to "grupa 3" najtańszych, najsłabszych w ogóle nie oferujemy.

Szczegóły w zakładce "Opis" poniżej. Do wyboru wiele opcji kolorystycznych poniżej w konfiguratorze.

Skonfiguruj produkt done_all Realizacja w 5-7 dni!
Darmowa dostawa kurierem już od 500 złotych!

Dane techniczne

Typ produktu
Wykonany na wymiar, spersonalizowany
miejsce montażu
do okna
Czas samodzielnego montażu
12 minut
Klasa produktu
Premium
Kraj pochodzenia
Polska
Gwarancja
2 lata
Cena końcowa (z VAT)
0,00 zł

Do wyboru mamy wersje rolet : odpowiednie dla okien z prostą listwą przyszybową i zaokrągloną listwą przyszybową z odpowiednio wyprofilowanymi prowadnicami, dzięki czemu przyklejone są trwale i pewnie trzymają się okna. Odpowiednią dla siebie wersję wybierzesz w naszym konfiguratorze, po prostu zaznaczając odpowiednią opcję. Należy pamiętać o właściwym wymierzeniu okna, według naszej instrukcji (w zakładce powyżej) ponieważ inaczej mierzymy i podajemy wymiar dla okna z prostą listwą przyszybową,a inaczej dla zaokrąglonej listwy.

Prowadnice, w których pracuje tkanina, w zależności od kształtu listwy przyszybowej okna: do okna z prostą listwą przyszybową - prowadnice płaskie, do okna z zaokrągloną listwą - prowadnice wyprofilowane (punkt styku prowadnicy z listwą okna - łuk):

 

 

Estetyczna kasetka w którą zwija się roleta odstaje od płaszczyzny okna tylko około 34 mm. dlatego nie przeszkadza tak przy szerokim otwieraniu okien i drzwi. Materiał pracuje w świetle szyby, pomiędzy listwami przyszybowymi - bardzo blisko szyby.

Kolorystyka aluminiowych kaset i prowadnic do wyboru: białe, brązowe, antracytowe, kolor dowolny wybrany przez klienta (info poniżej), oraz drewnopodobne: złoty dąb, winchester, sosna, orzech, dąb bagienny, mahoń.

Roleta w kasecie sterowana za pomocą mechanizmu łańcuszkowego samoblokującego – nie trzeba łańcuszka nigdzie wpinać, zahaczać, po prostu jeżeli w dowolnym momencie przerwiemy opuszczanie lub unoszenia to materiał rolety tak pozostanie i nie będzie się samoistnie opuszczał.
Rolety mocowane do listew przyszybowych skrzydeł okiennych za pomocą małych wkrętów (zalecane 3x12 mm), prowadnice przyklejane za pomocą taśmy piankowej 9mm. naniesionej już na prowadnice.
Produkt Polski, wysokiej jakości, wykonujemy na wymiar, na zamówienie klienta.
Kaseta rolety wykonana z aluminium (prowadnice z tworzyw sztucznych – idealnie dopasowane kolorystycznie do kaset).

Czas montażu jednej rolety to zazwyczaj około 12 minut.
W montażu nie przeszkadzają nawiewniki / wywietrzniki w oknach.

Jest możliwość wykonania kaset z tworzyw sztucznych, w niższej cenie, w kolorystyce identycznej jak powyżej [kliknij tutaj]

  

W naszej Bazie Wiedzy  [klik tutaj] można zapoznać się z informacjami na które tu brakuje miejsca, sprawdź.

   

Dowolny kolor kaset i prowadnic.
Opcjonalnie możemy polakierować kasety i prowadnice rolet na dowolny, podany indywidualnie przez klienta kolor z palety RAL (bez fluorescencyjnych i perłowych).
Wystarczy w konfiguratorze zaznaczyć - kliknąć na odpowiedni wariant "kolor dowolny z RAL". Potem w wiadomości mailowej podać numer RAL koloru, oraz literowy kod zamówienia który jest automatycznie generowany w czasie dokonywania zakupów jest też wysyłany w e-mailu potwierdzającym zakup.
Prowadnice rolety są wykonane z aluminium. Rolety tylko do okien z prostą listwą przyszybową.
Przed zakupem możesz oczywiście zapytać, upewnić się, czy na pewno ten konkretny Twój numer koloru RAL zrobimy.
Należy brać po uwagę to że takie zamówienie jest wykonywane około 7 dni roboczych dłużej niż w kolorach z naszej palety.
Lakierowanie nie obejmuje drobnych elementów z tworzyw sztucznych, jak zaślepki boczne, uchwyty, obciążniki, łańcuszki; dobierane są najlepiej pasujące z istniejących kolorów.
Takie lakierowanie może też z różnych względów minimalnie odstawać odcieniem od Twojej palety RAL.

   

Pozostałe właściwości rolet Klasik Alu:

Na rolety jest udzielana gwarancja 2 lata.
Czas oczekiwania, najczęściej około 5 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty (+kurier).
Proszę nie korzystać ze wskazówek robienia pomiarów rolet z innych firm, należy zastosować się tylko do naszych instrukcji pomiarów i montażu.
Standardy i właściwości rolet:
Minimalna szerokość rolety 12 cm.
Wkrętów mocujących kasety do okien nie dołączamy należy je dobrać w zależności od potrzeb – zalecamy 3x12 mm, najczęściej wystarczają.
Wybierając tkaninę należy wziąć pod uwagę fakt, że pod światło, lub w zależności od rodzaju i natężenia światła, kolor, odcień materiału może się zmieniać. (np. pod słońce po opuszczeniu rolety materiał będzie się wydawał jaśniejszy – szczegóły w zakładce „instrukcje” na tej stronie.
Odcień materiału w zamówionej rolecie może się minimalnie różnić ze względu na zmiany w procesie farbowania.
W przypadku powtórnego zamówienia rolet z takim samym materiałem odcień/struktura może się minimalnie różnić od tych wcześniejszych.
Okleina drewnopodobna stosowana w naszych roletach w kasetach i na prowadnicach imituje naturalne drewno dlatego ze względu na nieregularność słojów możliwe są różnice w wyglądzie poszczególnych elementów.
Dopuszczalne jest minimalne ugięcie rury nawojowej i belki dolnej.
Dopuszczalne jest niewielkie falowanie materiału, szczególnie przy roletach o większych gabarytach.
Roleta materiałowa z materiałem typu „blackout” - nieprzepuszczającym światła, zaciemniającym, nie zagwarantuje 100% zaciemnienia – trochę światła przenika przy prowadnicach i belce dolnej,
Materiały podgumowane (blackout, nieprzepuszczające światła, zaciemniające całkowicie) są szczególnie podatne na temperaturę. Może dochodzić do lekkiego wybrzuszania materiału przy opuszczonej rolecie.
Po zamontowaniu rolety z tkaniną podgumowaną (blackout), materiał po rozwinięciu może mieć delikatne załamania, które ustąpią po około tygodniu, jest to następstwo zwinięcia rolety i dociśnięcia obciążnikiem przy pakowaniu gotowych rolet w paczki.
Maksymalna szerokość z jaką możemy wykonać rolety tego typu z pełną gwarancją to 120 cm, szersze mogą działać gorzej, rura nawojowa może się bardziej uginać, mechanizm może ciężej działać, roleta może działać nie do końca prawidłowo. Przy większych szerokościach polecam dostosowaną do większych rozpiętości, roletę w kasecie One.
Spinka łańcuszka sterującego atestowana na zrywanie wg normy PN-EN 13120.
Produkt personalizowany, wykonywany na zamówienie klienta.
W trakcie eksploatacji tolerancja wymiarów tkaniny rolety materiałowej może ulec zmianie z naturalnych powodów. Wysokość w zakresie +/-/3%, szerokość -0,5%
Tolerancja odchylenia w pionie i poziomie materiałów tradycyjnych przy wymiarach do 2,5m. do 5mm.

Czas realizacji zamówienia, najczęściej około 5 - 7 dni roboczych od zaksięgowania wpłaty. Wszystkie terminy podajemy zawsze w dniach roboczych. W fazie zwielokrotnionej liczebności zleceń możliwy czas realizacji nieznacznie wydłuża się.

  

Instrukcja pomiaru rolety Klasik (291.34k)

Rolety Klasik i Klasik Dzień Noc. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić rolety.

Instrukcja pomiaru rol Klasik ZL (161.79k)

Rolety Klasik i Klasik Dzień Noc, do okien o zaokrąglonych listwach przyszybowych. Pobierz naszą instrukcję pomiaru aby właściwie zmierzyć i zamówić rolety,

Instrukcja montażu Klasik (560.68k)

Instrukcja montażu rolet Klasik i Klasik Dzień Noc. Pobierz.

Instrukcja użytkowania rolet (774.29k)

Instrukcja użytkowania i pielęgnacji rolet z tkaninami tradycyjnymi, oraz Dzień Noc. Pobierz.

Poniższy film przedstawia montaż rolety Klasik, na filmie widać roletę w wersji tkaniny dzień noc, jednak montaż z tkaniną tradycyjną niczym się nie różni.

  

Kolejny film pokazuje montaż rolety Klasik Dzień Noc, oraz szczegóły na które należy zwrócić uwagę, aby nie popełnić błędu przy montażu rolety.

Poniżej zdjęcia z kilku naszych realizacji

Sprawdź też inne produkty w naszym sklepie